REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 lutego 2020, 10:30

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Chciałbyś zostać Frontend Developerem, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli zastanawiasz się, jaką metodę nauki wybrać, co zrobić, aby dobrze przygotować się do tego zawodu i wreszcie - jak dostać pierwszą pracę na stanowisku Frontend Developera - ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

  Wybierz najlepsze źródło nauki dla siebie

  Pierwsze, co musisz zrobić decydując się na przygotowanie do zawodu Frontend Developera, to wybranie najlepszej metody nauki programowania. Możesz iść na studia programistyczne, uczyć się samodzielnie w domu lub wybrać na kurs do szkoły programowania. Obecnie najbardziej efektywną, zyskującą na coraz większej popularności metodą jest ostatnia z wyżej wymienionych opcji. Dlaczego? Oto kilka najważniejszych powodów:

  • nauka trwa zaledwie kilka miesięcy,
  • program kształcenia skupiony jest przede wszystkim na praktycznych rozwiązaniach i samodzielnym kodowaniu,
  • uczysz się od praktyków, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży, 
  • zajęcia przygotowane są w taki sposób, że poza samą nauką programowania, zdobywasz także wiedzę na temat tego, jak wygląda codzienna praca developera, 
  • zostajesz dobrze przygotowany do procesu rekrutacji.

  Na rynku z roku na rok pojawia się coraz więcej szkół programowania, w związku z czym wybór najlepszej opcji również może być nie lada wyzwaniem. Poszukaj zatem takiego kursu, który da Ci najwięcej korzyści. Jednym z nich jest kurs Frontend Podstawy w szkole IT-Academy, gdzie poza nauką programowania, przygotowaniem do pracy i rekrutacji w IT, podszlifujesz także swój angielski. Co więcej, po ukończonym kursie otrzymasz certyfikat zdobytych umiejętności, dzięki któremu łatwiej Ci będzie znaleźć pierwszą pracę w zawodzie.

  Opanuj podstawowe umiejętności techniczne

  Wez względu na to, na jaką metodę nauki się zdecydujesz, aby dostać pierwszą pracę jako Frontend Developer, musisz posiadać określone umiejętności. Jeśli spojrzysz na aktualne oferty pracy dla programistów Frontend, przekonasz się, że istnieje pewna wspólna pula skilli, których poszukują pracodawcy. Nalezą do nich przede wszystkim: 

  • HTML - podstawowy element składowy wymagany przy tworzeniu stron internetowych.
  • CSS - technologia używana do prezentacji dokumentu, który tworzysz za pomocą HTML. Za jego pomocą zaprojektujesz układ strony, ustalisz jej kolor, styl czcionki i wiele więcej. 
  • JavaScript - jeśli chcesz wdrożyć na swojej stronie interaktywne funkcje, takie jak audio i wideo, gry, możliwość przewijania, animacje stron, JS jest narzędziem, dzięki któremu będziesz w stanie to zrobić.
  • jQuery - biblioteka JavaScript, będąca zbiorem wtyczek i rozszerzeń, które sprawiają, że korzystanie z JS-a na stronie internetowej jest szybsze i łatwiejsze. jQuery bierze wspólne zadania, które wymagają wielu linii kodu JS-a i kompresuje je do formatu, który może być wykonany za pomocą jednej linii.
  • dowolny framework CSS (np. Bootstrap) - aby Twoja strona działała poprawnie na różnych urządzeniach (np. komputerach, smartfonach, tabletach) musi być stworzona tak, aby była w pełni responsywna. Aby to zrobić potrzebujesz  frameworka CSS, takiego jak np. Bootstrap.
  • system kontroli wersji GIT - proces śledzenia zmian w kodzie źródłowym. Jest to narzędzie, które w momencie błędów w kodzie, pozwoli Ci wrócić do poprzedniej wersji swojej pracy i dowiedzieć się, co poszło nie tak, nie tracąc całej swojej pracy.
  • testowanie i debugowanie - każdy Frontend Developer musi posiadać zdolność testowania i debugowania stworzonego przez siebie kodu. Testowanie jest istotną częścią procesu rozwoju frontendu, dlatego stworzono specjalne frameworki, które mogą w tym pomóc.

  Postaw na praktykę i twórz własne projekty

  Jeżeli zdecydujesz się na kurs programowania w szkole takiej jak IT-Academy, aż 80% czasu zajęć będziesz poświęcał na praktyczne rozwiązania, a zaledwie 20% na teorię. Nauczysz się tworzyć własne projekty i zdobędziesz masę praktycznych umiejętności, które przydadzą Ci się w pracy.

  Pamiętaj jednak, że obojętnie jaką ścieżkę programistyczną wybierzesz, zawsze najważniejsza jest nauka poprzez praktykę. Postaraj się więc jak najszybciej przełożyć wiedzę, jaką zdobyłeś w praktyczne rozwiązanie. Twórz własne projekty, ponieważ to dzięki nauce na własnych błędach i rozwiązywaniu realnie napotkanych problemów najszybciej przygotujesz się do pracy w IT. 

  Jeśli nie masz pomysłu na projekt, możesz zastanowić się, jakiego rozwiązania jeszcze nie ma, a chciałbyś żeby było. Jeżeli chcesz nauczyć się tworzenia stron internetowych, postaraj się stworzyć taką, którą sam chętnie byś odwiedzał (np. związaną z Twoimi zainteresowaniami). A jeśli nadal nic nie przychodzi Ci do głowy - możesz spróbować odtworzyć jakiś projekt, który już istnieje.

  Stwórz portfolio

  Kiedy już uda Ci się stworzyć swoje projekty, nie zapomnij pochwalić się nimi w swoim portfolio. Szukając pracy jako Frontend lub Web Developer, bardzo ważne jest, aby pokazać strony lub aplikacje, które do tej pory stworzyłeś. Szczególnie jeśli nie posiadasz doświadczenia, Twoje projekty robione “do szuflady” mogą mieć decydujący wpływ na to, czy rekruterzy zdecydują się na Twoją kandydaturę.

  Pamiętaj o sile społeczności

  Jeśli masz jakiś problem podczas tworzenia własnego projektu lub potrzebujesz np. aby ktoś polecił Ci ciekawe miejsca do nauki wybranego zagadnienia - zawsze warto pamiętać o sile społeczności skupionej wokół świata Frontend. Dołącz do grup na Facebooku oraz przeglądaj fora internetowe związane z Frontendem, a jeśli chciałbyś poznać także kogoś z branży na żywo - wybierz się na konferencję, hackaton lub meetup dotyczący tej tematyki. Dzięki takim wydarzeniom nie tylko poszerzysz swoją wiedzę, ale także zdobędziesz wartościowe kontakty, które tak naprawdę w każdej chwili mogą Ci się przydać.

  Nie poddawaj się

  Nawet jeśli nauka wydaje Ci się początkowo trudna, a znalezienie pierwszej pracy jako Frontend Developer niemożliwe - nie poddawaj się. Każdy ma czasem gorsze dni, dlatego jeśli dopadł Cię kryzys - zrób sobie krótką przerwę, ale nie rezygnuj ze swoich marzeń. Jeżeli naprawdę Ci zależy, aby zostać Frontend Developerem, prędzej czy później to osiągniesz. Powodzenia!

  Artykuł załadowany: 0.1932 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020