REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  W świecie zdominowanym przez nowe technologie firmowy system informatyczny ma kluczowe znaczenie dla przedsiębiorstwa. Niezależnie od tego czy jesteś właścicielem małego sklepu internetowego, czy też zarządzasz kilkudziesięcioosobową firmą musisz zadbać o odpowiednie zabezpieczenia serwerów, dysków i znajdujących się na nich informacji. Taki obowiązek nakłada na nas RODO. Dane klientów, pracowników, hasła do kont bankowych, dokumenty o znaczeniu strategicznym dla dalszego rozwoju twojego biznesu... ich utrata spowodowałaby poważne konsekwencje. W jaki sposób uchronić się przed realizacją takiego scenariusza w naszej firmie?

  1. Stosuj mocne hasła

  To oczywiście najprostsze zabezpieczenie, które jest jednak nadal lekceważone przez wiele osób. Dobre hasło składa się z cyfr, małych i wielkich liter oraz znaków specjalnych. Trzeba unikać stosowania imion, dat urodzenia i wyrazów słownikowych. Oczywiście nie należy zapisywać hasła na karteczkach i najlepiej zmieniać je przynajmniej co kilka miesięcy. Niektórzy przedsiębiorcy korzystają nawet z możliwości jakie daje im system MDM (Mobile Device Management), by wymusić stosowanie haseł. 

  2. Stwórz kopię zapasową danych

  Bezpieczeństwo IT to nie tylko zapobieganie zagrożeniom, lecz także przygotowywanie rozwiązań na wypadek ewentualnej utraty danych niezbędnych dla właściwego działania firmy. Ich odzyskanie może być bardzo trudne i kosztowne. Dlatego lepiej na bieżąco tworzyć kopię danych, która umożliwi nam szybkie odzyskanie informacji. Sposobów na przechowywanie kopii plików jest wiele. Najkosztowniejsze rozwiązanie to utworzenie nowej serwerowni, ale mniejsze firmy mogą poprzestać na gromadzeniu danych w chmurze lub na dyskach rotujących. Oczywiście wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od charakteru prowadzonej przez nas działalności, dlatego lepiej zgłosić się z tą sprawą do specjalisty z zakresu informatyki. 

  3. Nie zapominaj o telefonie

  Ostatnio coraz więcej operacji wykonujemy na naszych smartfonach. Logowanie na konta bankowe, prowadzenie korespondencji mailowej z klientami, a także czytanie elektronicznej wersji wyliczeń i raportów. To tylko niektóre czynności wykonywane przez nas na telefonach. Warto zadbać zatem o odpowiednią ochronę i zainwestować w skuteczną aplikację antywirusową na urządzenia mobilne.

  4. Rozważ outsourcing informatyczny

  Dobra obsługa informatyczna firm to w tej chwili warunek konieczny działalności, dlatego warto rozważyć możliwość zlecenia wszystkich zadań z zakresu ochrony danych specjalistom. Informatycy pomogą nam wybrać optymalne rozwiązania dla naszej firmy. Zajmą się m. in.: przechowywaniem danych, doborem i instalacją oprogramowania antywirusowego czy kontrolą dostępu. Dzięki powierzeniu zadań specjalistom, zaoszczędzisz czas i będziesz mógł skupić się na swoich głównych założeniach biznesowych. Jeżeli chcesz wybrać takie rozwiązanie, zapoznaj się z ofertą kompleksowej ochrony segmentu informatycznego na stronie: firma IT Warszawa

  5. Edukuj pracowników

  Sam niczego nie zdziałasz. Rozwiązania, które postanowiłeś wdrożyć będą skuteczne dopiero, gdy zastosują się do nich wszystkie osoby pracujące w firmie. Poinformuj pracowników o konieczności ochrony danych, przypominaj o regularnej zmianie haseł i odpowiednim stosowaniu wszystkich zabezpieczeń.

  Zapewnienie bezpieczeństwa danych to obowiązek przedsiębiorcy, ale także podstawa prawidłowego działania firmy. Warto zadbać zatem o wdrożenie odpowiednich zasad ochrony. Tworzenie zabezpieczeń informatycznych na własną rękę może być jednak czasochłonne lub, co gorsza, nieskuteczne. Dlatego lepiej powierzyć te zadania specjalistom.

  Artykuł załadowany: 0.4022 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022