REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-03----31-03-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Dwudziesty pierwszy wiek przyniósł ze sobą rozwój technologii, o jakiej nie śniło nam się jeszcze trzydzieści - czterdzieści lat temu. Wraz z powszechnym i tanim dostępem do internetu zmieniły się nasze codzienne zachowania. W sieci robimy zakupy, szukamy informacji, płacimy rachunki, komunikujemy się ze znajomymi. Coraz częściej także Internet zastępuje tradycyjną salę w szkole językowej. Czy nauka angielskiego przez internet może być skuteczna? Zdecydowanie tak! O tym, jak taki kurs wygląda w praktyce, dowiesz się z naszego artykułu.

  Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego online?

  Popularne powiedzenie mówi, że “czas to pieniądz”. I właśnie ogromna oszczędność czasu jest najważniejszą zaletą kursu angielskiego online. Nie trzeba dojeżdżać ani szukać miejsca parkingowego najpierw w centrum miasta, a potem pod blokiem. Lekcja, która trwa 60 minut, zajmuje Ci dokładnie tyle, a nie - jak to często bywa - nawet dwóch godzin, jeśli doliczymy do tego czas poświęcony na dotarcie na zajęcia.

  Kolejną zaletą jest wygoda i możliwość uczestniczenia w zajęciach z dowolnego miejsca na świecie. Uczysz się w domowym zaciszu, w swoim ulubionym fotelu lub przy wygodnym biurku. Jeżeli często wyjeżdżasz służbowo, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z lekcji, kiedy będziesz w hotelu. To naprawdę świetna opcja - zajęcia nie przepadają Ci, kiedy musisz nagle wyjechać, rozchorujesz się, albo okaże się, że nie masz z kim zostawić małego dziecka. Dzięki zajęciom angielskiego przez internet nie tracisz pieniędzy, nie pozostajesz w tyle za grupą i nie gubisz się w materiale.

  Jaką naukę wybrać? - nauka samodzielna czy szkoła językowa

  W sieci możemy znaleźć całą masę stron przeznaczonych do samodzielnej nauki języka angielskiego. Wiele z nich wygląda naprawdę atrakcyjnie, są bardzo profesjonalnie przygotowane i zawierają ogromną ilość wartościowych materiałów. Czy mogą jednak zastąpić lekcje z lektorem? 

  Samodzielna nauka języków ze stron internetowych

  Samodzielna nauka języków ze stron internetowych jest bardzo kuszącą opcją, zwłaszcza gdy pod uwagę weźmiemy obfitość stron oferujących fajne, przyjazne materiały do nauki. To rozwiązanie ma też niestety swoje wady. 

  Wady i zalety nauki samodzielnej

  Osoby wybierające samodzielną naukę przez Internet, jako główny powód swojej decyzji wskazują najczęściej:

  • niskie koszty - na wielu stronach internetowych ćwiczenia i karty pracy dostępne są zupełnie za darmo. W przypadku stron płatnych ceny są raczej umiarkowane.
  • wygoda i elastyczność - możesz uczyć się, kiedy chcesz, ile chcesz i tego, co chcesz. Nikt nie narzuca Ci programu i nie zmusza do robienia zadań, które Cię nudzą lub są trudne.

  Niestety, lista wad samodzielnej nauki ze stron internetowych jest nieco dłuższa:

  • brak programu, który może wydawać się zaletą, w dłuższej perspektywie okazuje się pułapką. Jeśli ćwiczysz tylko to, co jest dla Ciebie łatwe i przyjemne, tak naprawdę niczego nowego się nie uczysz. Brak lektora czuwającego nad Twoim rozwojem językowym, co w praktyce oznacza np. zmuszanie Cię do mówienia i pisania, nawet kiedy jest to dla Ciebie trudne, przekłada się na całkowity brak postępów w zakresie tych umiejętności.
  • brak możliwości ćwiczenia konwersacji - nie da się nauczyć mówić w języku obcym w sposób bierny. Do opanowania tej umiejętności niezbędna jest praktyka. Jeśli uczysz się samodzielnie w domu, nie bierzesz udziału w konwersacjach i nie ćwiczysz rozmawiania po angielsku, nie masz szans na to, że zaczniesz bez problemu rozmawiać w tym języku.
  • brak informacji zwrotnej - kiedy samodzielnie pracujesz z tekstem, komponujesz maila albo ćwiczysz gramatykę, nie zawsze masz szansę zorientować się, że popełniłeś błąd albo coś źle zrozumiałeś. Co gorsza, błędy, które nie są korygowane, ulegają utrwaleniu. Rolą lektora jest między innymi  niedopuszczenie do takiej sytuacji.
  • spadek motywacji - bez mierzenia postępów i dopingu ze strony nauczyciela trudniej utrzymać jest wysoki poziom motywacji. Jeśli nie jesteś mistrzem samodyscypliny, z czasem mogą się pojawić problemy z utrzymaniem systematyczności w nauce, a ta jest niezbędnym składnikiem sukcesu w przypadku języków obcych. 

  Nauka angielskiego online w szkole językowej

  Ciekawą alternatywą dla samodzielnej nauki przez internet jest kurs angielskiego online w szkole językowej. Takie rozwiązanie pozwala połączyć ze sobą zalety lekcji prowadzonych przez lektora z tymi związanymi z nauką na własny rachunek.

  Wady i zalety nauki w szkole językowej

  Zacznijmy od wad, a właściwie - jednej wady. Kurs w dobrej szkole językowej nie jest rozwiązaniem darmowym, musisz się więc liczyć z kosztami, których nie generuje samodzielna nauka. Lista zalet jest jednak znacznie dłuższa:

  • ciekawe zajęcia - zajęcia prowadzone przez doświadczonego lektora, w kameralnej grupie, są dynamiczne i interesujące. Nie tylko się uczysz, ale po prostu przyjemnie spędzasz czas.
  • elastyczność - kurs online oferowany przez największą szkołę języka angielskiego w Polsce - Speak Up - jest absolutnie elastyczny. Składa się z trzech komponentów: pracy własnej, zajęć multimedialnych oraz lekcji z lektorem, które możesz zarezerwować w różnych dniach i godzinach, dostosowując naukę do swojego grafiku i możliwości.
  • oszczędność czasu i komfort nauki - podobnie, jak samodzielna nauka w domu, elastyczny kurs angielskiego online w szkole językowej to rozwiązanie czasooszczędne. Nie musisz nigdzie dojeżdżać, a w lekcji możesz uczestniczyć z każdego miejsca, które zapewnia dostęp do Internetu. To szczególnie kusząca perspektywa, gdy na dworze panują minusowe temperatury i najchętniej nie wystawialibyśmy nosa za drzwi.
  • wartość merytoryczna - to najważniejszy argument przemawiający za wyborem kursu online w dobrej szkole. Nad jego programem i przebiegiem czuwa metodyk, zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych, doświadczonych lektorów, dzięki czemu uczysz się szybciej i efektywniej. Zawsze możesz zwrócić się do nauczyciela o pomoc lub poprosić o dodatkowe wytłumaczenie trudnego zagadnienia.
  • materiały - kolejna zaleta kursu angielskiego przez internet, to dobór właściwych, dobrych jakościowo materiałów dydaktycznych, które sprawiają, że nauka jest skuteczniejsza i przyjemniejsza. Samodzielnie nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować wartość ćwiczeń.
  • spójność - zajęcia w szkole językowej, także te prowadzone online, układają się w spójną całość, nie ma w nich przypadkowości, ani przeskoków z tematu na temat bez żadnej logiki. Rozwijasz wszystkie kluczowe umiejętności językowe - mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie w uporządkowany, przemyślany sposób, co sprawia, że nauka jest bardziej efektywna.
  • konwersacje - jedna z najważniejszych zalet kursu angielskiego przez internet to możliwość praktycznego ćwiczenia konwersacji podczas zajęć. Mówić można nauczyć się tylko … mówiąc. Bez partnera do rozmowy raczej trudno doskonalić tę umiejętność. Aktywny udział w zajęciach pomoże Ci także pokonać blokadę językową.
  • motywacja i systematyczność - wsparcie doświadczonego nauczyciela pomaga przebrnąć przez chwile, w których tracimy motywację i chęć do nauki, co zdarza się każdemu. Dzięki temu masz większe szanse na osiągnięcie zamierzonego celu, czyli opanowania języka angielskiego na satysfakcjonującym Cię poziomie. 

  Jak wygląda nauka angielskiego w profesjonalnych szkołach językowych?

  Zdarza się, że nowoczesne rozwiązania, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, budzą naszą ostrożność, a nawet nieufność. Kurs języka angielskiego przez internet to świetny przykład takiej sytuacji. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak to w ogóle jest możliwe, żeby uczyć się w grupie online. Inni mają obawy, czy nie jest to zbyt złożone techniczne jak na ich umiejętności. Tymczasem, nie ma tutaj nic skomplikowanego.

  Dla kogo przeznaczone są zajęcia angielskiego online?

  Tak naprawdę - dla wszystkich. Nie ma znaczenia ani Twój wiek, ani poziom znajomości angielskiego. Nie jest też potrzebna zaawansowana znajomość obsługi komputera. Jeśli tylko masz dobre połączenie z Internetem, kurs przez internet może być opcją dla Ciebie.

  Kto najbardziej skorzysta z zajęć online?

  Przede wszystkim osoby, które cierpią na brak czasu i chcą go oszczędzić. To świetne rozwiązanie dla młodych mam, osób często podróżujących służbowo i pracujących na zmiany. Nie zapominajmy też o wszystkich tych, którzy mieszkają z dala od dużych miast i mają utrudniony dostęp do nauki języka angielskiego. Kurs online daje im fantastyczne możliwości nauki, których wcześniej nie mieli. 

  Jak wyglądają zajęcia online?

  Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem profesjonalnej platformy e-learningowej o wielu funkcjonalnościach. Nowoczesne rozwiązania techniczne pozwalają na prowadzenie zarówno zajęć indywidualnych, jak i grupowych. 

  Zajęcia grupowe

  Aby wziąć udział w zajęciach grupowych, należy zalogować się do wirtualnej klasy za pomocą otrzymanego przy zapisie na kurs loginu i hasła. Najlepiej zrobić to dwie - trzy minuty przed rozpoczęciem lekcji i spokojnie poczekać. Każdy Słuchacz ma możliwość dokonania wyboru - czy chce, żeby inni uczestnicy go widzieli, czy tylko słyszeli. Nauczyciela widzą wszyscy. Ekran monitora zmienia się też w tablicę, na której wyświetlane są materiały. Za pomocą myszki i specjalnych funkcji widocznych na ekranie, nauczyciel i Słuchacze mogą ją wykorzystywać w sposób bardziej tradycyjny, czyli do pisania, zaznaczania, podkreślania, itd.

  Materiały dydaktyczne potrzebne na zajęcia uczestnicy otrzymują w formie plików pdf na skrzynkę mailową przed lekcją. Przebieg samych zajęć i rodzaj wykonywanych ćwiczeń nie odbiega od tych przeprowadzanych w szkole stacjonarnej.

  Zajęcia indywidualne

  Zajęcia indywidualne różnią się od zajęć grupowych tym, że cała uwaga nauczyciela skupiona jest na jednym Słuchaczu, a program nauki dostosowany jest do indywidualnych potrzeb i wymagań ucznia. Pod względem technicznym indywidualna lekcja online nie różni się od lekcji w grupie. Przeprowadzana jest za pośrednictwem tej samej platformy e-learningowej.

  Czy nauka online odbywa się z lektorem?

  To zależy od kursu, na który się zdecydujesz. Oferty szkół językowych różnią się od siebie pod tym względem. W szkole języka angielskiego Speak Up Słuchacze uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów, którzy mają duże doświadczenie  prowadzeniu lekcji przez internet. Dodatkowo jednym z komponentów kursu są ćwiczenia multimedialne, które należy wykonać samodzielnie.

  Jakie urządzenia są potrzebne do nauki angielskiego przez internet?

  Aby skorzystać z kursu angielskiego online, nie potrzebujesz żadnego nadzwyczajnego sprzętu. Wystarczy komputer, kamerka internetowa (jeśli nie korzystasz z laptopa, który ma ją fabrycznie wbudowaną) oraz słuchawki z mikrofonem. Niezbędne jest także dobre połączenie z internetem.

  Przed wyborem kursu online zastanów się czego dokładnie chcesz się uczyć

  Jednym ze składników skutecznej nauki angielskiego jest jasne określenie swojego celu. Kiedy wiesz czego i dlaczego chcesz się uczyć, łatwiej jest dobrać kurs, który najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania. Warto także przemyśleć swoje możliwości czasowe i rozsądnie zaplanować naukę - nierealne założenia w żadnym razie Cię nie zmotywują, wręcz przeciwnie. 

  Materiał powstał we współpracy ze Speak Up, szkołą języka angielskiego nr 1 na rynku polskim. Pełną ofertę kursów online języka angielskiego możesz sprawdzić na stronie https://www.speak-up.pl/angielski-online.

  Artykuł załadowany: 0.194 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020