REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 sierpnia 2022, 12:38

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw w Polsce i na świecie decyduje się na wykorzystanie sztucznej inteligencji. Wynika to przede wszystkim z niewątpliwych korzyści, które wiążą się z wdrożeniem nowoczesnych technologii uczących się. Dodatkowo, wbrew pozorom implementacja tego typu rozwiązań nie zawsze jest bardzo kosztowną inwestycją. W poniższym artykule tłumaczymy, na czym polega wykorzystanie sztucznej inteligencji w biznesie oraz przedstawiamy przykłady wdrożeń tego rozwiązania.

  Czym jest sztuczna inteligencja?

  Sztuczna inteligencja jest technologią mającą za zadane naśladować człowieka w sposób inteligentny. Oprócz tego, że naśladuje człowieka w wykonywaniu określonych powtarzalnych czynności, ale również zbiera dane i informacje, a następnie przetwarza je oraz nabiera doświadczeń. Dzięki temu jest w stanie optymalizować swoje działania i osiągać coraz lepsze wyniki. 

  Sztuczna inteligencja sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potencjał automatyzacji wydaje się być już całkowicie wyczerpany. Odpowiednie wykorzystanie możliwości AI sprawia, że zakres zautomatyzowanych procesów w danym przedsiębiorstwie może zostać znacząco poszerzony. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat wydajnych modeli AI na stronie https://mindboxgroup.com/pl/intelligent-processes/wydajne-modele-ai/

  Komu zawdzięczamy popularyzację AI?

  Popularyzację sztucznej inteligencji zawdzięczamy jednemu z najbogatszych ludzi na świecie - Elonowi Muskowi. We współpracy z Samem Altmanem założył on w 2015 roku projekt o nazwie Open AI. Podstawowym celem organizacji było prowadzenie badań nad rozwojem sztucznej inteligencji w taki sposób, aby korzyści z wykorzystania tej technologii mogło czerpać jak najwięcej ludzi na całym świecie. 

  Model działalności Open AI został oparty na projektowaniu rozwiązań otwartoźródłowych, czyli dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Projekt wspierają także globalni technologiczni giganci tacy jak Microsoft, co świadczy o tym, jak wielki potencjał drzemie w AI. Microsoft wykorzystał sztuczną inteligencję do zwiększenia potencjału i możliwości swojej platformy chmurowej Azure.

  Możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie 

  Algorytmy sztucznej inteligencji są wykorzystywane przez przedsiębiorstwa coraz częściej. Można ją zaimplementować w wielu obszarach działalności takich jak:

  • obsługa klienta, 
  • rejestracja danych, 
  • prognozowanie sprzedaży,
  • monitorowanie określonych danych finansowych,
  • księgowość, 
  • zarządzanie kolejką klientów. 

  Większości osób sztuczna inteligencja kojarzy się z technologią wymagającą wielu nakładów finansowych. Warto wiedzieć, że tak jak wspomnieliśmy wcześniej AI zapewnia dostęp wszystkim zainteresowanym do swojej technologii, ponieważ udostępnia kod źródłowy swoich algorytmów. 

  Jeden z przykładów wykorzystania technologii AI to OpenAI Codex - jest to technologia, która pozwala na tłumaczenie języka naturalnego na czysty kod programistyczny. Dzięki temu rozwiązaniu nawet laicy, którzy nie mają zielonego pojęcia na temat programowania, mogą stworzyć proste aplikacje lub łatwe funkcje. Jednocześnie wdrożenie tego rozwiązania w żadnym razie nie spowoduje, że programiści zaczną tracić pracę, ponieważ pomaga ono przede wszystkim w odciążeniu ich w wykonywaniu codziennych, czasochłonnych i mało wymagających obowiązków. 

  Technologia uczenia maszynowego może być także wykorzystywana w zarządzaniu profilami społecznościowymi a także e-mail marketingiem. W tym miejscu warto wskazać na opublikowany przez OpenAI algorytm GPT-2 - jest to generator tekstów. Dysponuje on bazą 40 GB słów i ośmiu milionów stron internetowych, dlatego może okazać się cennym wsparciem przy tworzeniu efektywnych i przyciągających uwagę użytkowników treści. 

  Globalne konsorcja stawiają na AI

  O ogromnym potencjale, jaki drzemie w sztucznej inteligencji, świadczy fakt, iż z tego rozwiązania korzystają globalni giganci technologiczni - Microsoft, Google, Facebook, Netflix czy Amazon. Sztuczna inteligencja pozwala im dopasowywać treści wyświetlane użytkownikom na podstawie obserwacji ich wcześniejszych zachowań, zainteresowań oraz wielu innych elementów. W rezultacie użytkownicy więcej czasu spędzają na danym portalu, co powoduje, że firma odnosi większe zyski. 

  Więcej informacji na temat możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie można znaleźć na portalu Mindboxgroup.com

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4802 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022