REKLAMAA1 MAGICAL PLACES 15.06.2022 - 14.09.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 czerwca 2022, 16:49

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wysokiej jakości garnki to podstawa każdej dobrej kuchni. Mają one duży wpływ na jakość przyrządzanych przez Ciebie dań. Jakie garnki powinieneś wybrać do swojej kuchni? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, które z nich są jednocześnie estetyczne i praktyczne. Nie przegap naszego poradnika!

  Z jakiego tworzywa powinny być wykonane Twoje garnki?

  Garnki ze stali nierdzewnej są zdecydowanie najpopularniejsze. To powszechnie znany produkt, który jest wytrzymały, trwały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. W dodatku garnki ze stali nierdzewnej bardzo łatwo się czyści. Zazwyczaj nie ulegają także korozji. Ze względu na dużą popularność tych naczyń w ofercie wielu sklepów znajdziesz ich różne rodzaje. Są to na przykład: całe zestawy garnków, rondle do mleka, garnki do gotowania na parze czy tradycyjne albo profesjonalne garnki do gotowania

  Na co przede wszystkim warto zwrócić swoją uwagę podczas wybierania garnków ze stali nierdzewnej do swojej kuchni? Bardzo ważna jest grubość dna każdego z tych naczyń kuchennych. Szczególnie polecamy Ci garnki z potrójnym dnem. Dzięki temu zawartość tego naczynia nie będzie się przypalać i pozostanie ciepła dłużej niż w przypadku innych garnków po ściągnięciu ich z kuchenki. Naczynia, które posiadają grube dno dobrze utrzymują temperaturę. 

  W ofercie wielu sklepów znajdziesz jeszcze garnki wykonane z aluminium, ceramiczne, miedziane, szklane czy żeliwne. Wszystkie mają swoje zastosowanie podczas gotowania potraw, jednak cechują je inne właściwości. Szklane garnki to bardzo innowacyjne rozwiązanie, które polecamy zwłaszcza alergikom, ponieważ nie wchodzą w reakcję z żywnością oraz nie wydzielają żadnych szkodliwych substancji. Potrawy przygotowane w naczyniach szklanych zachowują swój naturalny smak i aromat, co wpływa pozytywnie na ich odbiór. W dodatku są bardzo estetyczne i skupiają na sobie uwagę otoczenia.

  Na co zwrócić konkretnie swoją uwagę podczas wybierania garnków?

  W przypadku kuchenek ceramicznych i gazowych kształt oraz rodzaj dna raczej nie wpływa na trwałość i jakość użytkowania garnka. Inaczej jest w przypadku garnków na indukcję. Trzeba wiedzieć, że zazwyczaj producent wyraźnie zabrania używać ich na innym typie kuchenek. Jeżeli posiadasz kuchenkę indukcyjną i szukasz do niej odpowiednich garnków, pamiętaj, że ich dno musi zawierać ferromagnetyk. Gdy go nie ma, nie da się nic ugotować na płycie indukcyjnej. To, czy dany garnek zawiera ferromagnetyk, można łatwo sprawdzić magnesem. Jeżeli naczynie go przyciąga, jest idealne do kuchenki indukcyjnej. Natomiast gdy nie ma takiej reakcji, koniecznie trzeba sobie te garnki darować.

  Co jest jeszcze bardzo ważne przy wyborze odpowiednich garnków do swojej kuchni? Trzeba wiedzieć, że każde naczynie, które może mieć kontakt z żywnością, musi posiadać przynajmniej z tych dwóch atestów: PZH (Państwowego Zakładu Higieny) i akredytowanego Laboratorium Inżynierii Materiałowej i Środowiska Instytutu KOMAG. Przy wyborze odpowiednich garnków, zwróć również uwagę na pokrywki. Jakie cechy powinien mieć ten element tego naczynia? Przede wszystkim bardzo dobrze odprowadza parę, co zapobiega kipieniu i zwiększa aromat potrawy. W dodatku posiada prawidłowo zamocowane uchwyty, które wykonano z wolno nagrzewających się materiałów. 

  Czy już zdecydowałeś, które z garnków będą najlepsze do Twojej kuchni? Życzymy CI wyłącznie udanych zakupów, a następnie samych smacznych potraw przygotowanych w Twoich nowych naczyniach kuchennych.

  Artykuł załadowany: 0.3277 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022