REKLAMAA1 TOTALIZATOR 03.06.2022 - 03.07.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 czerwca 2021, 14:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Podnośnik do warsztatu to niezbędnik w wyposażeniu serwisu. O ile część pracy urządzeń warsztatowych można wykonać ręcznie, oczywiście o wiele wolniej i trudniej, to podniesienie auta jest po prostu niemożliwe. Dlatego też podnośnik jest pierwszą inwestycją, na którą decyduje się osoba, która planuje swoją przyszłość zawodową realizować w naprawie pojazdów.

  Podnośnik warsztatowy to pojęcie ogólne – może być to podnośnik kolumnowy, nożycowy, płytowy. Dodatkowo podnośnik warsztatowy wcale nie musi być wykorzystywany w warsztacie. Rokrocznie wzrasta liczba osób, głównie mężczyzn, którzy realizuję swoje osobiste pasje związane z naprawami, renowacją, czy konserwacją samochodów. Skala tego zjawiska jest coraz większa.

  Niezależnie od tego, czy podnośnik warsztatowy będzie stał w warsztacie czy w prywatnym garażu musi spełniać wymogi bezpieczeństwa. Życia i zdrowia ludzkiego nie należy stawiać na szali wybierając sprzęty tanie, często od chińskich, nie sprawdzonych dostawców.

  Podnośniki kolumnowe - najlepszy wybór

  Najpopularniejszym rodzajem podnośników warsztatowych są podnośniki kolumnowe. Z kolei podnośniki kolumnowe dzielą się na kolejne grupy: podnośniki dwukolumnowe i podnośniki czterokolumnowe, spotyka się także podnośniki jednokolumnowe.

  Konstrukcja i działanie podnośników kolumnowych jest dość prosta. Składają się one z dwóch lub więcej/mniej kolumn, które stanową część dźwigową, na której oparte są ramiona unoszące auto (dla podnośników dwukolumnowych, lub pełna platforma (dla podnośników czterokolumnowych).

  Wybierając podnośnik warsztatowy, w tym także podnośnik kolumnowy należy zwrócić uwagę na takie elementy jak udźwig, wysokość unoszenia, długość ramion czy nawet możliwość ich dodatkowego przedłużenia, co jest bardzo istotne jeśli podnośnik ma służyć do unoszenia większych aut osobowych, na przykład SUVów.

  Chociaż najpopularniejsze podnośniki kolumnowe to podnośniki dwukolumnowe w ofercie tego rodzaju podnośników to coraz większym zainteresowaniem cieszą się podnośniki czterokolumnowe wśród warsztatów o profilu naprawczym.

  Jaki napęd w podnośniki warsztatowym?

  Wybierając podnośnik warsztatowy, czeka nas odpowiedź na pytanie jakiego napędu oczekujemy. Opcji jest kilka: napęd hydrauliczny, śrubowy, jedno albo dwu silnikowy. Napęd przekłada się na moc podnośnika ale także jego potencjalną awaryjność. Podnośniki warsztatowe z napędem śrubowym są wyżej oceniane jako mniej awaryjne. Niestety za ten komfort musimy zapłacić wyższą cenę, podobnie jak za modele dwu silnikowe.

  Ciekawym rozwiązaniem są podnośniki warsztatowe z wałem kardana, dzięki któremu osiąga się mniejszą emisję dźwięku i ciągłą, wydajną prace. Taki „cichy” podnośnik jest dużym ułatwieniem, szczególnie jeśli nie jest to jedyny podnośnik w serwisie i poziom emitowanego przez nie hałasu potrafi powodować, w połączeniu z innymi urządzeniami, dyskomfort pracujących osób. Włoski producent Butler produkuje taki wyciszony podnośnik.

  Markowe podnośniki kolumnowe

  Patrząc na marki podnośników warsztatowych nie sposób nie mieć poczucia, że króluje tutaj włoski rynek. Mondolfo Ferro i Bulter to dwóch dostawców, których produkty cieszą się dużą popularnością i mają opnie niezawodnych. Są to niewątpliwie marki premium. Poszukując pewnych, dobrych marek ekonomicznych na czoło wysuwa się INVENTO, marka która od wielu lat udowodniła, że można znaleźć balans między ceną a jakością, przy nienegocjowanym zapewnieniu bezpieczeństwa swoich użytkowników.

  Warto jeszcze raz podjąć temat bezpieczeństwa podnośnika warsztatowego. Mamy tutaj trzy aspekty:

  1. Sam podnośnik, jego materiały, konstrukcja muszą spełniać wymogi CE
  2. Montaż podnośnika, który powinien być wykonany tylko przez serwisantów posiadających uprawniania UDT (Urząd Dozoru Technicznego);
  3. Miejsce montażu, które zapewni podnośnikowi stabilność i bezawaryjne działanie – wymogi dotyczą nie tylko niezbędnych przyłączy ale także posadzka a dokładnie jej rodzaj i grubość.

  Plagą jest zakup tanich, chińskich podnośników od niesprawdzonych dostawców, montaż we własnym zakresie na niesprawdzonej powierzchni. Grozi to nie tylko stratą pieniędzy na sprzęt, który szybko ulegnie awarii ale przede wszystkim należy pamiętać, że uniesiony kilku tonowy pojazd jest potencjalnie bardzie niebezpieczny dla osoby, która prowadzi na nim prace naprawcze czy serwisowe.

  Na co zwrócić uwagę wybierając podnośnik warsztatowy poza parametrami, o których już pisaliśmy: na markę, na to czy i jakie są podane warunki montażu, które są niezbędne dla danego urządzenia oraz na opinie innych użytkowników. Ostatnim ale ważnym elementem jest cena – zarówno w kontekście nie przepłacania za drogi sprzęt jak również trzeba być mocno wyczulonym na super tanie oferty, które często pojawiają się szczególnie w reklamach w mediach społecznościowych.

  Artykuł załadowany: 0.5399 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022