REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Jak zachęcić dziecko do czytania? Na początek warto podsunąć odpowiednie książki - wciągająca fabuła, przygody rówieśników, zagadki i niesamowity świat wyobraźni sprawią, że nasze pociechy same będą chciały odkrywać kolejne historie. Jakie książki spełniają te kryteria? W odpowiedzi na to pytanie, merlin.pl przygotował listę nowości - nie tylko ciekawych, ale i mądrych.

  Nie taki znowu zwykły kot, Katarzyna Zychla

  Pan Stópka jest słynnym naprawiaczem zabawek i właścicielem sympatycznego psa Napoleona. Pewnego dnia, podczas spaceru, ratuje od pewnej śmierci śnieżnobiałego kotka, którego nazywa Duszkiem. Natychmiast pojawia się pytanie - kto chciał się pozbyć tak pięknego zwierzaka? I dlaczego? Szybko okazuje się też, że niezwykły zwierzak potrafi mówić i naprawdę nazywa się Arystoteles. Pan Stópka rozpoczyna własne śledztwo. Jaką rolę odegra w tym wszystkim wścibska sąsiadka Pelargonia? Czy uda się rozwikłać tajemnicę?

  Pax, Sara Pennypacker

  Wzruszająca i ponadczasowa opowieść na miarę Małego Księcia. Odkąd Peter uratował osieroconego liska – Paxa, byli nierozłączni. Pewnego dnia dzieje się jednak coś, czego Peter nigdy by się nie spodziewał: jego ojciec idzie do wojska. Chłopiec musi przeprowadzić się do dziadka, z którym raczej się nie lubią. Najgorsze jest to, że lis nie może wyjechać razem z nim. Peter nie może się z tym pogodzić.  Już pierwszej nocy ucieka z domu dziadka i wyrusza w 500 kilometrową podróż powrotną, by odnaleźć rudego przyjaciela. Dla lisa ta rozłąka też nie jest łatwa. Musi się nauczyć, jak przetrwać w dzikim lesie, odkryć prawdziwy świat ludzi i zwierząt. Ale nigdy nie traci nadziei, że jego chłopiec po niego wróci. Czy uda im się znów spotkać?

  Złota klatka, Anna Castagnoli

  "Złota klatka" to opowieść o Walentynie, córce cesarza. Księżniczka zawsze otrzymuje wszystko , co tylko sobie zamarzy. Posiada aż 812 kapeluszy, 390 par butów oraz 101 klatek i 100 najbardziej fascynujących ptaków żyjących na świecie. W jej kolekcji brakuje jedynie ptaka, który umiałby mówić. Słudzy księżniczki szukają takiego wszędzie - na szczytach wulkanów, za morzami i tam, gdzie ciągle pada. Ci, którzy wracają z pustymi rękami, są skazywani na ścięcie. Czy Walentynie uda się spełnić swoje marzenie i znajdzie niesamowity gatunek? I czy warto tak wszystko poświęcać?

  Chłopiec zwany gwiazdką, Matt Haig

  W tej książce dzieją się wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe. Zastanawialiście się kiedyś skąd wziął się Święty Mikołaj? Jak człowiekowi udało się zaprzyjaźnić z elfami? Jak doszło do tego, że w Święta Bożego Narodzenia dzieci z całego świata dostają prezenty? Być może odpowiedzi poznamy dzięki opowieści o małym chłopcu Mikołaju, który mieszka w Finlandii, w małej chatce. Chłopiec żyje bardzo skromnie – jego głównym pożywieniem jest czerstwy chleb, a jedyną zabawką lalka wyrzeźbiona z rzepy. Mimo to jest szczęśliwy i zawsze uśmiechnięty. I mocno wierzy w magię. Pewnego dnia jego ojciec wyrusza na Daleką Północ, by znaleźć dowód na istnienie wioski elfów. Mikołaj zostaje pod opieką nieprzyjemnej ciotki Karlotty, jego życie zmienia się całkowicie. Gdy po trzech miesiącach tata nie wraca do domu, chłopiec postanawia wyruszyć na poszukiwania. Tak właśnie rozpoczyna się największa przygoda jego życia.

  Noah ucieka, John Boyne

  Noah ma osiem lat. Jest bardzo rezolutnym chłopcem, i choć nie rozumie wszystkiego co się wokół niego dzieje, czuje, że wkrótce stanie się coś strasznego. Co gorsza, jego najbliżsi zdają się nie dostrzegać jego rozterek i nawet nie próbują wytłumaczyć mu sytuacji. Noah postanawia więc uciec z domu. Czuje, że nie da rady rozwiązać nadchodzących problemów i że to jedyne wyjście. Czy ma rację? Jego ucieczka nie trwa długo – zaledwie jeden dzień – mimo to odmieni jego życie. Na szczęście spotyka na swojej drodze niezwykłą osobę - właściciela sklepu z zabawkami. To on jako tłumaczy chłopcu jak ważna w życiu każdego człowieka jest rodzina. Pod jego wpływem chłopiec uświadamia sobie, że jego miejsce jest w domu, bez względu na to, co się wydarzy...

  Te i wiele innych książeczek dla dzieci znajdziecie na stronie merlin.pl.

  (mat. promocyjny)

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1261 sekundy
  REKLAMAA2-ORTODONCJA-od-01-03-2018-do-30-04-2018