REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Jak zwiększyć efektywność nauki języka, kiedy już ma samą myśl o zajęciach w szkole językowej paraliżuje nas strach przed mówieniem w języku obcym? Nie ma potrzeby się denerwować. Istnieją rytuały, które zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez Harvard University, zwiększają efektywność i podnoszą wyniki wykonywanych zadań – stosuje je z powodzeniem szkoła językowa "The Palms" na Kabatach.

  - Rytuały mogą zredukować lęk, zaspokajając potrzebę porządku albo odwracając uwagę od negatywnych myśli - komentują badacze Harvard University. Przeprowadzono serię eksperymentów mających na celu zweryfikowanie tezy, że rytuały zwiększają efektywność i podnoszą wyniki poprzez redukcję lęku. Wyniki tych badań zostały opublikowane na łamach czasopisma „Organizational Behavior and Human Decision Process”.

  Harvard University potwierdza, że rytuały zwiększają efektywność

  Jeden z eksperymentów polegał na zaśpiewaniu piosenki przed nieznajomą osobą. Zgodnie z przypuszczeniami, przyśpieszyło to puls u wszystkich badanych. Następnie połowę z nich poproszono o wykonanie abstrakcyjnego rytuału. Polegał on na narysowaniu swoich myśli, posypaniu kartki solą, odliczenie do 10 i wyrzucenie rysunku do śmietnika. Pozostali nie wykonywali żadnego rytuału. Co ciekawe, rytuał nie tylko obniżył tętno osób badanych, ale i samo wykonanie piosenki wypadło w tej grupie lepiej w porównaniu z grupą kontrolną.

  O podobnych doświadczeniach słyszymy często w wśród znanych sportowców, artystów i mówców, którzy angażują się w wykonywanie nieracjonalnych rytuałów przed ważnymi zadaniami. Warto jednak pamiętać, że rytuały nie obowiązują tylko w świecie sławnych i bogatych. Ponad 45% osób deklaruje wykonywanie pewnego rodzaju rytuału przed stresującymi wydarzeniami. Choć wiele publikacji potwierdza, że lęk może obniżyć efekty naszej pracy, to dotychczas brakowało dowodów, że te rytuały – często uznawane za przesądne, magiczne i nieracjonalne – mogą faktycznie podnieść wyniki naszych działań, zwiększyć efektywność pracy i nauki.

  Kilka eksperymentów przeprowadzonych na Harvard University potwierdziło tezę, że rytuały są skuteczne – poprawiają wydajność i zmniejszają uczycie niepokoju w sytuacjach stresujących.

  Jak zwiększyć efektywność nauki języka – rytuał przyjemności w szkole językowej The Palms

  W szkole językowej The Palms zajęcia są realizowane zgodnie z przyjętą filozofią „nauki języków z przyjemnością”. Jest to stały rytuał każdej lekcji. Polega to na tym, że do tematu lekcji są odpowiednio dobrane metody i techniki nauczania takie jak: using realia, using multimedia, teatralizacja i gry językowe. Nauka przestaje być stresująca i przede wszystkim staje się efektywna.

  Lektorzy The Palms na każdą lekcję przygotowują odpowiedni plan uwzględniający kilka różnych metod i technik. Celem jest utrwalenie materiału w przyjemny sposób, odwrócenie uwagi słuchaczy od negatywnych myśli i złagodzenie stres podczas nauki.

  Jak zwiększyć efektywność nauki języka – gry językowe

  Naukowcy potwierdzili, że rytuały mogą być nieracjonalne, magiczne, wręcz absurdalne. Ważne jest to, żeby odwracały uwagę od negatywnych myśli i dawały nam poczucie kontroli nad sytuacją.

  Najskuteczniejszym rytuałem lekcji w szkole językowej The Palms jest zastosowanie gier językowych. To one sprawiają, że nauka odbywa się w luźnej atmosferze, uczniowie nie zauważają merytorycznych aspektów nauki „przemyconych” w czasie gry i koncentrują się na zasadach, rywalizacji i zwycięstwie w grze. Nie ma lepszego rytuału w nauce języków obcych, który spełniałby te kryteria.

  Gry językowe w szkole The Palms są stosowane na zajęciach z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. O ile dzieci i młodzież bardzo chętnie podejmują wyzwania w grze, o tyle dorośli muszą czasem przekonać się o skuteczności rytuału.

  Zapraszamy wszystkich chętnych na lekcje pokazowe do The Palms, podczas których zaprezentujemy metody naszej pracy i przekonamy każdego niedowiarka, że gry językowe to najskuteczniejsza metoda utrwalania materiału.

  Wysoka skuteczność nauki w szkole językowej The Palms

  - Opublikowanie badań nad skutecznością rytuałów przez Harvard University bardzo nas ucieszyło - mówi Katarzyna Zarosińska, dyrektor szkoły The Palms.

  - Rytuały pojawiły się w The Palms od samego początku stworzenia szkoły, razem z programami autorskimi, metodami i technikami pracy, jak również grami językowymi, które towarzyszą nam od zawsze. Teraz możemy z dumą dodać, że skuteczność naszych metod potwierdzają eksperci i badacze znanych uniwersytetów - dodaje Katarzyna Zarosińska.

  Zapraszamy do sprawdzenia skuteczności rytuałów The Palms. Przekonaj się sam jak można zwiększyć skuteczność nauki języka obcego. Umów się na spotkanie z metodykiem The Palms!

  Szkoła językowa The Palms zaprasza!

  (mat. promocyjny) 

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1208 sekundy
  REKLAMA