REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 września 2021, 20:01

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Balkony dają dodatkową przestrzeń w każdym mieszkaniu. Dzięki nim można zaczerpnąć świeżego powietrza, zrelaksować się czy wypić kawę o poranku. Pięknie urządzone balkony pozwalają na miłe spędzenie czasu, nierzadko wśród roślin, które dają bliższy dostęp do natury. Jak sprawić, by zaaranżowany balkon był przytulnym miejscem, na którym każdy będzie chciał chętnie spędzić czas? O czym należy pamiętać?

  Miejsce relaksu

  Kiedyś ta dodatkowa przestrzeń służyła głównie jako miejsce robocze do np. suszenia prania. Funkcjonalność balkonów znacznie ewoluowała i stały się czymś znacznie więcej. Od pewnego czasu obserwuje się trend aranżacji w oparciu o każdy szczegół. Warto pamiętać, że komfortowo urządzony balkon to nie tylko piękne rośliny. Ma to być przede wszystkim miejsce prywatnego odpoczynku, które daje schronienie od codziennych obowiązków i pozwala na spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

  Wielu urządzających decyduje się na zorganizowanie prywatnej przestrzeni. Bliskość od sąsiednich balkonów w tym nie pomaga, natomiast mimo to jest to dość proste do wykonania. Wystarczy zdecydować się na zakup nietransparentnej osłony dedykowanej na podobne powierzchnie. Odpowiednio skonstruowane maty w zależności od użytego materiału, pozwolą dopasować ją do całej aranżacji. Najczęściej wybierane są te wykonane np. z ratanu, który nie tylko pozwoli na zachowanie prywatności, ale i nie zaburzy estetyki.

  Czas pomyśleć o podłożu

  Warto również rozważyć to, co znajdzie się pod stopami odwiedzających. Najczęściej wybierany jest gres szkliwiony. Ważne by był mrozoodporny, co pozwoli ochronić go przed niechcianymi konsekwencjami zimniejszych dni. Mnogość wzorów i kolorów pozwala na szeroki wybór. Można swobodnie dopasować płytki, tak by te jak najbardziej pasowały do pozostałego wyglądu. W tym miejscu należy również rozważyć ich rozmiar. Większe z nich doskonale oddadzą wizualny, pozytywny efekt nawet mniejszych powierzchni.

  Dla wszystkich, którzy chcieliby poczuć się na swoim balkonie, jak w ogrodzie, poleca się rozważenie zakupu sztucznej trawy. Ta może być położona także na gres, jako dodatkowy element dekoracyjny. W zależności od wybranego rodzaju, syntetyczna roślinność może naprawdę imitować prawdziwą trawę. Ta jednak kosztuje nieco więcej, niż tańsze rozwiązania, które przy dotyku z pewnością zdradzą, że jest sztuczna. Droższe produkty zazwyczaj będą również bardziej odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne, jak i będą mniej podatne na zniszczenia wynikające z eksploatacji.

  Balkonowy ogród

  Przy aranżacji balkonu nie można zapominać o naturze. Zakup roślin jest absolutnie obowiązkowy. Wiele kwiatów z powodzeniem można uprawiać na dodatkowej, zewnętrznej powierzchni mieszkania. Wszystko uzależnione jest od preferencji właściciela i występującego nasłonecznienia, o którym warto pamiętać. Tam, gdzie światła jest mniej, należy wybierać rośliny, które preferują mniejsze docieranie promieni słonecznych. Doskonałym wyborem w tym przypadku będą np. begonie sercolistne albo cisy pospolite. Jeśli jednak nasłonecznienie balkonu jest odpowiednie, z powodzeniem można posadzić werbeny, pelargonie czy petunie.

  Balkon to także doskonałe miejsce dla stworzenia mini ogródka. W donicach można też hodować np. warzywa. Doskonałym pomysłem jest uprawa pomidorów. Te nie potrzebują wysokiego nasłonecznienia, a raczej dostępu do wody. Poprzez odpowiednie nawodnienie z powodzeniem można cieszyć się własnymi pomidorkami koktajlowymi, których potem można użyć w domowej kuchni.

  Prawdziwy relaks, czyli meble na balkonie

  To bardzo ważny element. Bez nich prawdziwy odpoczynek nie będzie możliwy. Można zdecydować się zarówno na stoliczek z krzesełkami, jak i na meble w stylu sofy, czy nawet łoża. Wiele możliwości pozwala na wybór odpowiednich względem preferencji użytkownika. Bogata oferta sprawia, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

  Po wyborze wszystkich elementów pozostaje tylko rozsiąść się wygodnie, popijając kawę i czytając książkę czy rozmawiając w otoczeniu natury, która jest na wyciągnięcie dłoni.

  Artykuł załadowany: 0.3528 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021