REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ16 września 2019, 16:39 komentarzy 7

  (Urząd Dzielnicy)

  We wtorek okaże się jakich atrakcji życzą sobie mieszkańcy w budowanym właśnie Ursynowskim Centrum Kultury przy ul. Gandhi.

  To nie ma być zwykły dom kultury, ale miejsce, którego jeszcze w dzielnicy nie ma: z prawdziwym teatrem i oryginalną elewacją. Ale najważniejsze - miejsce, w którym każdy ursynowianin znajdzie dla siebie coś interesującego.

  W czerwcu ratusz podczas pięciu spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami pytał o to, jakie są ich potrzeby i oczekiwania. Swoje propozycje można było też przysyłać mailowo. Wszystkie opinie zostały zebrane w specjalnym raporcie, który we wtorek pierwszy raz zostanie publicznie zaprezentowany. 

  - W konsultacjach wzięło około 500 osób, ponad 80 procent z nich to mieszkańcy Ursynowa. Cieszymy się, że spotkania te miały walor jakościowy. Każda z grup miała szansę na wypowiedzenie swoich oczekiwań, np, młodsi, starsi, ludzie zawodowo czynni - mówi Klaudiusz Ostrowski, wiceburmistrz odpowiedzialny za kulturę.

  We wtorek o 18:00 w ratuszu, w sali nr 543 na piątym piętrze, będzie się można dowiedzieć jakie formy działalności budowanego centrum są najbliższe sercu mieszkańców Ursynowa. Wybrali spektakle teatralne, seanse filmowe, koncerty, wystawy? A może wszystko naraz? Spotkanie jest otwarte, dzielnica zaprasza na nie wszystkich zainteresowanych działalnością przyszłego UCK.

  A kiedy otwarcie?

  Ursynowskie Centrum Kultury przy ul. Gandhi ma zostać otwarte wiosną przyszłego roku, dwa lata po początkowo planowanym terminie. Jak tłumaczy urząd prace zostały celowo opóźnione, ze względu na zmianę projektu. Miasto dało dodatkowe pieniądze na stworzenie w UCK sceny teatralnej z pełnym wysposażeniem, wymaganym przez profesjonalne teatry warszawskie. Dzięki temu ursynowski dom kultury będzie pełnił dla nich rolę sceny zapasowej. Zmieniły się też projekty elewacji budynku. Nie będzie krytykowanego szaro-czarnego sarkofagu, a jasna elewacja przypominająca szlifowany brylant. 

  W środku - oprócz sali widowiskowo-teatralnej na 350 osób - znajdzie się 5 sal, w których będą mogły odbywać się np. zajęcia malarskie czy rzeźbiarskie oraz galeria w hallu i kawiarnia. Przewidziany jest też parking na 107 miejsc. Inwestycja powstaje kosztem około 30 mln złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bobas 7 5 miesięcy temuocena: 100% 

   A dzisiaj (20.09.) czytam na halo ursynow, że to bubel, zły projekt w środku, scena malutaka, małe salki...

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Franciszek Maślanka 6 5 miesięcy temuocena: 33% 

   Najtańsze materiały, najtańszy wykonawca, 3 lata opóźniony. Prawda taka, że jak go skończą to będzie tylko mogł komercyjnie funkcjonować bo na program kasy nie będzie. Warszawa nie ma kasy. Skończyło się razem z HGW. Nawet metro po kosztach robi i już sie psuje. Było głosówac na Jakiego to by rzad coś dorzucił a teraz rzad tylko dosry.... Czaskoskiemu. Koleś myśli że kariera w polityce go czeka a to będzie kariera w zakładzie penitencjarnym.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gdzie jest Inspektor 5 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Przykro tylko, ze na dachu stoją najtańsze na rynku centrale wentylacyjne. Jak cały budynek jest w takim standardzie, to długo się nim nie nacieszymy....

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ala Zóber 4 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Gdyby burmistrz honorowy był to podałby się do dymisji. To jest przekręt. I nigdy go nie wybudują.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślak 3 5 miesięcy temuocena: 86% 

   Nie dość, że budynek budował pijany mistrz to jeszcze takie akcje z atrakcjami. No ale teren przytulony, rąsia podana, wąsy również. INTERES W CH.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sie pytam 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Co to znaczy "ursynowski dom kultury będzie pełnił dla nich (tzn,teatrów) rolę sceny zapasowej"? Dlaczego to nie będzie scena z normalnym repertuarem. Repertuarem godnym zadośćuczynienia dla Ursynowskiej społeczności, której pieniądze i bezcenny teren zielony został zabetonowany i zajęty przez nieoświetlony parking , na który w tym miejscu nie ma zapotrzebowania, na plac manewrowy i budynek o wyglądzie bunkra, powiększony w stosunku do początkowej wersji co najmniej o połowę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojciech 1 5 miesięcy temuocena: 92% 

   Dlaczego wypowiedzialo się 20% mieszkańców spoza Ursynowa? Nie powinni być chyba brani pod uwagę.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2984 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020