REKLAMAA1 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Rodzice dzieci z niepełnosprawnością często stoją przed dylematem: jakie przedszkole wybrać? Zależy im na tym, by maluch był nie tylko otoczony stałą opieką, ale także, by miał szansę na harmonijny rozwój.

  Znalezienie godnego polecenia przedszkola terapeutycznego nawet w Warszawie może sprawić problem, ale nie jest to niemożliwe. Istnieje placówka, która spełnia wszystkie wymagania rodziców dzieci z niepełnosprawnościami.

  Przedszkole specjalne czy integracyjne?

  W przedszkolu specjalnym znajdują się jedynie dzieci chore, między innymi z niepełnosprawnością fizyczną albo upośledzeniem umysłowym. Dzieci takie nie mają kontaktu z dziećmi w pełni sprawnymi. Przedszkole integracyjne to placówka dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością. Jego celem jest zrównanie szans edukacyjnych, uczenie tolerancji, akceptacji, a także pokonywanie barier w zrównoważonym rozwoju wszystkich podopiecznych.

  To, że w grupie panuje różnorodność, wpływa pozytywnie na obie strony. Dzieci zdrowe uczą się, że ludzie mogą mieć problemy z poruszaniem się, mówieniem, pisaniem, słuchaniem czy widzeniem, mogą inaczej odbierać bodźce, odmiennie reagować na takie same sytuacje. Przyzwyczajają się do niesienia pomocy słabszym i mniej sprawnym.

  W tym czasie dzieci niepełnosprawne naśladują swoich kolegów, podejmują takie same wyzwania, motywują się do rozwoju. Przedszkole integracyjne jest więc dobrą opcją dla każdego dziecka.

  Jakie wymagania powinno spełniać przedszkole terapeutyczne?

  Nauczyciele — specjaliści z przedszkola terapeutycznego – kładą olbrzymi nacisk na to, by wszystkie dzieci, także te ze spektrum autyzmu czy z zespołem Aspergera, zdobywały wszelkie umiejętności poznawcze, komunikacyjne, a także emocjonalne.

  Dzieje się tak nie tylko dzięki zajęciom edukacyjnym, ale także zabawie w bardzo różnorodnym środowisku, wśród dzieci, które są zdrowe, ale także wśród takich, które wymagają więcej uwagi i odpowiedniej terapii.

  W przedszkolu terapeutycznym kładzie się duży nacisk na integracje dzieci, czyli na włączanie wszystkich członków grupy do zabawy i nauki. W takiej placówce odnajdą się przedszkolaki wycofane, nieśmiałe, niesprawne fizycznie i intelektualnie.

  Edukacja włączająca i wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

  Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka kompleksowo wzmacnia ich umiejętności w różnych obszarach. Stymuluje rozwój Fizyczny, psychiczny, społeczny i emocjonalny dzięki specjalistycznym zajęciom terapeutycznym dla dzieci. A te realizowane są nie tylko w poradniach psychologiczno-społecznych, ale także w przedszkolach ukierunkowanych na opiekę nad dziećmi z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową.

  Dzieci w takich placówkach objęte są fachową pomocą terapeutyczną. Terapeuci uwzględniają indywidualne cechy i predyspozycje dzieci, ich potrzeby, możliwości, ale także trudności. To dzięki temu rodzice zauważają postępy w komunikowaniu się, wykonywaniu poleceń, usamodzielnianiu swoich pociech.

  Ponieważ grupy są małe, a dziećmi zajmują się nie tylko nauczyciele, ale także logopedzi, psychologowie i fizjoterapeuci, program edukacyjny i terapeutyczny jest bogaty oraz oparty na potrzebach maluchów.

  Jednocześnie wychowawcy i terapeuci mają znakomity, stały kontakt z rodzicami lub opiekunami podopiecznych. Mogą więc wspólnie, w porozumieniu, wykonywać swoją pracę zgodnie z oczekiwaniami i tak, by korzystnie wpływać na emocje i umiejętności przedszkolaków.

  Które przedszkole w Warszawie będzie najlepsze?

  Jeśli szukasz sprawdzonego przedszkola integracyjnego w Warszawie dla dziecka z niepełnosprawnością, zwróć uwagę na takie, które prowadzi zajęcia terapeutyczne z Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju Dziecka. Pobyt malucha w takiej placówce przyniesie mu wiele korzyści, wpłynie korzystnie na jego sposób funkcjonowania w społeczeństwie i późniejszy proces edukacji.

  Integracyjne przedszkole Małe Misie na warszawskim Ursynowie zapewnia kompleksową opiekę przedszkolną dla maluchów z wieloma problemami rozwojowymi. Kładzie nacisk na intensywną pracę i metody edukacji dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka.

  Przedszkolaki z przedszkola terapeutycznego w Warszawie angażowane są w zajęcia razem z dziećmi zdrowymi, chodzą na terapię, mają spotkania z psychologami, logopedami, rehabilitantami. Cały czas są pozytywnie motywowane do stawiania kolejnych, śmiałych kroków na drodze do udanego funkcjonowania w społeczeństwie.

  Artykuł załadowany: 0.6913 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022