REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wybór ogrodzenia nieruchomości niekiedy stanowi trudność dla inwestorów. Bogactwo propozycji daje wiele możliwości, ale zazwyczaj ciężko jest pogodzić wymagania pod względem trwałości, ciekawego wyglądu oraz niskiej ceny. Jest jedno rozwiązanie, które ma wszystkie te cechy. To ogrodzenie panelowe. Sprawdźmy, dlaczego warto na nie postawić!

  Ogrodzenie to kluczowy element, który wpływa na wizerunek całej nieruchomości. Jego wygląd może zwiększyć atrakcyjność działki oraz domu. Jednak względy wizualne nie są jedynymi, na które trzeba zwracać uwagę podczas wyboru płotu. Liczy się bowiem trwałość rozwiązania oraz montaż, który pozwala na szybkie zbudowanie całej konstrukcji. Takimi zaletami charakteryzuje się właśnie ogrodzenie panelowe.

  Budowa płotu z ogrodzenia panelowego

  Ogrodzenie panelowe to nowoczesne rozwiązanie systemowe. Oznacza to, że każdy element płotu jest gotowy i nie ma potrzeby wytwarzania dodatkowych części, niezbędnych do zbudowania konstrukcji. Ogrodzenie panelowe składa się ze stalowych przęseł oraz słupków. Mogą mieć one rozmaitą wysokość, dostosowaną do potrzeb inwestorów. Przy czym warto pamiętać, że jeśli przekroczy ona 2,20 m, konieczne będzie zgłoszenie do odpowiedniego organu administracyjnego. Ogrodzenia poniżej tej wysokości nie wymagają żadnych procedur.

  Ażurowe przęsła zbudowane są z pojedynczych prętów. Układa się je pionowo oraz poziomo. Pomiędzy drutami znajduje się przestrzeń, która nadaje lekkości panelom. Dzięki temu przęsła wyglądają ciekawie na tle różnych inwestycji, czy to domów jednorodzinnych, siedzib firm, instytucji, a nawet boisk sportowych.

  Panele ogrodzeniowe są zabezpieczane przez producenta przed negatywnym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Eurofance pokrywa całe przęsła rozgrzanym cynkiem. Znajduje się on na całej powierzchni prętów. Cynkiem pokryte są również połączenia drutów. Dzięki temu ogrodzenia panelowe są trwałe i odporne na opady deszczu, śniegu, silny wiatr, a także wysokie i niskie temperatury. Cynkowanie przęseł zapobiega korozji, która mogłaby zniszczyć panele.

  Montaż ogrodzenia panelowego

  Ogrodzenie panelowe to jedno z rozwiązań, które wyróżnia się prostym montażem. Przęsła oraz słupki łączone są ze sobą dzięki obejmom i śrubom. U podstawy ogrodzenia może znajdować się podmurówka. Jako że płot panelowy jest rozwiązaniem systemowym, warto również w przypadku podstawy skorzystać z prefabrykowanej podmurówki. Nie trzeba wtedy przygotowywać betonu oraz tracić czasu na jego zaschnięcie. Zastosowanie prefabrykowanej podmurówki znacznie przyspiesza montaż ogrodzenia panelowego. Co więcej, pozwala na jego przeprowadzenie nawet zimą.

  Przęsła wykonane ze stali nie muszą być montowane do słupków z tego samego materiału. Bardzo często są one przykręcane do konstrukcji tworzonych z bloczków betonowych. To atrakcyjne połączenie surowości oraz lekkości. Bloczki betonowe wykorzystane do słupków oraz jako podmurówka mogą być gładkie i łupane. Nadają one atrakcyjnego wyglądu całej nieruchomości.

  Podsumowanie

  Ogrodzenie panelowe to ciekawa propozycja dla wszystkich inwestorów, którzy chcą zamontować na swojej nieruchomości trwały, bezpieczny i estetyczny płot. Zbudowany jest on z gotowych stalowych elementów. Ogrodzenie panelowe można łączyć z prefabrykowaną podmurówką, jak i łupanymi i gładkimi bloczkami betonowymi.

  Artykuł załadowany: 0.4011 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022