REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Przechadzki z najmłodszym członkiem rodziny powinny być czystą przyjemnością, pozbawioną zmartwień i powodów do obaw. Aby było to możliwe, niezbędne będzie zaopatrzenie się w bezpieczny wózek spacerowy, który pomoże ograniczyć liczbę wypadków, a w razie ich ewentualności – zminimalizuje ryzyko uszczerbku na zdrowiu pociechy. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać bezpieczną spacerówkę!

  Przede wszystkim bezpieczeństwo

  Bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych kwestii dowolnej rzeczy czy akcesorium, które wchodzi w jakąkolwiek interakcję z Waszym dzieckiem. Nie inaczej jest w przypadku wózków spacerowych, których bezpieczeństwo zależy zarówno od projektu, jak i jakości wykonania.

  Kwestie, które będą przemawiały na korzyść wózka, to między innymi:

  • obecność pasów bezpieczeństwa do przypięcia dziecka oraz pałąka zapobiegającego wypadnięciu,
  • daszek zapewniający ochronę przed promieniami słonecznymi,
  • możliwość zablokowania kół dzięki hamulcom,
  • stabilność (najlepiej w połączeniu z niską masą).

  Pasy mocujące w spacerówce

  Pasy bezpieczeństwa to patent, który od lat wykorzystywany jest w pojazdach spalinowych i to nie bez powodu! Pozostanie wewnątrz środka transportu zwiększa szansę wyjścia cało z ewentualnego wypadku. Podobna zasada znajduje swoje zastosowanie w wózkach spacerowych.

  Więcej na https://dwamichaly.pl/pol_m_Wozki-spacerowe-441.html

  Dach nad głową – także w wózku spacerowym!

  Niemniej istotną kwestią jest obecność daszka, który będzie chronił przed szkodliwym wpływem promieni UV. Pamiętajcie, że maluchy są znacznie bardziej podatne na przegrzanie, odwodnienie i oparzenia słoneczne. Wszystkie te stany mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia – a nawet życia – dziecka. Jeśli planujecie przechadzki z pociechą w trakcie lata, daszek powinien być obowiązkowym elementem wyposażenia Waszej spacerówki!

  Blokowanie kół wózka – nie tylko praktyczność

  Możliwość zablokowania kół przed obracaniem to nie tylko przydatna funkcja, ale też coś, co pomoże zatroszczyć się o Waszego podopiecznego. Nieruchome koła skutecznie unieruchamiają pojazd w miejscu, co sprawia, że w momencie nieuwagi maluch Wam nie odjedzie. Ma to szczególne znaczenie przede wszystkim w miastach, gdzie niebezpieczeństwa mogą kryć się na każdym kroku!

  Lekko, lecz stabilnie

  Kolejną sprawą, którą warto wziąć pod lupę, jest stabilność całej konstrukcji. W wielu przypadkach można ją ocenić na podstawie wyglądu i próby przespacerowania się ze sprzętem. Aby jednak móc dokładniej zapoznać się z tym, jak wózek spacerowy zachowuje się w rzeczywistych warunkach, konieczne może okazać się jego przetestowanie z obciążeniem.

  Idealna spacerówka powinna być stabilna nawet w obliczu nieprzewidzianych ruchów. Taka właściwość pozornie może nie iść w parze z niską masą wózka, jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że produkty charakteryzujące się obiema cechami nie należą obecnie do rzadkości. Niska masa będzie również mniejszym zagrożeniem w sytuacji, gdy zaistnieje ryzyko przygniecenia malucha.

  Podsumowanie

  Bezpieczna spacerówka powinna wykazywać się szeregiem parametrów, które obowiązkowo należy sprawdzić przed zakupem. Co więcej – każdy produkt dedykowany Waszemu dziecku powinien cechować się m.in. certyfikatem CE poświadczającym spełnianie europejskich norm bezpieczeństwa – jeśli tak nie jest, nie zaprzątajcie sobie głowy danym modelem!

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2891 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO