REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Coraz częściej decydujemy się na zwrot paczki z rzeczą, która nie spełniła naszych oczekiwań. Dzisiaj zakupy przez Internet są jeszcze popularniejsze niż kilka miesięcy temu. Nie zawsze są jednak trafne. I niezależnie od tego, czy odsyłamy taki przedmiot za granicę, czy są to paczki do Polski, musimy zadbać o ich odpowiednie zapakowanie. Jak zapakować przesyłkę do zwrotu?

  Jak zapakować przesyłkę do zwrotu?

  Jeśli przesyłka dotyczy paczki do Polski, to pocieszające jest to, że nie będzie ona sprawdzana przed wysyłką przez kuriera, ponieważ najczęściej taki jest wymóg firm kurierskich w przypadku przesyłek międzynarodowych. Dlatego też paczki do Polski możemy zapakować przed przyjazdem kuriera.

  Zwrot przesyłek – paczki do Polski

  Pamiętajmy, że w przypadku rzeczy kupionych w opakowaniu fabrycznym, musimy odesłać je wraz z tym opakowaniem oraz wszystkimi akcesoriami, jakie w nim się znajdowały. Jest to konieczne, zarówno wtedy, gdy dokonujemy zwrotu przesyłki bez podania przyczyny, do czego mamy prawo w ciągu 14 dni od zakupu rzeczy drogą internetową, jak i w przypadku zwrotu danej rzeczy na zasadach gwarancyjnych – bo jest np. popsuta.

  Zwrot przesyłek – kto ponosi koszt?

  Najczęściej koszty związane ze zwrotem przesyłki, niezależnie czy są to paczki do Polski, czy przesyłki międzynarodowe, pokrywa osoba, która wysyła paczkę. Można oczywiście dokonać zwrotu paczki, decydując się na opcję wysyłki za pobraniem. Musi być to jednak wcześniej uzgodnione z odbiorcą. Sklepy internetowe coraz częściej biorą jednak na siebie koszty zwrotów, co ma zachęcić klientów do zakupów.

  Warto wiedzieć, jeszcze o tym, że zazwyczaj, jeśli jest to paczka do Polski, to zwrot paczki będzie często miał niższe koszty niż w przypadku zwrotów paczki wysyłanej za granicę. Choć nie zawsze tak jest, bo zależy to od indywidualnej polityki cenowej konkretnych firm kurierskich, dlatego opłaca się szukać firm, które oferują tanie paczki do Polski.

  Paczki do Polski – jak zapakować przesyłkę do zwrotu?

  Wszelkiego rodzaju zwroty przesyłek należy pakować tak, jak byśmy pakowali zwykłą przesyłkę kurierską. Czyli musimy zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie paczki oraz na zapakowanie jej w sposób zgodny z wymogami kuriera, z którego usług korzystamy.

  Najbezpieczniejszym wyjściem jest skorzystanie ze specjalnych kartonów pocztowych, które można dodatkowo owinąć folią stretch. Należy zabezpieczyć również wnętrze paczki, poprzez wypełnienie, które zapobiegnie niekontrolowanemu przemieszczaniu się zapakowanego przedmiotu.

  Jeśli wysyłka dotyczy delikatnych rzeczy, warto nalepić na nie specjalne naklejki z ostrzeżeniem typu: uwaga szkło, które mają na celu wzmożoną czujność i delikatniejsze obchodzenie się z paczką.

  Artykuł załadowany: 0.2158 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020