REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2022, 18:45

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Polski rynek nieruchomości tworzą w ogromnym procencie mieszkania: zarówno deweloperskie, jak i z rynku wtórnego. Nie oznacza to jednak, że domy na sprzedaż znajdują się w odwrocie. Także i ten rodzaj nieruchomości ma swoich gorących zwolenników. Sprawdzamy, na jakich domach przede wszystkim skupia się uwaga potencjalnych kupujących i gdzie wybór jest największy.

  W kontekście zasięgów ofert domów na sprzedaż nie sposób pominąć aspektu internetu. To właśnie w sieci znajduje się ogromna baza atrakcyjnych - typowych i mniej typowych - nieruchomości.

  Dom na sprzedaż – możliwości wyboru

  Własny dom jednorodzinny to przede wszystkim ogromny komfort. Nie musisz przejmować się hałaśliwymi sąsiadami za ścianą lub piętro wyżej, a możliwość korzystania z ogrodu powiększa możliwości i sprawia, że codzienne funkcjonowanie staje się jeszcze bardziej komfortowe.

  Osoby zainteresowane kupnem domów mają do wyboru nieruchomości z rynku wtórnego lub dostępne na rynku pierwotnym, bezpośrednio od dewelopera. Decydując się na dom wybudowany kilka lat temu, z rynku wtórnego możesz liczyć na nieco atrakcyjniejszą cenę, jednak trzeba liczyć się z tym, że nie wszystko będzie zgodne z twoją wizją. Ewentualne remonty pochłoną dodatkowe środki i w praktyce różnica wcale może nie być istotna,

  Zapewne nikogo nie zdziwi informacja, że domy na sprzedaż Warszawa stanowi odpowiedź na pytanie o nasycony i zróżnicowany rynek. Z podobną sytuacją mamy do czynienia w Gdyni i Krakowie, a także we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

  Poświęćmy nieco uwagi domom w Warszawie i jej okolicach. Z jednej strony wiele osób decyduje się na nieruchomości położone na obrzeżach stolicy, z drugiej – bardzo atrakcyjne propozycje znaleźć można w obrębie miasta. Jako przykład wystarczy przywołać nieruchomości zlokalizowane w willowej dzielnicy Sadyby. Co ciekawe, to właśnie w województwie mazowieckim dostępne są także budynki o największym metrażu. Prawie co drugi dostępny w sprzedaży dom na Mazowszu ma powierzchnię przekraczającą 180 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu w rankingu znajduje się - tu znów bez zaskoczeń - województwo pomorskie.

  Jakie domy na sprzedaż cieszą się największą popularnością?

  Pora wejść w szczegóły... Jakie domy sprzedają się najlepiej? O jakie najczęściej pytają kupujący? Tu może pojawić się kilka zaskoczeń.

  Okazuje się, że największą popularnością cieszy się obecnie dom wolnostojący o średnim metrażu, a więc funkcjonalny dom parterowy o powierzchni nieprzekraczającej 150 metrów kwadratowych. Najczęściej znajdują się one na przedmieściach, stanowiąc kompromis pomiędzy dogodnym dojazdem do pracy a spokojem panującym na wsi. Wiele osób interesują także domy w zabudowie bliźniaczej, stanowiące kompromis między własnym azylem a budynkami wielorodzinnymi. Warto jednak podkreślić, że z pewnością wystawiony do sprzedania środkowy segment będzie mniej popularny niż budynek z sąsiadem tylko za jedną ścianą.

  Popularne lokalizacje i formy

  Jak już wspomnieliśmy, zainteresowanie odbiorców skupia dom z ogrodem położony na przedmieściach. Zawsze na czasie będzie jednak piękny dwupoziomowy dom w prestiżowej dzielnicy Warszawy. Wiele osób pyta także o budynki w klimacie skandynawskim położone na kameralnym osiedlu domów jednorodzinnych.

  Alternatywą dla nieruchomości wolnostojących są praktyczne szeregowce – forma pośrednia pomiędzy mieszkaniem w bloku a samodzielnym budynkiem.

  Artykuł załadowany: 0.4161 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023