REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2022, 11:33

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Okap do kuchni to jeden z najważniejszych elementów jej wyposażenia. Zwłaszcza wtedy, gdy nie możemy liczyć na naturalną wentylację: w kuchni nie ma okna lub jest połączona z salonem. Wtedy pozbycie się zapachów gotowania jest priorytetem, który nie może czekać! Jaki okap wybrać, by najlepiej spełniał swoje zadanie? Możliwości jest kilka!

  Jakie są rodzaje okapów kuchennych?

  Dobrze mieć świadomość, że mówiąc „okap kuchenny”, można mieć na myśli wiele rodzajów sprzętów. Różnią się umiejscowieniem i sposobem działania, jednak mają ten sam cel - pozbycie się aromatów gotowania z przestrzeni.

  Jakie są więc rodzaje okapów? Najczęściej mówimy o okapach:

  • Podszafkowych
  • Kominowych
  • Wyspowych
  • Sufitowych
  • Blatowych

  Chcąc kupić okap, często wybieramy konkretny model spośród podszafkowych. One również mogą różnić się budową i umiejscowieniem. Możemy wybierać spośród:

  • Okapów szafkowych tradycyjnych - montowanych pod szafką kuchenną.
  • Okapów szafkowych zintegrowanych - gdy są one zintegrowane z powierzchnią szafki.
  • Okapów szafkowych teleskopowych - gdy wysuwają się one spod szafki kuchennej.

  Co wziąć pod uwagę, wybierając okap

  Sama znajomość rodzajów okapów nie wystarczy, by podjąć trafną decyzję co do wyboru sprzętu. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę szereg czynników, które pomogą ustalić, czego właściwie potrzebujemy.

  • Wydajność okapu - im większe pomieszczenie, tym bardziej wydajny powinien być okap. Ma to znaczenie zwłaszcza w przestronnych salonach z aneksem kuchennym.
  • Poziom głośności - im ciszej sprzęt pracuje, tym lepiej! Zwłaszcza, jeśli mówimy o kuchni połączonej z salonem, gdzie pracujący okap powinien jak najmniej zakłócać wypoczynek.
  • Sterowanie - w nowszych modelach możemy sterować okapem za pomocą przycisków lub sensorów, niektóre z nich mają też funkcję samoczynnego uruchamiania się!
  • Rozmiary okapu - powinny być dostosowane do szerokości płyty znajdującej się pod nim.

  To wszystko elementy, które powinny przykuć naszą uwagę przy czytaniu specyfikacji okapów. Takie porównywanie poszczególnych parametrów pozwoli wybrać najciekawsze sprzęty, które najlepiej spełniają nasze potrzeby.

  Polecane modele okapów - jakie wybrać?

  Okapy mają w swojej ofercie niemal wszyscy uznani producenci AGD. Jest więc w czym wybierać! Którym urządzeniom warto szczególnie uważnie się przyjrzeć?

  • Okap WHIRLPOOL AKR038GBL - okap kominowy o klasie energetycznej B. Poziom generowanego hałasu to 68 dB, a wydajność maksymalna - 625 m3/h. Okap wyposażony jest w timer, który pozwala regulować czas jego pracy. Kolejną ważną funkcją jest filtr przeciwtłuszczowy, który pozwala zbierać drobinki tłuszczu i inne zanieczyszczenia. Oświetlenie LED zapewni doskonałą widoczność całej płyty grzejnej.
  • Okap MAAN Vertical 2 60 Czarny - okap w bardzo dobrej cenie, o standardowej szerokości 60 cm. Maksymalny przepływ powietrza wynosi 325 m3/h, a poziom hałasu to 62 dB.
  • Okap SAMSUNG NK24M1030IB/UR - model podszafkowy od uznanego producenta. 3 stopnie prędkości pracy zapewniają efektywne pozbywanie się zapachów. Warto podkreślić, jak proste jest utrzymanie czystości filtrów - wystarczy co 3 - 4 tygodnie umyć je w zmywarce. Wydajność tego okapu to 392 m³/h.

  Jak widać, szukając okapu, mamy wiele możliwości. Każdy sprzęt AGD w sklepie MediaMarkt jest bardzo dokładnie opisany, przy większości urządzeń znajdziemy też recenzje użytkowników. Doświadczenia innych klientów mogą pomóc w podjęciu decyzji co do konkretnego modelu - nie inaczej jest w przypadku okapów do kuchni!

  Artykuł załadowany: 0.4081 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022