REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 września 2022, 13:23

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wiele osób nie wyobraża sobie domu, a zwłaszcza salonu, bez pięknych, dużych kwiatów doniczkowych. Mówi się, że dom bez roślin nie ma duszy, jest zimny i pusty. Rzeczywiście, rośliny doniczkowe mogą wprowadzić do salonu dużo ciepła, przytulności i rodzinnej atmosfery.

  Trzeba jednak pamiętać, że aranżacja kwiatów w domu to nie jest najłatwiejsze zadanie. Nie może też być przypadkowym doborem nietypowych kwiatów doniczkowych, które akurat zwróciły naszą uwagę w sklepie ogrodniczym. Jak ze wszystkimi elementami dekoracyjnymi, również w przypadku roślin musimy mieć na to spójny plan.

  Jakie więc wybrać rośliny doniczkowe do salonu? Poniżej przedstawiamy kilka pięknych kwiatów idealnych do ozdobienia tego szczególnego pomieszczenia. Wszystkie możesz kupić w sklepie internetowym plantsforhumans.com.

  Zacznijmy od tego, jak wyeksponować kwiaty w salonie?

  Aby obecność kwiatów doniczkowych w salonie była zauważalna dla naszych gości, musimy je odpowiednio wyeksponować. Jak to zrobić? Trzeba przemyśleć, w jakich miejscach je ustawić. Ważne jest to, by były dostatecznie nasłonecznione, a jednocześnie widocznie. Dobrze też by komponowały się z resztą wyposażenia części salonu, w którym mają stać.

  Najczęściej kwiaty doniczkowe stawiamy na oknie, ze względu na duże nasłonecznienie. Niewielkie roślinki ustawiamy też na komodach, stolikach kawowych czy kwietnikach. Z kolei duże i wysokie rośliny doniczkowe możemy ustawić nawet na podłodze.

  Duży i przestronny salon to wymarzone miejsce na postawienie w widocznym miejscu wysokich, rozłożystych roślin doniczkowych, które odpowiednio wyeksponowane mogą stanowić główny element dekoracyjny naszego pokoju. Gdzie można je ustawić?

  Jeżeli to kwiaty wymagające częstszego podlewania, ustawmy je tak, by mieć do nich swobodny dostęp, na przykład obok kanapy czy przy oknie. Mniejsze kwiaty doniczkowe możemy ustawiać na komodzie, tworząc mały ogród botaniczny.

  Więcej na temat aranżacji salonu z roślinami doniczkowymi znajdziesz na: https://plantsforhumans.com/blogs/z-milosci-do-roslin/jak-zaaranzowac-salon-z-roslinami-doniczkowymi

  Propozycja roślin doniczkowych do salonu

  Skoro już wiemy, gdzie ustawiać kwiaty doniczkowe w salonie, sprawdźmy, które gatunki szczególnie dobrze się tam sprawdzą!

  Pachira wodna – niezwykła roślina do salonu

  Pachira wodna to niewielkie drzewko łatwe w uprawie. Wygląda bardzo imponująco w doniczce i może stanowić doskonałą salonową roślinkę. Wyróżnia ją wyjątkowy wygląd – pień jest spleciony niczym warkocz, a liście w kolorze soczystej zieleni ułożone są jak palce u dłoni. Można ją wyeksponować stawiając na tle jasnej ściany.

  Roślina jest bezpieczna dla dzieci oraz zwierząt. Nie jest też wymagająca – wystarczy jej umiarkowane nasłonecznienie i delikatne podlewanie. Potrzebuje jednak wysokiej wilgotności powietrza, dlatego warto w jej pobliżu ustawić nawilżacz lub trzymać ją na podstawce z mokrymi kamieniami. Cena: 489 PLN/876 PLN

  Cissus cukrowy – bezpieczna roślina dla dzieci i zwierząt

  Cissus okrągłolistny to kolejna roślina doniczkowa idealna do salonu oraz do domu, w którym mieszkają małe dzieci i zwierzaki. To dość rzadko spotykany gatunek, który z wyglądu przypomina bujny bluszcz, ale rosnący do góry. Posiada małe, okrągłe listki gęsto rosnące obok siebie na wysokiej i smukłej łodydze.

  Cissus cukrowy jest rośliną mało wymagającą. Nie potrzebuje wiele słońca, by rosnąć, dlatego postawmy ją w miejscu, gdzie słońce dochodzi rozproszone przez jakąś osłonę, na przykład firanę. Cissusowi wystarczy delikatne podlewanie oraz niestraszna mu niska wilgotność powietrza.

  A co najważniejsze, jest całkowicie bezpieczna dla dzieci i zwierząt, dlatego nie trzeba go ustawiać w jakimś niedostępnym miejscu. Można swobodnie go wyeksponować i cieszyć się jego pięknym wyglądem. Cena: 478 PLN/689 PLN

  Philodendron 'Birkin' z niezwykłymi liśćmi

  Filodendron Birkin to roślina doniczkowa doskonała dla osób ceniących sobie skromny i minimalistyczny wystrój salonu. Choć jest niewielka, zachwyca wyjątkową budową liści w kolorze ciemnej zieleni przeplatanej paskami w kolorze jasnej zieleni. To idealna ozdoba eleganckiego biurka czy sekretarzyka.

  Filodendron Birkin nie potrzebuje pełnego nasłonecznienia, dlatego możemy go postawić w miejscu zacienionym, do którego dochodzi rozproszone światło słoneczne. Aby pięknie rósł, należy go regularnie podlewać – warto utrzymywać stale wilgotne podłoże, ale nie mokre.

  Filodendron Birkin dobrze znosi niską, domową wilgotność powietrza. Niestety, nie jest bezpieczny dla dzieci i zwierząt, dlatego trzymajmy go poza ich zasięgiem. Cena: 89 PLN

  Palma Howea – piękna i ekskluzywna roślina do salonu

  Palma Howea, nazywana także Kencją, to jedna z najbardziej imponujących roślin doniczkowych do salonu. Wysoka, rozłożysta, po prostu piękna! Jej pojawienie się w domu może całkowicie odmienić wygląd salonu i tchnąć życie i energię w najbardziej nudną przestrzeń. Sprawi, że duży salon stanie się przytulny, a jednocześnie nowoczesny.

  Kencja może stać w miejscu lekko zacienionym, gdzie słońce dociera na przykład zza zasłony. Nie potrzebuje częstego podlewania – należy je powtarzać, dopiero gdy połowa podłoża będzie sucha.

  Preferuje natomiast wysoką wilgotność powietrza, więc zadbajmy o jego nawilżenie w obrębie rośliny. Palma Howea jest bezpieczna dla zwierząt, możemy więc swobodnie ustawić ją na podłodze w salonie. Cena: 3,365 PLN

  Maranta leuconeura 'Fascinator' – mała, ale efektowna roślina do salonu!

  Na koniec przedstawiamy Marantę – małą, ale oryginalną roślinę doniczkową, która ozdobi każdy salon. Jej listki wyglądają nieco jak uszy zająca i pięknie kierują się ku słońcu.

  Maranta nie musi stać w pełnym słońcu. Z powodzeniem wystarczy jej rozproszone światło słoneczne. Podlewajmy ją delikatnie, dopiero gdy połowa podłoża przeschnie. Postawmy ją obok nawilżacza lub na podstawce z mokrymi kamykami, gdyż woli wysoką wilgotność powietrza. Maranta jest bezpieczna dla zwierząt, nie zaszkodzi im nawet, gdy będą podgryzać jej liście. Cena: 57 PLN

  Artykuł załadowany: 0.4076 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023