REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Okres komunijny zbliża się wielkimi krokami i jeśli mamy w rodzinie dziecko w wieku 8-9 lat, które przystąpi do tego sakramentu, już teraz warto pomyśleć o prezencie. W dobie popularności tabletów i komputerów niektórzy ciągle stawiają na ruch i zdrowy tryb życia, wybierając jako podarunek tradycyjny rower. Niegdyś absolutny komunijny przebój.

  Obecnie wybór jest jeszcze większy, niż jakiś czas temu i możemy kupić naszemu juniorowi naprawdę dobry jednoślad za wcale nie tak dużą kwotę. Warto jednak postawić na jakość i nie schodzić poniżej progu około 800 złotych. Pod żadnym pozorem nie należy wybierać tanich rowerów supermarketowych, które są jedynie imitacjami jednośladów i zwykle bardzo szybko stają się przyczyną wielu problemów. Lepiej złożyć się razem z innymi członkami rodziny na taki prezent, który posłuży dziecku dłużej.

  Rozmiar roweru i jego waga

  Przy wyborze jednośladu na komunię jednym z poważniejszych dylematów jest zwykle jego rozmiar. Dziecko w wieku około 8 lat jest w takim okresie, że prawdopodobnie niedługo zacznie szybko rosnąć, lecz zwykle ciągle jest nie dość wysokie na „dorosły” rower. Zastanawiamy się więc, czy warto kupować większy jednoślad „na przyszłość”.

  Wyboru najlepiej dokonać zgodnie z aktualnym wzrostem dziecka tak, by w miarę możliwości prezentem mogło ono cieszyć się od razu. Szkoda byłoby rozczarować juniora lub zniechęcić go do jazdy. Po kilku latach taki jednoślad można oddać młodszemu rodzeństwu lub sprzedać.

  Jeśli nasz junior jest już dość wysoki i wzrostem przewyższa kolegów, można faktycznie zdecydować się na rower z kołami o średnicy 27,5 cala, czyli taki, jak dla osoby dorosłej. Jeśli dziecko jest bardzo niskie, wybierzmy rower o średnicy 20 cali. Przeciętnie dzieciom w wieku 8 lat najbardziej odpowiadają jednak rowery z kołami o średnicy 24 cali. Jeżeli masz wątpliwości i uważasz, że wzrost juniora jest przeciętny, dokonaj takiego właśnie wyboru.

  Przy wybieraniu rozmiaru roweru zwróćmy też uwagę na ramę. Jeśli zdecydujemy się na dorosły rower z dużymi kołami, kupmy taki z ramą w małym rozmiarze (S lub XS). Najlepiej będzie wybrać rower z ramą aluminiową. Znaczenie ma bowiem również waga jednośladu. W przypadku małych kolarzy – im będzie ona niższa, tym lepiej – szczególnie jeśli rower trzeba często znosić do piwnicy lub wnosić po schodach do mieszkania.

  Typ roweru i wyposażenie

  W przypadku rowerów juniorskich na kołach 24” i 20” do wyboru mamy głównie dwa typy: rowery górskie i miejskie. Zdarzają się też modele crossowe, BMX czy szosowe, jednak są one trudniej dostępne i droższe. Często możemy spotkać się z tak zwanymi replikami czyli rowerami dla juniorów stanowiącymi mniejsze wersje modeli dla osób dorosłych.

  Jeśli dziecko jeździ rowerem wyłącznie na małe przejażdżki po osiedlu lub będzie dojeżdżać nim do szkoły – możemy wybrać rower miejski. Jest to jednak opcja, która przypada do gustu głównie dziewczynkom. W tym wypadku możemy wybrać ładny rower z damską ramą i dodatkami jak np. przedni kosz. Taki pojazd będzie wygodny i z pewnością spodoba się młodej dziewczynce. Chłopcy ciągle gustują raczej w rowerach MTB, wyglądem możliwie zbliżonych do tych przeznaczonych dla dorosłych.

  Wyposażenie roweru będzie uzależnione od kwoty, jaką zamierzamy wydać. Możemy oczywiście kupić dziecku rower z hamulcami tarczowymi – musimy jednak w takim wypadku liczyć się z wydatkiem rzędu przynajmniej 1500 zł. Rower może też być wyposażony w przedni amortyzator, jednak również w tym wypadku stawiajmy wyłącznie na sprzęt wysokiej jakości. Nie ma sensu kupować jednośladów wyposażonych w wiele dodatków, które będą jednak tylko imitacjami prawdziwego sprzętu. Amortyzatory w tanich rowerach stanowią zazwyczaj same śruby bez tłumików. Ich działanie nie jest dobre i dodają one tylko niepotrzebnych kilogramów naszemu jednośladowi. Tanie hamulce tarczowe będą zaś mniej skuteczne i bardziej awaryjne niż zwykłe V-brake.

  Dobrze oczywiście, żeby rower miał przerzutki. Nie musimy jednak raczej przykładać dużej wagi do ilości biegów. W rowerze juniorskim do standardowego użytku wystarczą przerzutki z tyłu.

  W rowerze górskim raczej nie spotkamy się z błotnikami, warto jednak zwrócić uwagę na dodatki takie jak nóżka czy dzwonek. Pozornie drobne, jednak bardzo istotne. Jeśli nie ma ich w standardowym wyposażeniu roweru, warto od razu je dokupić. Zwiększy to bezpieczeństwo dziecka i jego komfort podczas użytkowania roweru.

  Dziecko może mieć oczywiście swoje preferencje co do wyposażenia roweru, szczególnie jeśli już teraz jeździ dość często. Warto zatem przed zakupem zasięgnąć jego opinii lub porozmawiać z jego rodzicami.

  GOODBIKE

  • ul. TELIGI 5/8 (wjazd od Cynamonowej)
  • 02-777 Warszawa
  • tel. 574-310-386
  • mail: sklep@goodbike.pl
  • www.goodbike.pl
  • godziny otwarcia: pon-pt 10-19, sobota 10-15

   

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 3
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.2017 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020