REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Na moment pisania tego artykułu do rozpoczęcia roku akademickiego został nieco ponad miesiąc, kiedy ty go czytasz, to czasu jest jeszcze mniej. Jest więc to najwyższa pora, aby znaleźć zakwaterowanie na najbliższy rok akademicki. 

  Wybierając miejsce do zamieszkania podczas studiów, masz tak naprawdę dwie opcje. Pierwsza to skorzystanie z oferty uczelni i zamieszkanie w akademiku. Druga to znalezienie własnego zakwaterowania. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety. W tym artykule postaramy się je opisać, tak, aby pomóc ci w podjęciu decyzji, która najlepiej dopasuje się do twoich oczekiwań.

  Wady i zalety mieszkania w akademiku

  Fakt mieszkania w akademiku jest na pewno ciekawy i prowadzi do przygód, ale ma też swoje wady i nie każdemu będzie odpowiadał. Poniżej przestawiamy listę wad i zalet mieszkania w domu studenta.

  Zalety:

  • Cena. Akademik jest często najtańszą opcją mieszkaniową, co dla studentów z ograniczonym budżetem, których oczywiście nie brakuje, jest często decydującą zaletą. Część osób nawet wolałaby wynająć sobie jednoosobowy pokój w prywatnym mieszkaniu, ale taki luksus całkowicie wyczerpałby ich budżet, przez co chcąc nie chcąc muszą zamieszkać w akademiku.

  • Możliwość poznania nowych ludzi. Akademik to cały duży budynek lub nawet kompleks budynków, w których mieszkają osoby w podobnym wieku i w podobnej sytuacji życiowej. W związku z tym niezwykle łatwo jest tam znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach i nawiązać przyjaźnie. Często zdarza się, że ludzie w akademikach poznają swoje drugie połówki lub przyjaciół na całe życie.

  • Ciekawe wydarzenia. W akademikach nie brakuje ludzi kreatywnych i pełnych fantazji. Dzięki takim osobom w akademikach często organizowane są ciekawe wydarzenie, które są w stanie niezwykle umilić czas pomiędzy nauką.

  • Dostęp do informacji. Mieszkając w akademiku, będziesz mieć na wyciągnięcie ręki innych ludzi studiujących na tym samym kierunku co ty. Będą to zarówno osoby na twoim roku, jak i osoby z wyższych roczników. Dzięki tym osobom będziesz mieć łatwy dostęp do przecieków, wskazówek, czy sprawdzonych sposobów na zdanie konkretnych przedmiotów. Będziesz też mieć dostęp do tanich, a często darmowych materiałów do nauki. Dużo łatwiej jest przecież osiągnąć jakiś cel w grupie, niż pracując solo.

  Wady:

  • Hałas. Co prawda w każdym akademiku obowiązuje cisza nocna, ale nie zawsze jest ona przestrzegana. Zawsze w okolicy znajdzie się ktoś, kto postanowił poświęcić dużą część nocy na dyskusję lub na imprezę. Jeśli więc lubisz spać w ciszy i nie jesteś w stanie zasnąć, kiedy w okolicy ktoś głośno rozmawia lub słychać muzykę, to lepiej zainwestuj w stopery do uszu lub poszukaj innego lokum.

  • Tłok. Akademiki to miejsca, w których kosztem niskiej ceny, studenci są upychani niemal jak sardynki w puszce. Często zdarza się, że na przestrzeni wielkości standardowej sypialni dla jednej osoby lub ewentualnie pary, mieszkają ze sobą cztery obce sobie osoby. Ciasny pokój to jednak nie jedyna wada, kolejki do łazienek, czy pod prysznice to norma, nie wspominając już o dostępie do pralki. Jeśli więc cenisz sobie prywatność i nie lubisz tłoczyć się w małych przestrzeniach, to lepiej wybierz inny rodzaj zakwaterowania.

  • Nie najlepsze warunki. Duża część akademików w Polsce pamięta jeszcze czasy PRL. Nikogo nie dziwią więc rozpadające się szafki, chwiejące się biurka, czy skrzypiące łóżka.

  Wynajęcie własnego mieszkania

  Drugą opcją na wynajęcie mieszkania na studia jest zorganizowanie sobie zakwaterowania na własną rękę. Podstawowym sposobem na to jest zwyczajne wynajęcie pokoju w prywatnym mieszkaniu. Aby to zrobić, wystarczy, że wejdziesz na stronę typu Rentola i wprowadzisz miasto, które cię interesuje. Następnie możesz określić swój budżet, dokładniejszą lokalizację, wymagania i inne ważne parametry, dzięki którym strona wyświetli ci takie ogłoszenia, które najlepiej spełniają twoje wymagania. 

  Ciekawą opcją na wynajęcie mieszkania podczas studiów jest wynajęcie dużego, kilku pokojowego mieszkania wraz ze znajomymi. Duże mieszkania cieszą się raczej małym powodzeniem, mało rodzin ma bowiem kilkoro dzieci, czy może sobie pozwolić na wynajęcie kilku pokojowego mieszkania. W związku z tym, w przeliczeniu na pokój, cena takich mieszkań jest bardzo konkurencyjna. Wadą takiego rozwiązania jest konieczność znalezienia przynajmniej kilku osób, które zdecydują się na taki krok i z którymi będzie ci się dobrze mieszkało. Jeśli stosując to rozwiązanie, znajdziesz wystarczająco dużą grupę ludzi i korzystną ofertę najmu, to może się okazać, że takie mieszkanie okaże się tańsze, od mieszkania w akademiku, a przy tym znacznie bardziej komfortowe.

  Podsumowanie

  Wynajęcie zakwaterowania podczas studiów to jednak z ważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć na tym etapie życia. To od niej będzie zależało, jakie będziesz mieć warunki do nauki i z jakimi ludźmi spędzisz ten czas. Oczywiste jest, że mając ograniczony budżet kuszące będzie wybranie najtańszego rozwiązania, ale my ze swojej strony odradzamy takie rozwiązanie. Musisz dobrze zastanowić się, czego oczekujesz od swojego nowego domu i na podstawie swoich własnych preferencji podjąć decyzję. Zamieszkanie w nieodpowiednim miejscu może wpłynąć na twoje wyniki podczas studiów i na końcowy efekt całej nauki.

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.5851 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022