REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Artur Gorzelak)

  REKLAMA

  Artur Gorzelak, judoka z Ursynowa, przemierza Japonię na rowerze szlakiem tamtejszych szkół tradycyjnej sztuki walki. Do tej pory przejechał ponad 1,6 tys. km, ćwiczył w kilkunastu dojo, widział tajfun z bliska i podróżował mini autobusem. Każdy dzień jest przygodą!

  Ursynowski judoka wyruszył w rowerową podróż po Japonii wraz z początkiem września. Zaplanowana trasa, której finisz znajduje się w koreańskim Seulu, pokonywana jest zgodnie z planem. Artur dociera do kolejnych przystanków trasy, gdzie poznaje mistrzów i adeptów judo. Gość z Europy przyjmowany jest z szacunkiem i zainteresowaniem. Japończycy są pod wrażeniem jego pomysłu - chętnie się fotografują i podpisują na fladze Polski, którą Artur zabrał ze sobą. 

  - Pływałem kajakiem, promem, jeździłem pociągami lokalnymi i Shinkanzenem, korzystałem z metra, latałem samolotem na krajowych trasach, biegałem, jeździłem na rowerze - opowiada Artur Gorzelak.

  Ursynowianin mówi, że jazda japońskimi autobusami była ciekawym doświadczeniem. Wszystkie siedzenia są wyposażone w daszki, które izolują pasażerów. W efekcie fotele wyglądają jak rzędy wózków dziecięcych. Poza tym Artur twierdzi, że dla człowieka z Europy może to być dość "niewygodne" przeżycie.

  Poza tym Artur opowiada sporo o rowerowych obserwacjach na japońskich szlakach. Przy ścieżkach spotkamy specjalne wieszaki, które wymyślono w trosce o drogie, karbonowe ramy. Rowerzyści muszą też uiszczać specjalne opłaty za przejazdy tunelami i mostami.

  W miejscowości Nagoya Artur doświadczył uderzenia tajfunu. Przyznaje, że nabrał szacunku do tak silnego żywiołu. Na szczęście judoka jest bezpieczny i kontynuuje podróż. Teraz wybiera się do Tokio, stamtąd ruszy do koreańskiego Seulu, w którym zakończy swój trip. Na początku października będzie już w Polsce. I z chęcią opowie o swoich wrażeniach ursynowianom.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z PODRÓŻY ARTURA PO JAPONII:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1311 sekundy
  REKLAMA