REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 lipca 2019, 11:44 komentarzy 7

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Egzamin do Policji podzielony jest na cztery, oddzielne etapy – test fizyczny, test wiedzy, testy psychologiczne i rozmowę kwalifikacyjną. Każdy z nich sprawdza różne umiejętności i możliwości kandydatów.

  Uzyskanie wysokiej ilości punktów z każdego etapu gwarantuje otrzymanie wysokiej pozycji w rankingu, co jest pierwszym krokiem do dostanie się w policyjne szeregi.

  W dzisiejszym artykule omówimy test wiedzy do Policji – krok po kroku.

  Jak wygląda Test Wiedzy do Policji, czyli TWO?

  Kandydaci przystępują do egzaminu w salach komputerowych, gdzie każdy z nich zajmuje jedno, osobne stanowisko. Egzaminy najczęściej rozwiązywane są na komputerach, jednak nikogo nie powinno zdziwić, że odbędzie się on w wersji papierowej.

  Czas na rozwiązanie testu to 40 minut, co daje jedną minutę na udzielenie odpowiedzi na każde pytanie. Dla solidnie przygotowanych to więcej niż wystarczająco. Trzeba się tylko trochę przyłożyć do nauki.

  Z tego testu można uzyskać maksymalnie 40 punktów. Każda poprawna odpowiedź to 1 punkt. Nie przejmujcie się, że macie niewiele czasu. Na tej części egzaminu nie można odpaść, więc każdy dostanie się do kolejnego etapu.

  Pamiętajcie, żeby NIE ŚCIĄGAĆ! Za wszelkie próby oszustwa zostaniecie surowo ukarani. Wyzerowanie punktów z testu wiedzy, praktycznie dyskwalifikuje kandydata w dalszym postępowaniu rekrutacyjnym.

  Wiedza potrzebna na egzamin

  Z roku na rok do puli pytań dochodzą nowe, które wymyślane są przez zawodowych policjantów z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Pytania oscylują wokół tej samej tematyki, jednak zmieniają swoją postać i mogą okazać się mylące dla kandydatów, którzy chcą nauczyć się wszystkich pytań na pamięć.

  Na egzaminie można spodziewać się pytań dotyczących państwa, prawa w nim panującego oraz organów pełniących władzę. Pytania obejmują m.in:

  • trójpodział władzy i funkcję poszczególnych władz;
  • administrację publiczną;
  • bezpieczeństwo publiczne;

  Na jakie dokumenty musisz zwrócić szczególną uwagę?

  • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej;

  Dokumenty bezpośrednio związane z Policją:

  • Ustawa o Policji;
  • Ustawa Prawo o ruchu drogowym;
  • Ustawa o strażach gminnych;
  • Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych;
  • Ustawa o prawie o zgromadzeniach;
  • Ustawa o środkach przymusu bezpośredniego;
  • Ustawa o wojewodzie i administracji rządowej w województwie;
  • Ustawa o obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej

  Kilkugodzinne wertowanie powyższych dokumentów zaowocuje naprawdę wysoką punktacją na egzaminie. Wystarczy przyłożyć się do nauki, a sukces jest niemal gwarantowany.

  W Internecie znajdziecie wiele praktycznych poradników, które zdecydowanie ułatwią Wam naukę do egzaminu. Na stronie Odpowiedzi.com.pl znajdziecie rozwiązane arkusze testowe z testu wiedzy. Oprócz tego, od razu możecie zaopatrzyć się w arkusze z testów psychologicznych, które statystycznie są znacznie trudniejsze od egzaminu z wiedzy.

  (reklama)

  Artykuł załadowany: 0.2277 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-06----30-06-2020