REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 stycznia 2022, 16:40

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Mieszkańcy Warszawy prawdopodobnie najszybciej otrzymują dostęp do innowacyjnych technologii sieciowych takich, jak np. 5G. Wynika to głównie ze względu na bardzo szybki rozwój infrastruktury sieciowej na terenie tego miasta oraz ciągłe inwestycje operatorów telekomunikacyjnych w zwiększenie możliwości sieciowych swojej oferty. Jaka jest jednak średnia prędkość połączenia sieciowego w Warszawie? Na co zwracać uwagę wybierając Internet? Sprawdźmy!

  Średnia prędkość Internetu w Warszawie

  Na terenie Warszawy mieszkańcy mają dostęp do różnych typów połączenia z Internetem, a mianowicie technologii:

  1. Światłowodowej.
  2. Bezprzewodowej.

  To dwa rodzaje dzielące połączenie sieciowe ze względu na sposób przekazywania danych. Na terenie Warszawy infrastruktura światłowodowa jest już tak mocno rozbudowana, że praktycznie większość mieszkańców może korzystać z jej możliwości. Co ciekawe, Internet - Warszawa w formie światłowodu w ofercie Orange sięga do prędkości wynoszącej nawet 1000 Mb/s.

  Nieco inaczej wyglądają testy połączenia Internetowego 4G LTE oraz 5G dla kilku najpopularniejszych operatorów na terenie tego miasta. Średnia prędkość pobierania w czerwcu 2021 roku dla połączenia 4G LTE wynosiła około 29 Mb/s. Operatorzy tacy, jak T-Mobile, Orange oraz Play i Plus oferują średni transfer na poziomie od 25 do 35 Mb/s.

  Jeszcze inaczej wyglądają średnie prędkości Internetu 5G w Warszawie, które średnio wynoszą zaledwie 72 Mb/s. Oczywiście ostateczna szybkość połączenia bezprzewodowego w tej technologii zależna jest od operatora, lokalizacji użytkownika oraz urządzenia. Maksymalne wartości, jakie udało się osiągnąć w ramach testów wynosiło nieco ponad 300 Mb/s. W tym przypadku wyraźnie wybija się sieć Plus, która w większości lokalizacji gdzie dostępne są przekaźniki 5G oferuje transfer na poziomie nawet do 322 Mb/s.

  Najszybszy Internet w Warszawie - jak wybrać dobrą ofertę dla siebie?

  Operatorzy telekomunikacyjni na terenie Warszawy stale reklamują swoje usługi, przyciągając uwagę potencjalnych klientów. Zawsze warto wziąć pod uwagę kilka konkurencyjnych propozycji od innych operatorów. Na jakie czynniki trzeba zwracać uwagę? Oczywiście prędkość połączenia Internetowego jest ważna, ale to nie wszystko. Dobrym pomysłem jest korzystanie z porównywarki Internetu w Warszawie, w ramach której przedstawiany jest ranking uwzględniający:

  1. Prędkość transferu.
  2. Limity danych.
  3. Koszty abonamentu.
  4. Zasięg.

  Praktycznie każdy z mieszkańców Warszawy może korzystać za darmo z tego narzędzia. Wystarczy podać swoją dokładną lokalizację, a najpopularniejsze oferty zostaną wyświetlone w ciągu kilku sekund na ekranie telefonu lub komputera. Uwzględniając ranking średniej prędkości Internetu w tym mieście oraz wszystkie czynniki wpływające na atrakcyjność oferty jesteśmy w stanie wybrać najlepszą aktualnie dostępną propozycję od dostawcy usług sieciowych.

  Artykuł załadowany: 0.3838 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022