REKLAMAA1-FortSłużew-20-05----31-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 grudnia 2018, 14:00

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Zawód trenera personalnego wymaga z całą pewnością gruntownej wiedzy merytorycznej, odpowiedniego doświadczenia oraz umiejętności łatwego nawiązywania kontaktów i słuchania swoich klientów. Obecnie wiele osób korzysta z pomocy profesjonalistów podczas treningów, dlatego ta ścieżka kariery umożliwia połączenie zainteresowań z atrakcyjnymi zarobkami.

  Czy trener personalny powinien mieć ukończone odpowiednie studia?

  Wiele osób marzących o karierze trenera personalnego zastanawia się czy trzeba mieć ukończone odpowiednie studia wyższe, aby móc ubiegać się o taką posadę. Warto jednak wiedzieć, że chociaż kierunki związane z wychowaniem fizycznym, fizjoterapią czy dietetyką mogą okazać się rzetelną bazą i źródłem konkretnej wiedzy potrzebnej w tym zawodzie, to ich ukończenie wcale nie jest koniecznością. Bardzo wielu cenionych trenerów personalnych to absolwenci kierunków, które niewiele mają wspólnego z wychowaniem fizycznym, a mimo to świetnie sprawdzają się w swoim zawodzie. Warto jednak odbyć odpowiedni kurs przygotowujący do pracy z klientami. Atrakcyjne propozycje szkoleń mają nie tylko duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale można je znaleźć również w mniejszych miejscowościach.

  Kurs na trenera personalnego

  Zawodu trenera personalnego nie regulują żadne przepisy prawa, dlatego nie wymaga on posiadania żadnych certyfikatów czy innych uprawnień. Nie oznacza to jednak, że ukończenie odpowiedniego kursu jest zbędne. Większość klubów sportowych będzie chciała uzyskać potwierdzenie umiejętności osób ubiegających się o stanowisko trenera personalnego, a ponadto takie szkolenie pozwoli usystematyzować widzę i sukcesywnie rozwijać już posiadane kompetencje. Obecnie można znaleźć nawet kursy prowadzone online, zdecydowanie rozsądniej będzie jednak wybrać kurs oferujący wiedzę praktyczną, a nie tylko suchą teorię. Czym kierować się podczas wyboru szkolenia? Przedstawienie charakterystyki poszczególnych przypadków, praca na konkretnych przykładach, praktyczna wiedza przekazywana przez kompetentnych i doświadczonych w zawodzie trenera personalnego specjalistów to najlepsze źródło wiedzy, które z pewnością pozwoli uzyskać kompetencje niezbędne podczas pracy z klientami. Dobrym rozwiązaniem będzie też wybór szkolenia w małych grupach, takich jak oferowane przez Health-factory. Tego typu praktyczne kursy na trenera personalnego w Warszawie oraz innych miastach to z pewnością dobry krok w realizacji marzeń o pomocy innym podczas pracy nad sylwetką czy poprawieniem stanu zdrowia.

  Praktyka czyni mistrza

  Do pracy trenera personalnego nie wystarczy ukończenie najlepszego nawet kursu - w tym przypadku niezbędna jest też praktyka i poszerzanie swojej wiedzy. Regularne ćwiczenia oraz testowanie nowych metod treningowych na samym sobie to świetny sposób, aby sprawdzić ich skuteczność. Na początek można też oferować pomoc znajomym w przygotowaniu programu ćwiczeń czy zaplanowaniu odpowiedniej diety. Sukcesywne poszerzanie wiedzy i zdobywanie doświadczenia to najlepszy sposób, aby zostać trenerem personalnym!

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2428 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-05----10-06-2019