REKLAMAA1_AUCHANDirect_od_12-03_do_13-04-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. promocyjne)

  Własny dom może być realizacją marzeń, ale może też spowodować niekończące się problemy i frustracje. Żeby tak nie było, aby budowa domu przebiegała bez zakłóceń, a mieszkanie w takim miejscu było komfortowe, musimy mieć dobrze przygotowany projekt. Od niego zależy bardzo dużo, więc nie można tego zlekceważyć.

  Ważne pytania

  Przede wszystkim należy się zastanowić, czego oczekujemy od naszego przyszłego domu, jakie to ma być miejsce, jak duże, w jakim stylu wybudowane? Jak duży powinien być ogródek? Czy ważne są dla nas ozdoby, czy jednak wolimy prostą, surową bryłę? Na podstawie tego rodzaju pytań można lepiej określić, jakie są nasze wymagania, a więc i jakie projekty domów parterowych będą dla nas najlepsze.

  Dopasowany do rodziny

  Bardzo ważne, by projekt dobierać pod kątem tego, jaką dużą mamy rodzinę. To kluczowe, bo jak jest duża, to za mały dom będzie miejscem niezbyt przyjaznym. Z drugiej strony nie można przesadzać z jego wielkością, bo przecież koszty eksploatacji będą wyższe, a jak dzieci się wyprowadzą, to zostaniemy sami w tym wielkim domu, który teraz stanie się smutny. Wszelkie późniejsze zmiany to same kłopoty - finansowe i organizacyjne.

  Przestrzeń

  Należy zadać sobie pytanie, jak odbieramy przestrzeń, co jest dla nas ważne czy duży dom i mały ogródek, a może na odwrót? Najlepiej jak mamy możliwość, by dom był wystarczających rozmiarów, a ogródek o rozmiarach odpowiadających swobodnemu wypoczynkowi. Niestety jednak realia są często inne i na coś musimy się zdecydować. Na szczęście projekty domów są dostępne w różnych cenach, dla ludzi o różnych dochodach, więc łatwiej dobrać coś w sam raz dla siebie.

  Układ wnętrz

  Kluczowe dla komfortowego życia jest też to, jak będzie wyglądał układ wnętrz. Od niego zależy więcej, niż się niektórym wydaje. Coraz modniejsze jest łączenie kilku wnętrz - pokoju dziennego z kuchnią. Tak samo dobrą praktyką jest wydzielenie stref w domu. Na dole miejsce, w którym spędzamy czas na co dzień, gdzie przyjmujemy gości. Jest tam wspólna łazienka, więc nasi goście nie muszą czuć się skrępowani, gdy z niej korzystają. U góry zaś (na piętrze lub poddaszu użytkowym) zostawiamy strefę prywatną, w której się relaksujemy, gdzie mieszczą się sypialnie.

  To oczywiście tylko część porad, które mogą pomóc w dopasowaniu odpowiedniego projektu domu. Pamiętając jednak o nich, łatwiej nam będzie zaplanować taki rozkład domu, jak i jego otoczenia, by jak najbardziej nam służył. Najważniejsze to poznać własne oczekiwania, bo dzięki temu można mieć właśnie takie miejsce do życia, o jakim zawsze marzyliśmy, bez zbędnych dodatków, jak i bez poczucia, że czegoś brakuje.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1276 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018