REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2019, 13:55

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Większość z nas jest skazana na spędzanie kilku godzin dziennie poza domem - czy to w pracy czy na uczelni. Będąc w wirze codziennych obowiązków, raczej nie skupiamy uwagi na higienie jamy ustnej - co jest błędem. Uśmiech jest naszą wizytówką i bezwzględnie powinniśmy troszczyć się o to, by białe i zdrowe zęby służyły nam jak najdłużej. Podjadanie w pracy oraz destrukcyjne nawyki takie, jak podgryzanie ołówków - z pewnością im nie służą. Jak więc można szybko i skutecznie zadbać o zęby podczas pobytu w pracy?

  Niestety, przebywanie w jednym miejscu przez wiele godzin, połączone z wysiłkiem intelektualnym sprawia, że jesteśmy bardziej skłonni do powtarzania nawyków, które szkodzą naszym zębom. Pierwszym najczęściej spotykanym przyzwyczajeniem jest podpieranie brody ręką. Skutkuje to mocnym zaciskaniem szczęk, zgrzytaniem zębami - co w dłuższej perspektywie doprowadzi do starcia szkliwa, jego pękania. W skrajnych przypadkach, możemy spowodować nawet pęknięcie korony! Taka pozycja może spowodować również ból głowy, związany z ciągłym uciskiem na struktury nerwowe. Drugim z destrukcyjnych nawyków zaobserwowanych w biurze jest gryzienie ołówków, długopisów. To prosta droga to starcia szkliwa, a nawet - skruszenia zęba. Zreflektujmy się zatem za każdym razem, gdy podniesiemy jakiś artykuł piśmienniczy do ust.

  Guma do żucia - byle nie w nadmiarze

  Jeżeli nie mamy w pracy możliwości umycia bądź choć przepłukania jamy ustnej - żucie gumy po każdym posiłku może nieść za sobą wiele zalet. Wspomaga usuwanie z uzębienia resztek pokarmowych i zwiększa produkcję śliny, która ma za zadanie zneutralizować pochodzące z pożywienia kwasy. Nigdy nie żuj jednak gumy dłużej, niż 10 - 15 minut. Może doprowadzić to do wyciągnięcia plomby, nadkwasoty oraz przerostu żwaczy. Poza tym, kup gumę do żucia bez cukru w składzie.

  Wyeliminuj niezdrowe przekąski

  Kogo nie kusi podjadanie słodkości do kawy! Nierzadko staramy sobie uprzyjemnić czas spędzany w pracy małą przekąską - batonikiem, czekoladą a niekiedy paluszkami. Wiadomo jednak, że słodycze destrukcyjnie wpływają na stan uzębienia i znacząco zwiększają ryzyko powstania próchnicy. Warto więc zamienić słodkości na owoce. Podziękuje nam nie tylko figura, ale też jama ustna.

  Do picia - woda mineralna

  Z napojami mechanizm jest podobny, jak ze słodyczami. Wielu z nas uprzyjemnia sobie czas pracy kawą, herbatą, niekiedy nawet słodzonym gazowanym napojem. Ze względu na zdrowie jamy ustnej - warto z tego zrezygnować. Produkty te odbarwiają uzębienie, a dodatkowo - mogą przyczynić się do rozwoju próchnicy. Dlatego też spróbuj je ograniczyć, a za to spożywać więcej zdrowej wody mineralnej.

  Miej przy sobie nić dentystyczną

  Zdarzyło ci się, że w pracy utknął ci między zębami kawałek pożywienia? Nie warto męczyć się aż do powrotu do domu. O wiele lepiej jest mieć przy sobie nić do zębów - nie zajmuje wiele miejsca, a pomoże usunąć kłopotliwy kawałek z przestrzeni między zębami. Dodatkowo, pozbywając się na bieżąco pozostałości pokarmów, zmniejszymy groźbę próchnicy.

  Wyeliminowanie destrukcyjnych nawyków pozwoli na znaczące polepszenie higieny jamy ustnej. Żaden z przedstawionych przez nas sposobów dbania o zdrowie zębów w pracy nie wymaga wiele czasu - w większości są to rzeczy, które można robić siedząc na biurkowym krześle. Warto jest jednak poszukać chwili na wyszczotkowanie zębów po posiłku - to pewny sposób na zachowanie zdrowych i białych zębów na dłużej.

  Jak często szczotkować zęby?

  Choć szczotkowanie zębów jest czynnością, którą wykonujemy co najmniej dwa razy dziennie, często nie robimy tego w stu procentach prawidłowo. Wiele parametrów, takich jak wybór właściwej szczoteczki, pasty, techniki szczotkowania czy nawet wody do płukania jamy ustnej ma znaczenie i wpływa na to, jak dokładnie zostanie oczyszczone nasze uzębienie.

  Wiele osób decydując się na wybór pasty i szczoteczki do zębów, sięga po produkty przecenione, bądź kieruje się ich kolorem. Decyzja o zakupie nie powinna jednak sprowadzać się do tych parametrów. Ważny jest rodzaj szczoteczki jaką wybierzemy - manualna, oczyszczająca uzębienie siłą naszych rąk czy też elektryczna, która wykonuje ruchy za nas i lepiej usuwa płytkę nazębną. Istotny jest także dobór twardości włosia (miękkie, średnio twarde, twarde) do potrzeb naszych zębów. Ponadto, ważne jest dopasowanie pasty do zębów do potrzeb jamy ustnej - na rynku możemy znaleźć produkty o właściwościach odświeżających, wybielających, łagodzących stany zapalne czy też przeciwdziałających próchnicy. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, jaka pasta i szczoteczka będą dla nas odpowiednie - możemy poradzić się stomatologa. Pełną ofertę różnego rodzaju szczoteczek znajdziemy min. w sklepie internetowym denthelp.pl Warto jest także zaopatrzyć się w nić dentystyczną, irygator bądź specjalną szczoteczkę do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych oraz w płyn do płukania jamy ustnej - dzięki tym produktom, pozbędziemy się resztek pokarmowych pozostałych po szczotkowaniu i płytki nazębnej z trudnodostępnych miejsc. Więcej informacji na temat szczoteczek znajdziemy na stronie szczoteczka-elektryczna.edu.pl Można tam zapoznać się z testami poszczególnych modeli.

  Zęby należy szczotkować co najmniej dwa razy dziennie, a najlepiej - po każdym posiłku. Jeżeli nie mamy możliwości oczyszczenia jamy ustnej po spożyciu pokarmów, w szczególności bogatych w cukry - warto jest przepłukać usta wodą. Należy także pamiętać, że po niektórych posiłkach trzeba wstrzymać się ze szczotkowaniem około 30 minut - w szczególności po spożyciu owoców. Proces oczyszczania uzębienia powinien trwać około dwóch minut - nie krócej, ponieważ wtedy nie szczotkujemy dokładnie całej jamy ustnej ani nie dłużej, gdyż nadmiernie czyszcząc zęby, można uszkodzić szkliwo i podrażnić dziąsła. Po umyciu zębów szczoteczką, warto jest zastosować nić dentystyczną oraz wypłukać jamę ustną specjalistycznym płynem do płukania.

  Prawidłowe oczyszczanie zębów to, obok odpowiedniej diety, podstawa w dbaniu o zdrowy uśmiech. Warto jest zmienić nieodpowiednie nawyki i starannie oczyszczać uzębienie każdego dnia, nie zapominając o przestrzeniach międzyzębowych, by móc jak najdłużej cieszyć się jasnymi i zdrowymi zębami.

  Zwykła woda?

  Do płukania jamy ustnej po szczotkowaniu należy używać wody. Wiele osób korzysta z bieżącej wody z kranu, która jest wystarczająca do tego celu. Nie zawsze jednak będzie ona korzystnie działać na nasze uzębienie - zazwyczaj znajduje się w niej kamień, który może osadzać się na zębach i zmieniać ich barwę na żółtą. Ponadto, nierzadko płuczemy jamę ustną korzystając z bieżącej wody, nie korzystamy z kubka - owocuje to większymi rachunkami oraz marnotrawstwem. Warto więc zastanowić się nad korzystaniem z wody filtrowanej, która jest zdrowa dla zębów, pozbawiona wirusów, bakterii, metali ciężkich, a dzięki zastosowaniu odpowiednich filtrów - nawet wzbogacona o niezbędne do życia minerały. Takie rozwiązanie jest także z pewnością bardziej ekologiczne.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2816 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019