REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Już niedługo na Braci Wagów nie tylko za dnia będzie jasno

  Już niedługo na Braci Wagów nie tylko za dnia będzie jasno (KW)

  Ratusz szykuje się do rozświetlenia Ursynowa. W ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego nowe, ekologiczne latarnie pojawią się w kilku miejscach w dzielnicy. Zyskają przede wszystkim mieszkańcy Natolina, ale i ci z Jeziorek powinni być zadowoleni.

  Na Braci Wagów już niedługo będzie jaśniej. Ursynowski ratusz szykuje się do doświetlenia zachodniego chodnika. Na półkilometrowym odcinku od Belgradzkiej do bloku o numerze 13a stanie 15 nowych latarni. Wszystko w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Rozświetlmy Ursynów! Oświetlenie ciemnych miejsc na Ursynowie”.

  - “Egipskie ciemności” czy “strach tędy przejść” - tak mieszkańcy określają miejsca na Ursynowie, które po zmroku są całkowicie lub niewystarczająco oświetlone. Ten projekt ma na celu rozświetlenie Ursynowa mniej więcej 150 lampami LED - przekonują autorzy projektu, na który zagłosowało blisko 1400 mieszkańców.

  Skoro na Braci Wagów stanie tylko 15 latarni, to gdzie zamontowanych zostanie pozostałych 135? Proponowanych lokalizacji było aż 18. Na te miejsca wskazywali najczęściej pytani przez autorów mieszkańcy. Ostatecznego wyboru dokonali urzędnicy, którzy postawili na sześć lokalizacji.

  Jaśniej na Natolinie

  Na pierwszy rzut - oprócz Braci Wagów - miała też iść ul. Jaworowa. Urząd chce tam postawić dwa słupy na odcinku ok. 55 metrów. Jednak ze względu na błędy w ofercie wykonawcy ratusz musi się wstrzymać z doświetleniem ulicy. W planach jest również park im. Romana Kozłowskiego pod Kopą Cwila, a dokładniej oświetlenie wyremontowanej drogi rowerowej i chodnika. Dzielnica połączy tę inwestycję ze wskrzeszaniem "wieloryba".

  Gdzie jeszcze urzędnicy chcą postawić nowe latarnie?

  - Planowane jest także wykonanie oświetlenia solarnego przy ul. Gogolińskiej, przy chodniku przy Lasku Brzozowym, od strony ul. Belgradzkiej, oraz wymiana słupów i opraw w rejonie biblioteki przy ul. Na Uboczu - mówi rzeczniczka ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał.

  Na projekcie zyskają więc przede wszystkim mieszkańcy Natolina. Latarnie pojawią się w IV kwartale tego roku.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 47

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~rychulec 2 16 dni temuocena: 75% 

   Zapraszam na Wasilkowskiego 11. Są tu od paru miesięcy lampy solarne. Widno rzeczywiście jest, ale tylko parę metrów od latarni. Dalej już ciemno. Pół parkingu i chodnik przed blokiem jest w zupełnej ciemności. Strach wieczorem chodzić. Stare oświetlenie może było i energochłonne, ale przynajmniej byle jak, ale dobrze rozjaśniało cały teren.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 16 dni temuocena: 71% 

   Super!

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.395 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022