REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Wraz z początkiem roku szkolnego i pogorszeniem pogody, rodzice najmłodszych dzieci szukają ciekawych alternatyw dla placów zabaw. Duża część dzieci rozpoczęła przygodę ze żłobkiem, przedszkolem. Ale dla części dzieci adaptacja do placówki edukacyjnej jest jeszcze przed nimi.

  Aby ją ułatwić i jednocześnie urozmaicić sobie jesienny czas, rodzice szukają zajęć przeznaczonych dla najmłodszych, gdzie dzieci nie tylko będą mogły rozwijać swoje umiejętności społeczne, ale również będą miały okazję eksperymentować i poznać pewne stałe elementy z przedszkolnego życia. Ciekawą opcją dla 2-3 latków jest nowy projekt zajęć przygotowany przez Kadrę Niepublicznego Przedszkola Szkrabki, które na Ursynowie działa już 9 lat.

  Dziecko poznaje świat poprzez działanie

  Dziecko poznaje świat i uczy się poprzez działanie, dlatego decydującą rolę w procesie edukacyjnym odgrywa jego własna aktywność. Kierując się tym założeniem, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola Szkrabki - pani Agnieszka Schaitter wraz ze swoją Kadrą wychodzi naprzeciw rodzicom dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do placówek edukacyjnych i rusza od października z cyklem zajęć dla najmłodszych 2-3 latków - Senso-Szkrabki. 

  Jesień w Senso-Szkrabkach

  Senso-Szkrabki to zajęcia dedykowane dla najmłodszych Ursynowian i ich opiekunów. Spotkania będą odbywały się co dwa tygodnie w piątki w godzinach 9:30-11:00 w Przedszkolu Szkrabki przy ul. Jana Rosoła 10. Głównym celem zajęć będzie uczenie się nawiązywania bliskiego, serdecznego kontaktu z innymi dziećmi, wdrażanie do zgodnej zabawy i samodzielności oraz  zapoznanie z zasadami bezpiecznej zabawy w przedszkolu. Na spotkaniach nauczyciele będą dbać o stymulowanie percepcji płynącej ze wszystkich kanałów zmysłowych: wzrokowego, słuchowego, węchowego, dotykowego i smakowego. 

  Senso-Szkrabki będą również rozwijać wrażliwość dotykową, pobudzać ciekawość i uczyć radości z eksperymentowania. Podczas spotkań rozwijana będzie spostrzegawczość, pamięć wzrokowa, słuchowa i zapachowa. 

  Dzieci będą budowały wiedzę na temat otaczającego świata, będą go doświadczały wszystkimi zmysłami, a wszystko to w miłej i kameralnej atmosferze, pełnej wzajemnej życzliwości i szacunku. 

  Jeśli szukasz miejsca, gdzie można pożytecznie spędzić czas ze swoim dzieckiem, zainspirować się zabawami i zadbać o jego rozwój, a także przygotować je do pójścia do przedszkola, to Senso-Szkrabki są dla Ciebie!

  Pierwsze jesienne zajęcia Senso-Szkrabki już 7 października!
  Zapisy i informacje: szkrabki@szkrabki.pl

   

  Artykuł załadowany: 0.4829 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023