Zamknij

Jakie kamery wybrać do monitoringu domu lub mieszkania?

15:40, 14.02.2019 Redakcja Haloursynow.pl Aktualizacja: 21:20, 14.02.2019
Skomentuj mat. prasowe mat. prasowe

Wybór odpowiedniego urządzenia do systemu monitoringu w domu czy mieszkaniu jest dużym wyzwaniem. Przy kupnie należy pamiętać, o tym, iż sprzęt powinien być dostosowany do specyfiki danego budynku, aby był on w pełni efektywny. Na rynku znajdziemy bogaty asortyment kamer do monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego, różniących się od siebie parametrami i ceną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamer do monitoringu ?

Na samym początku musimy podjąć decyzję, czy chcemy korzystać z urządzeń analogowych, czy sieciowych. Właściwa praca kamer IP (https://www.ctr.pl/produkty/wszystkie-kamery-ip/index.html), uzależniona jest od prawidłowo działającej sieci komputerowej. Wybierając urządzenie do domowego monitoringu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry i specyfikację techniczną kamer, zwłaszcza na:

1. Ogniskową obiektywu i przetwornik kamery. Od nich zależy jaki kąt widzenia będzie posiadała kamera. Przetwornik CMOS cechuje szybkość odczytywania, a także niski pobór mocy.

2. Rozdzielność i jakość obrazu. W celu monitoringu mieszkania czy domu (https://www.ctr.pl/zestawy-kamer/dom.html), w zupełności wystarczy rozdzielczość 1280×960 czy 1920×1080. Dobrym rozwiązaniem są kamery w Full HD czy HD, dzięki którym zostaną zarejestrowane wszystkie szczegóły. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wyższa rozdzielczość przy wysokiej częstotliwości odświeżania może zbytnio obciążać sieć. Wysokiej klasy kamerą jest na przykład LC-155-IP firmy LC-Security, doskonała do monitorowania także w nocy, albo kamera LC-366-IP ze wbudowanym filtrem podczerwieni.

3. Kompresję danych. Kodeki kompresji odpowiadają za redukcję objętości plików, które zostają zapisane na dyskach twardych. Przeważnie stosuje się H.265 oraz H.265.

4. Rodzaj zasilania. Kamery IP przeważnie zasilane są z sieci Ethernet, czyli w standardzie PoE. Kamery zasilane są za pomocą jednego kabla i przez niego także przesyłają obraz.

5. Obudowę. Powinna być ona dostosowana do pracy wewnątrz albo na zewnątrz budynku. Jeśli chodzi o zewnętrzną kamerą, musi być ona odporna na pył, kurz czy wodę.

6. Funkcje dodatkowe. Kamery do pracy na zewnątrz zostały udoskonalone w funkcje, dzięki którym uzyskiwany jest cały czas stabilny obraz, nawet w przypadku intensywnego oświetlenia, czy złych warunków pogodowych.

7. Możliwość zdalnego monitorowania. Dobrze, jeśli kamera posiada opcję zdalnego monitorowania, przy użyciu aplikacji mobilnej albo programu na komputerze, wówczas mamy cały czas kontrolę nad sytuacją, nieważne gdzie się aktualnie znajdujemy.

Co jest lepszym rozwiązaniem kamera przewodowa czy bezprzewodowa?

Osoby decydujące się na monitoring swojego domu czy mieszkania, przeważnie nie chcą kłaść kabli potrzebnych do działania przewodowych kamer. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się bezprzewodowe zestawy, które działają bez uciążliwych przewodów. Wiele kamer umożliwia także zdalny nadzór. Poprzez włączenie i konfigurację kamery, kreujemy specjalny adres internetowy, który umożliwi nam swobodny pogląd kamer. Sprzęt działający dzięki Wi-Fi posiada specjalne silniczki, dzięki którym kamerę można obrócić w każdym kierunku, co jest niezwykle przydatną opcją.

(REKLAMA)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

niełukniełuk

1 0

W dzisiejszych czasach jak ktos proponuje kamery o rozdzielczosci mniejszej niz FULL HD to sie osmiesza. minimum 4MP lub 8MPprzestancie reklamowac badziewie. Pewnie jeszcze analogi sprzedaja 19:43, 14.02.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%