REKLAMAA1 DaGRASSO 25.11.2021 - 24.02.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 września 2021, 22:43

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Osuszanie budynków to temat, który pojawia się często po powodziach oraz usterkach natury hydraulicznej. Zalane mieszkanie lub dom wymaga szybkiego osuszenia. Częstym problemem wielu domów jednorodzinnych jest zawilgocenie ścian, które powstaje na skutek źle wykonanej izolacji poziomej. Jak radzić sobie z tym problemem? W jaki sposób można szybko osuszyć budynek ze zbędnej wilgoci?

  Nagrzewnice – szybki sposób na osuszenie domu

  Jedną z metod, która jest wykorzystywana do osuszania budynków, jest umieszczenie w zawilgoconych pomieszczeniach specjalnych urządzeń zwanych nagrzewnicami. Po ich uruchomieniu powietrze zostaje nagrzane do temperatury 30-35 stopni Celsjusza co wpływa na szybkie odparowanie wilgoci.

  Warto jednak zaznaczyć, że ta metoda ma swoje wady i z powodzeniem może być wykorzystywana jedynie w momencie, gdy mamy do czynienia z powierzchownym zawilgoceniem. Jeśli wilgoć zdążyła przeniknąć w głębsze warstwy ścian czy wylewki to po wyłączeniu nagrzewnic pojawi się z powrotem.

  W przypadku tej metody istotną rolę odgrywa sprawna i wydajna wentylacja, bez której nie uda się osiągnąć zadowalających efektów.

  Absorpcja suchym powietrzem

  To kolejna metoda, która z powodzeniem stosowana jest w zawilgoconych budynkach. Działa ona na zasadzie odbierania wody przez suche powietrze.

  Do specjalnego urządzenia aplikuje się żel krzemionkowy lub chlorek litu, a następnie przepuszcza przez nie wilgotne powietrze, które znajduje się w pomieszczeniu. Maszyna podgrzewa powietrze, by po osuszeniu powrócić do pomieszczenia.

  Wilgoć odprowadzona zostaje do specjalnego pojemnika, a proces powtarzany jest wielokrotnie, aż do uzyskania pożądanego efektu.

  Kondensacja - osuszanie przez skraplanie pary wodnej

  Osuszanie kondensacyjne wykonywane jest przy pomocy specjalnej maszyny, która wyposażona jest w sprężarkowy układ chłodniczy. Dzięki temu jest w stanie przeprowadzić proces kondensacji pary wodnej.

  Sprężarka spręża czynnik chłodniczy a w momencie wzrostu ciśnienia, podwyższa się temperatura czynnika. Czynnik przemieszcza się natomiast do skraplacza, by tam się schłodzić. Dzięki wentylatorom osuszone powietrze jest wywiewane do pomieszczenia.

  Ta metoda dobrze sprawdza się w przypadku zalanych mieszkań i wszelkich awarii hydraulicznych.

  Osuszanie mikrofalowe

  Kolejną metodą wartą opisania jest osuszanie z wykorzystaniem fal mikrofalowych. Metoda ta działa na zasadzie kuchenki mikrofalowej. Powoduje nagrzanie głębokich warstw muru w taki sposób, by wilgoć, która jest w ścianach, zamieniła się w parę wodną i wydostała się na zewnątrz.

  Tu też istotną rolę odgrywa dobra wentylacja pomieszczenia. Wykorzystując mikrofale, warto pamiętać, że mają szkodliwe działanie. Stosowanie zasad BHP wydaje się więc być w tym przypadku obowiązkiem.

  Wietrzenie pomieszczeń

  Wietrzenie pomieszczeń jest najprostszą i chyba najmniej skuteczną metodą, która może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

  Korzystanie z niej w przypadku zalania domu może spowodować jedynie powierzchowne osuszenie ścian czy posadzki. Wilgoć, która wniknie głęboko w mury, potrzebowałaby bardzo długiego wietrzenia, by odparować.

  Problemem jest tu również zewnętrzne ocieplenie budynku, które uniemożliwia wydostawaniu się pary wodnej na zewnątrz.

  Czy warto próbować osuszyć dom we własnym zakresie?

  Wiele osób zastanawia się, czy warto osuszać zalane mieszkanie lub dom na własną rękę. Wydaje się, że takie rozwiązanie nie jest najlepsze. Wbrew pozorom nie jest również najtańsze.

  O wiele szybciej osuszymy dom, zamawiając wykwalifikowaną ekipę, która zajmuje się takimi pracami na co dzień. Odpowiedni sprzęt i doświadczenie sprawią, że prace przebiegną szybko, a wilgoć z wnętrza ścian zostanie odprowadzona na zewnątrz.

  Specjalistyczna firma zapewni:

  • Szybki przebieg prac,
  • możliwość wyboru najlepszej metody osuszania,
  • profesjonalny sprzęt,
  • fachowe doradztwo.

  Warto pamiętać, że tylko w pełni osuszone ściany i wylewka nadają się do ponownego pomalowania czy położenia podłóg. Jeśli betonowa posadzka po zalaniu nie zostanie odpowiednio osuszona i położymy na niej drewnianą podłogę lub panele to bardzo szybko okaże się, że zaczną się one zniekształcać pod wpływem wilgoci.

  Jeśli nie możesz poradzić sobie z problemem wilgoci w budynku, skorzystaj z usług sprawdzonych firm:

  https://dezynfeusz.pl/osuszanie-budynkow-osuszanie-scian/
  https://skuteczneusuwanie.pl/osuszanie-budynkow/
  https://ddd-katowice.pl/osuszanie-budynkow/

  Artykuł załadowany: 0.4092 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021