REKLAMAA1 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ2 grudnia 2021, 16:54

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każda rekrutacja na stanowisko specjalistyczne rozpoczyna się od analizy przesłanych CV. Od tego, jak wyglądają i jaki wizerunek kandydata budują, zależy czy poszczególne osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną. Dlatego tak ważne jest, aby przedstawić się jako ekspert. Pomagają w tym pozycje w CV, na przykład ukończone kursy certyfikacyjne UX. O co zadbać, aby CV mówiło, że rekruter ma do czynienia z ekspertem?

  Jak powinno wyglądać CV?

  Przede wszystkim należy zatroszczyć się o to, aby CV miało profesjonalny wygląd. Musi być przejrzyste i czytelne – zasada ta sprawdza się nie tylko w przypadku CV, ale również wielu innych dokumentów. Rekruter nie powinien mieć trudności ze znalezieniem w CV interesujących go informacji. Jest to pierwszy krok do tego, aby zainteresował się on naszą osobą i zdecydował się zaprosić nas na rozmowę kwalifikacyjną, czyli kolejny etap, który przybliża nas do otrzymania pracy.

  Jakie informacje zawrzeć w CV?

  Wizerunek eksperta w CV budujemy również za pomocą zamieszczanych w nim informacji. Koniecznie trzeba część życiorysu zawodowego poświęcić na przedstawienie swojego dotychczasowego doświadczenia. Warto nie tylko wymienić okresy pracy, firmy i zajmowane w nich stanowiska, ale również wskazać na zakres obowiązków. Dobrze jest zrobić to, posługując się profesjonalnym słownictwem. Taki prosty zabieg pokaże rekruterowi, że ma do czynienia z osobą, która naprawdę zna się na danym zagadnieniu.

  W dobrym, eksperckim CV nie może zabraknąć też informacji o ukończonych kursach i szkoleniach. Szczególnie dobrze widziane są kursy certyfikacyjne. Zalicza się do nich między innymi kursy certyfikacyjne UX, których ukończenie jest pożądane w przypadku osób zajmujących się marketingiem internetowym.

  Zawsze warto powiedzieć również o dodatkowych umiejętnościach i kwalifikacjach. Jeśli zakładamy, że na danym stanowisku pracy duży nacisk może być położony na mobilność, warto zawrzeć w CV informację o tym, że posiadamy samochód i czynne prawo jazdy.

  Na co zwracać uwagę, tworząc eksperckie CV?

  Tworząc CV, które ma przedstawiać nas jako ekspertów, należy pamiętać o tym, aby dokładnie sprawdzić, czy nie zawiera ono żadnych błędów. Nawet najmniejsze literówki będą niekorzystne odbierane i sprawią, że możemy stracić szansę na otrzymanie dobrej pracy.

  Specjaliści od rekrutacji zgodnie twierdzą, że dobre, eksperckie CV musi zawierać zdjęcie. Musi to być jednak fotografia wykonana na odpowiednim tle i w odpowiednim ubraniu. Zdecydowanie odpadają zdjęcia z wakacji czy śmieszne fotografie z domowymi pupilami. Takie zdjęcia nie pomogą nam w zbudowaniu wizerunku eksperta.

  Czym się wyróżnić, tworząc CV?

  Warto zadbać o to, aby CV było nie tylko eksperckie, ale również wyróżniało się spośród innych. Nie należy przy tym jednak tracić jego formalnego charakteru. Tym, co sprawdza się świetnie, są wypisane w nagłówku cechy charakteru i osobowości, które mogą być atrakcyjne dla pracodawcy.

  Stworzenie profesjonalnego CV wcale nie jest proste. Należy zatroszczyć się o szereg elementów, bez których nie zostaniemy odebrani jako eksperci. Kursy certyfikacyjne UX i inne kursy specjalistyczne to jeden z punktów, który warto zawrzeć w swoim życiorysie zawodowym.

  Artykuł załadowany: 0.4026 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.02.2022 - 25.05.2022