REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2023 - 30.06.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 listopada 2022, 18:52

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Niezależnie od tego, czy tworzą nowe technologie i najnowocześniejszy sprzęt, czy budują drogi i infrastrukturę, inżynierowie są odpowiedzialni za wprawienie świata w ruch. Napisanie CV, które podkreśla Twoją wiedzę, specjalizacje branżowe i talenty, może pomóc Ci uzyskać wymarzoną pozycję inżyniera.

  Jak napisać CV dla inżyniera

  Nie rozpoczyna się projektu bez zrozumienia jego elementów. Do stworzenia dobrego CV wymagane są następujące aspekty:

  • Wznów kierunek
  • Podsumowanie CV
  • Sekcja dotycząca historii zatrudnienia
  • Część życiorysu dotycząca umiejętności
  • Sekcja o edukacji

  Twoje CV jest narzędziem sprzedaży Twoich umiejętności potencjalnemu nowemu pracodawcy. Jesteś odpowiedzialny za opisanie im, w jaki sposób planujesz opracować rozwiązania ich trudności. Zrozumienie ich problemów oraz charakteru miejsca pracy i środowiska może pomóc w osiągnięciu tego celu.

  Wiąże się to z przeprowadzeniem badań, aby móc użyć tonu odpowiedniego dla firmy i skoncentrować się na obawach szefa w swojej wiadomości. Badaj tyle, ile możesz. Skontaktuj się z kimkolwiek, kogo znasz, kto pracuje w firmie, dla której chcesz pracować.

  Wybór idealnego formatu CV inżyniera

  Najlepszym formatem CV  jest tradycyjny układ w odwrotnej kolejności chronologicznej . W niektórych sytuacjach inżynierskich format funkcji może być bardziej pomocny. Zdecydowanie zalecamy umieszczenie CV w odwrotnej kolejności chronologicznej, ponieważ rekruterzy i oprogramowanie ATS to lubią, chyba że musisz bardzo szczegółowo omówić swoje talenty techniczne.

  Ten format kładzie nacisk na krytyczne umiejętności niszowe lub złożone z częścią dotyczącą rozszerzonych umiejętności i skondensowaną sekcją dotyczącą historii pracy, co czyni go przydatnym dla zawodów technicznych i ekspertów (a także dla niektórych zadań naukowych). Sekcja umiejętności umożliwia dogłębne wyjaśnienie swoich kompetencji.

  Utwórz podsumowanie CV dla swojej wiedzy inżynierskiej

  Sekcja podsumowująca twojego CV inżynierskiego zawiera twoją historię zawodową w trzech lub czterech liniach, które zapewniają przegląd tego, kim jesteś jako inżynier. Chociaż ta część CV nie jest sformatowana tak dokładnie jak reszta, możesz skorzystać z następującego podstawowego formatu jako przewodnika:

  • Jedno lub dwa wyrażenia podkreślające jedno lub dwa osiągnięcia zawodowe
  • Opisz jednym słowem swoje pragnienie objęcia stanowiska.
  • Jedno stwierdzenie podkreślające wyjątkową zdolność i podsumowujące podejście inżynierskie.

  Sekcja podsumowująca, zwykle nazywana profilem, ma raczej uzupełniać niż powtarzać resztę CV. Daj ankieterowi haczyk, aby chciał kopać głębiej podczas twojej dyskusji.

  Pisanie wskazówek dotyczących celu twojego CV inżynierskiego

  • Po pierwsze, musisz upewnić się, że osoba czytająca Twoje CV ma najlepszą możliwą wiedzę na temat tego, kim jesteś i czego pragniesz.
  • Tylko krótkie osobiste oświadczenie powinno znajdować się na górze twojego CV. Skutecznie przekazuje to, co najważniejsze.
  • Dołącz krótki akapit (z naciskiem na brief), który podsumowuje Twoje cele i dostarczy czytelnikowi Twojego CV niezbędnych informacji o Tobie.
  • Na koniec podziel się osobistą perspektywą ze swojego doświadczenia, aby sprawić wrażenie, że nie skopiowałeś go po prostu i wkleiłeś z jednej z niezliczonych próbek życiorysu inżynierskiego dostępnych online.

  W rezultacie, gdy zaczną czytać twoje CV, cel zainspiruje ich do dalszego czytania lub wysłania ich bezpośrednio do stosu „nie”.

  Prawidłowo umieść swoje wykształcenie inżynierskie w CV

  Aby zostać inżynierem, zwykle wymagany jest co najmniej tytuł licencjata w wybranej dyscyplinie inżynierskiej. Stopień magistra lub inne certyfikaty mogą jednak pomóc zwiększyć skuteczność twojego CV i uczynić cię bardziej atrakcyjnym kandydatem, który również zarobi więcej pieniędzy jako pracownik.

  Niezależnie od posiadanych poświadczeń edukacyjnych, nigdy nie należy zapominać o podaniu następujących informacji w sekcji dotyczącej edukacji:

  • Pełny tytuł stopnia lub certyfikatu
  • Instytucja lub organizacja certyfikująca
  • Twoja data ukończenia szkoły

  Podaj krótkie informacje o swoim doświadczeniu inżynierskim

  Możesz bardziej szczegółowo opisać swoje odpowiednie doświadczenie, umiejętności i sukcesy w poprzednim zatrudnieniu w obszarze doświadczenia zawodowego. Pisząc tę sekcję, zachowaj krótkie opisy; ogranicz je do jednego lub dwóch zdań wypunktowanych.

  Dodatkowo, jeśli to możliwe, używaj precyzyjnych liczb i cyfr. Pracodawcy mogą najlepiej ocenić Twoje dotychczasowe sukcesy i zakres Twoich talentów dzięki tego rodzaju wymiernym informacjom.

  Na koniec 

  • Inżynierowie to wykwalifikowani projektanci i osoby rozwiązujące problemy, które będą pomocne podczas tworzenia CV.
  • Chociaż popyt rośnie praktycznie we wszystkich branżach, niektóre specjalizacje techniczne odnotowują silny wzrost rynku.
  • Aby pokonać systemy śledzenia kandydatów, użyj swojego oprogramowania i umiejętności analitycznych.
  Artykuł załadowany: 0.4044 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023