REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Budowa własnego domu jednorodzinnego nie musi wiązać się z bardzo dużymi kosztami. Wszystko zależy tak naprawdę od tego, jak zostanie zaplanowana cała inwestycja. Wystarczy kierować się kilkoma sprawdzonymi punktami, a wybudowanie taniego domu stanie się zdecydowanie lepszym pomysłem niż zakup gotowego mieszkania w bloku. Nie wiesz, czym się kierować, aby budowa Twojego przyszłego domu jednorodzinnego nie sprawiła, że zbankrutujesz? Zastanawiasz się, na czym warto oszczędzić, a na co nie należy żałować gotówki? Sprawdź kilka niezawodnych sposobów na wybudowanie taniego domu.

  Rozsądek przede wszystkim, czyli odpowiednia wielkość domu

  Aby koszt budowy domu jednorodzinnego nie przytłoczył wysoką liczbą, warto podejść do tematu rozsądnie. Budynki o dużej powierzchni będą zdecydowanie droższe niż te o mniejszym metrażu. Wyższe koszta poniesiemy także decydując się na dom piętrowy. Jeśli więc marzy Ci się własny dom, a Twoje fundusze nie pozwalają na zbyt duże szaleństwo, postaw na budynek parterowy o niewielkiej powierzchni. Dokładnie przemyśl, jaki metraż sprosta Twoim oczekiwaniom i upewnij się, że będzie on adekwatny do dalszych życiowych planów. Dostosuj wielkość powierzchni przede wszystkim do liczby jej przyszłych mieszkańców. Dla rodziny z dwójką dzieci w zupełności wystarczy niewielki dom o ok. 100 m2. W takim metrażu zmieszczą się trzy sypialnie, salon, kuchnia i łazienka, a nawet znajdzie się miejsce na niewielki schowek. Zwiększ tę powierzchnię do 120 m2, a zyskasz też garaż.

  Koszt budowy można przewidzieć dzięki stworzeniu projektu budowlanego dopasowanego do naszych oczekiwań. Dobrze zaprojektowany budynek będzie nie tylko spełnieniem marzeń, ale i funkcjonalnością, która znacznie ułatwi życie. Projekty tanich domów możesz znaleźć m.in. w internetowym biurze projektów DomyWStylu.pl pod adresem: https://www.domywstylu.pl/projekty-malych-domow/.

  Odpowiednia jakość materiałów

  Właściwe przemyślenie całej budowy jest podstawą, która uchroni nas przed dużymi kosztami z nią związanymi. Szukanie oszczędności nie może jednak odbywać się w stosunku do materiałów, jakie zamierzamy wykorzystać w jej trakcie. To od nich bowiem zależy trwałość budowli i to, jak długo będziemy mogli z niej korzystać. Wybierając lepsze jakościowo materiały zyskujemy również pewność, że w świeżo wykończonym domu nie popękają nam ściany czy rury, w efekcie zmuszając nas do bardzo drogich napraw. Nie warto więc oszczędzać na fundamentach, ścianach bądź instalacjach. Lepsze gatunkowo nie tylko dłużej nam posłużą, ale także będą bezpieczniejsze względem użytkowania.

  Prace wykończeniowe przeprowadzane z głową

  W dobrze stworzonym projekcie domu powinien znaleźć się kosztorys, składający się m.in. z przedstawienia poszczególnych etapów budowy wraz z kosztami ich wykonania, wyceny niezbędnych materiałów do budowy czy koszta robocizny. Dzięki temu łatwiej jest określić koszt, jaki będzie trzeba ponieść, by uzyskać budynek mieszkalny w stanie surowym. Nie należy jednak zapominać o kosztach związanych z jego wykończeniem. Zwróć uwagę na to, czy kosztorys zawiera stolarkę okienną i drzwiową. Jeśli tak - Twój dom po zakończeniu budowy zyska stan surowy zamknięty, a Ty nie będziesz musiał obawiać się o koszta związane z montażem okien i drzwi. Pozostaną jedynie prace wykończeniowe, które można wykonać tanim kosztem.

  Ilość wydawanych na wykończenie pieniędzy można ograniczyć na wiele sposobów. Zamiast drogich, wymyślnych tapet warto postawić na farbę, a na podłogach położyć trwałe, ale tańsze materiały, które z czasem zamieni się na wymarzone posadzki. Bardzo wiele osób rozkłada w czasie wykończenie nieużywanych pomieszczeń, co także pozwala zminimalizować koszta przed wprowadzką do nowego domu. Poszukaj inspiracji na tanie wnętrza ze smakiem i ciesz się domem na własność.

  Artykuł załadowany: 0.2886 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021