Zamknij

Jak wyremontować biuro i urządzić je w nowoczesnym stylu?

11:15, 28.02.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 11:38, 28.02.2019
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Rozpoczynanie działalności gospodarczej lub rozwój firmy zazwyczaj wymagają zapewnienia odpowiedniej powierzchni biurowej. Lokale do wynajęcia lub sprzedaży nie zawsze spełniają oczekiwania pod względem estetycznym czy funkcjonalnym. Rozwiązaniem problemu mogą być remont i modernizacja lokalu. Odnowienie biura jest również doskonałym pomysłem na zmianę wizerunku i nadanie mu nowoczesnego wyglądu.

Biuro – wizytówka firmy i miejsce pracy

Biuro jest bardzo ważnym pomieszczeniem w każdej firmie. Stanowi miejsce pierwszego kontaktu pomiędzy pracownikami a klientem czy petentem. W efekcie odpowiada za kształtowanie tzw. pierwszego wrażenia, które warunkuje chęć dalszej współpracy z przedsiębiorstwem. Dlatego tak istotne jest zadbanie o jego estetykę.

Z drugiej strony pomieszczenia biurowe są miejscem pracy, które powinno być funkcjonalne i zapewniać komfort pracownikom. Jeśli obecne wnętrze nie spełnia już tak dobrze swojej roli, po latach eksploatacji straciło estetyczny wygląd lub też zmieniły się potrzeby firmy, konieczne jest odnowienie biura. Dzięki możliwościom technicznym, dostępnym materiałom i nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym, nawet najbardziej wyeksploatowane wnętrza mogą zyskać nowoczesny, estetyczny i funkcjonalny charakter.

Koncepcja, czyli podział biura zgodny z potrzebami

Pierwszym krokiem na drodze do odnowienia biura jest opracowanie koncepcji. Powinna ona uwzględniać nowe potrzeby firmy związane np. z rozszerzeniem zakresu działalności, większą liczbą klientów czy chęcią zmiany wizerunku. Przed rozpoczęciem prac warto zaplanować podział biura, wyznaczyć boxy dla pracowników i pomieszczenia dla przełożonych. Pozwoli to na określenie zakresu niezbędnych prac, materiałów i ustalenie kosztów wykonania.

Ciekawym, prostym w wykonaniu i jednocześnie bardzo estetycznym rozwiązaniem są szklane ścianki działowe. Dzięki możliwości dowolnego kształtowania ich konstrukcji, a także mobilności takich elementów można stworzyć dowolną aranżację. Podział biura powinien być funkcjonalny, zapewniać wygodną komunikację pomiędzy strefami, a także uwzględniać pomieszczenie socjalne dla pracowników.

Podłoga na pierwszym planie - odnawianie parkietu

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że o wizualnym odbiorze pomieszczenia w bardzo dużym stopniu decyduje podłoga. Nawet najnowocześniejsze i najbardziej wyszukane meble nie wystarczą, jeśli pod nimi znajdzie się zniszczony parkiet. Dlatego też w pierwszej kolejności warto zadbać o jego regenerację.

Odnowienie wymaga wykonania szeregu czynności, dzięki którym drewno odzyska pierwotny wygląd. Ponieważ jest ono materiałem o wyjątkowych walorach – nie tylko estetycznych, ale również zdrowotnych – jego renowacja jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż np. przykrywanie wykładziną czy wymiana na panele. Dotyczy to zwłaszcza klasycznych parkietów mozaikowych z drewna dębowego czy innych egzotycznych gatunków.

Cyklinowanie i lakierowanie

Podłogi drewniane mają wiele zalet. Są nie tylko piękne i eleganckie, ale również naturalne, pozbawione alergenów i ciepłe w dotyku. Drewno oddycha, izoluje od zimna i hałasu oraz reguluje poziom wilgoci w pomieszczeniu. W aspekcie użytkowym jego największymi zaletami są trwałość i możliwość wielokrotnego regenerowania. Planując odnowienie biura z drewnianą podłogą, warto zaplanować cyklinowanie i lakierowanie parkietu. Przed przystąpieniem to tych prac należy ocenić stan parkietu oraz podłoża pod nim. 

Więcej o cyklinowaniu parkietów: http://parkiety-warszawa.com/uslugi-parkieciarza/cyklinowanie-warszawa/

Jeśli podłoga jest stara i do jej wykonania użyto subitu, konieczny jest jej demontaż i usunięcie kleju. Subit jest toksyczny i rakotwórczy, dlatego zaleca się jego zeszlifowanie przy pomocy specjalnej maszyny. Na przygotowanym parkiecie można przeprowadzić cyklinowanie, czyli zeszlifowanie zewnętrznej warstwy drewna za pomocą papieru ściernego. Pozwala to na pozbycie się zanieczyszczeń i starych lakierów oraz na wyrównanie powierzchni i wygładzenie rys. Ponieważ cyklinowanie usuwa również środki zabezpieczające, po zeszlifowaniu jest zalecane lakierowanie parkietu. Dzięki temu podłoga zyska większą odporność na zabrudzenia i rysowanie.

Szklane ścianki działowe

Kolejnym krokiem po odnowieniu parkietu jest podział biura. Coraz popularniejszym materiałem, który wykorzystuje się do tego celu, jest szkło. Ma ono wiele zalet: począwszy od estetycznego wyglądu, przez zapewnienie dostępu światła dziennego po łatwe utrzymanie w czystości i walory estetyczne. 

Szklane ścianki działowe montowane w metalowych stelażach są bezpieczne. Jeśli zachodzi potrzeba zachowania intymności powierzchnię szkła, można pokryć specjalnymi foliami. Do dyspozycji jest też szkło hartowane, laminowane, piaskowane, barwione lub z nadrukiem. Ścianki szklane umożliwiają dowolny podział biura. Dzięki nim można wyznaczać niewielkie boksy, wydzielać zamknięte gabinety, nawet duże sale konferencyjne. Ciekawym rozwiązaniem są mobilne ścianki ze szkła. Z jednej strony mogą one pełnić funkcje drzwi. Z drugiej pozwalają na tymczasowe usunięcie ściany i powiększenie przestrzeni. Zobacz więcej informacji o ściankach szklanych i mobilnych: http://www.arpac.pl/

Ścianki szklane stwarzają szerokie możliwości aranżacji wnętrza. Za ich pomocą można tworzyć duże zabudowy, także z wyokrąglonymi płaszczyznami. Dzięki swojej przejrzystości korzystnie wpływają na przestrzeń, gdyż pozornie nie tworzą w niej żadnych barier. Biuro z takimi konstrukcjami wydaje się większe, jaśniejsze i bardziej estetyczne. Dodatkowymi atutami takiego rozwiązania są: brak progów i minimalna ingerencja w strukturę budynku.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%