REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-05----31-05-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Jeśli jesteśmy zatrudnieni w biurze, to musimy liczyć się z tym, że przeważającą większość czasu pracy będziemy spędzać w pozycji siedzącej. Dlatego też odpowiednimi meblami biurowymi powinny być starannie wybrane fotele obrotowe. Tyczy się to zresztą nie tylko firmy, ale i własnego w domu, jeśli również i tam zdarza nam się wykonywać obowiązki przy komputerze. Wielogodzinne siedzenie w niekomfortowej pozycji potrafi doprowadzić do wielu powikłań, jak ból pleców, kręgosłupa, kolan, łydek czy głowy. Przy tym niemożliwe będzie osiągnięcie pełnej koncentracji, co bezpośrednio przełoży się na efektywność pracy.

  Musi mieć jak najszerszy wachlarz możliwości konfigurowania

  Podstawowy fotel biurowy musi przede wszystkim mieć możliwość regulacji wysokości. Dzięki temu będzie można dopasować go do biurka, uwzględniając wzrost użytkownika. Najlepiej, aby ta sama funkcja dotyczyła oparcia. W domu tego typu siedzisko nie służy przecież jedynie do pracy, ale i przyjemności, jak oglądanie filmów czy granie w gry komputerowe. Wówczas nie będzie konieczności stałego siedzenia w pozycji wyprostowanej, tylko zapewniającej możliwie jak największy komfort.

  Stabilność to podstawa

  Jeśli jednak krzesło nie będzie wystarczająco stabilne, to na nic zdadzą się jakiekolwiek możliwości jego konfiguracji. Dlatego w trakcie wyboru dobrze byłoby samodzielnie na nim usiąść, aby ocenić jego trwałość. Czasem fakt, że fotel posiada podstawę oraz pięć kółek jezdnych nie wystarczy do właściwego jego funkcjonowania.

  Solidne oparcie

  Aby można było mówić o właściwym oparciu, nie tylko musi pasować do wzrostu osoby korzystającego z fotela biurowego, ale i do odcinka lędźwiowego kręgosłupa. To właśnie on jest najbardziej narażony na nieprawidłowe siedzenie, które w konsekwencji może doprowadzić do przykrych powikłań zdrowotnych. Również łopatki powinny bezproblemowo opierać się o tył siedziska.

  Przydadzą się podłokietniki

  Jak często zdarzało wam się siedzieć w transporcie komunikacji miejskiej, ubolewając nad tym, że nie macie możliwości oparcia swoich łokci? Funkcja ta zapewnia niebywałą wygodę, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zobowiązanych do wielogodzinnego pisania na klawiaturze. Dobrze, gdyby podłokietniki miały możliwość regulowania zarówno wysokości, jak i odległości między nimi. Zapewnią one podparcie przedramion, dzięki czemu nadgarstki będą mniej obciążone.

  Podsumowanie

  Znalezienie dobrego i ergonomicznego fotela biurowego w znacznym stopniu przysłuży się zdrowiu oraz skuteczności wykonywanych obowiązków pracownika. Stąd tak ważny jest wybór tego adekwatnego. Najlepsze propozycje znajdziesz na https://multiglob.pl/pol_m_Dom-i-Ogrod_Fotele-biurowe-155.html

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.336 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO----13-05----13-06-2020