REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 maja 2016, 13:02 komentarzy 1

  Redakcja haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. organizatora)

  REKLAMA

  Wybitny wokalista greckiego pochodzenia Jorgos Skolias w towarzystwie jazzowej grupy Oleś Brothers - jednej z najlepszych sekcji rytmicznych polskiego jazzu. To połączenie gwarantuje niesamowite przeżycia! W sobotę 4 czerwca w Białym Domu w Uzdrowisku Konstancin Zdrój rusza cykl koncertów z najwyższej półki. Mamy dla Was bilety!

  Do Białego Domu - magicznego miejsca na terenie Uzdrowiska Konstancin Zdrój - po 60 lat wraca muzyka. Podczas czterech wieczorów będzie można posłuchać wybitnych twórców sceny jazzowej. 

  Cykl startuje już w najbliższą sobotę 4 czerwca, "z wysokiego C". Przed publicznością wystąpi grupa "Sephardix" czyli Jorgos Skolias i Oleś Brothers. To muzyczna podróż przez stulecia, z wątkami judeo-hiszpańskimi, berberyjskimi, bałkańskimi, marokańskimi, arabsko-andaluzyjskiimi, czy wreszcie greckimi. Sam Jorgos Skolias to jeden z najświetniejszych śpiewaków polskiej sceny muzycznej.

  - Choć jest wielką gwiazdą, to nieustannie poszukuje nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również coraz to nowszych inspiracji zarówno w bluesie, jazzie, rocku, jak i w etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii - mówi Barbara Mazur, dyrektor konstancińskiego "Białego Domu".

  Skolias opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów), nazywanego również gardłowym. Śpiew gardłowy to sztuka tworzenia harmonicznych dźwięków razem z tonem bazowym, dając złudzenie wydawania kilku dźwięków jednocześnie. Uprawiana w wielu zakątkach świata, jednak znana głównie z Tuwy, kraju leżącego na południu Syberii, tuż ponad Mongolią.

  Z kolei bracia Marcin Oleś (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) od ponad piętnastu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn Jazz Zeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych.

  Już w najbliższą sobotę na niezwykłe spotkanie muzyczne z Jorgosem Skoliasem i Oles Brothers zaprasza konstanciński "Biały Dom" zlokalizowany w Uzdrowisku Konstancin Zdrój - przy ul. Mostowej 5.

  Muzycy zagrają utwory z płyty "Sephardix" prezentującą klimatyczną fuzję muzyki żydowskiej przełomu XIX i XX wieku, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień do wielowątkowości śródziemnomorskiej kultury. Wydany w 2013 roku materiał został okrzyknięty najciekawszą płytą z muzyką etniczną wydaną w Polsce.

  Bilety na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, które jest nie lada atrakcją dla fanów jazzu i etno z Ursynowa można nabyć już teraz na platformach: e-Bilet, Eventim, Evenea, Biletomat, Ticketpro, KupBilecik.pl oraz przed koncertem - w Białym Domu.

  UWAGA KONKURS!

  Mamy dla Was dwa podwójne bilety na ten koncert! Dostaną je dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jak się nazywał zespół, którego siedzibą w latach 50-tych XX wieku był Biały Dom w Konstancinie. Wyślij swoje zgłoszenie na: konkurs@haloursynow.pl. W mailu trzeba koniecznie podać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu komórkowego. Na odpowiedzi czekamy do 3 czerwca do godz. 12:00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1242 sekundy
  REKLAMAA2_WorkingBalance_od16-03-do-17-06-2018