REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2022, 18:42

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Czy wiesz, jakie są możliwości zabezpieczenia Twojego terenu? Czy są to tylko ogrodzenia? Zapoznaj się z naszym artykułem, a będziesz w stanie wybrać najlepszą opcję.

  Przy budowie miejsca użyteczności publicznej lub większego terenu na użytek prywatny, często już w trakcie prac okazuje się, że należy je w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Niepożądani goście, kradzieże sprzętu, często nawet dzikie zwierzęta - to wszystko może zniweczyć ciężką pracę budowlańców. Jak zatem należycie ochronić takie miejsce, by zapewnić budowie, a potem samej konstrukcji bezpieczeństwo i jednocześnie zachować standardy estetyczne?

  Najprostszym rozwiązaniem jest wykorzystanie ogrodzeń panelowych. Ich największą zaletą jest -prostota w montażu - wystarczy wkopać w grunt prefabrykowane betonowe podmurówki i zamontować panele, łącząc je specjalnymi spinkami. Jest to świetny sposób na zamknięcie obiektu w widocznych dla otoczenia ramach, co w większości przypadków zapewnia elementarne bezpieczeństwo konstrukcji. Można je traktować jako długofalową inwestycję, gdyż tego typu konstrukcje są całkiem solidne, pomimo prostoty montażu.

  Kolejnym sposobem jest montaż siatki - jest to rozwiązanie raczej prowizoryczne, a takie ogrodzenie będzie nietrwałe. Jednak - zwłaszcza na wstępnym etapie prac - należy wyczuć kompromis pomiędzy ochroną budowy a dostępem dla maszyn budowlanych oraz innego ciężkiego sprzętu. Często jest to metoda wykorzystywana do ochrony miejsc, które są rzadko uczęszczane lub wykorzystywane, ale sama siatka komunikuje potencjalnym nieproszonym gościom, że nie jest to teren publiczny.

  Inną możliwością na ochronę takiego miejsca są ogrodzenia betonowe. Obecnie można zauważyć spadek popularności tych konstrukcji - stały się w społeczeństwie symbolem nadmiernego odcinania się od sąsiadów lub szerzej pojętej społeczności lokalnej, ich estetyka również jest dyskusyjna. Niestety wiele z nich jest podatnych na szeroko pojęty wandalizm w postaci graffiti - nawet najpiękniejszy obraz namalowany sprayem może nie przypaść do gustu właścicielowi, a zwykle spotykamy się z wulgarnymi, krzywymi napisami lub wyrazem niechęci do kolegów albo właściciela ogrodzenia.

  W ochronie terenu najważniejsze jest dopasowanie ogrodzenia do obecnych potrzeb, jakie są po stronie właściciela terenu. Nie mniej ważne jest wpisanie zabezpieczeń w projekt i krajobraz, by zapewnić swojemu terenowi nie tylko bezpieczeństwo, ale również estetykę.

  Artykuł załadowany: 0.3788 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023