REKLAMAA1 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UM)

  W lipcu i sierpniu w Warszawie rozbrzmi muzyka jazzowa. Rozpoczynają się właśnie dobrze już znane warszawiankom i warszawiakom letnie festiwale oraz koncerty plenerowe. Nie zabraknie okazji do spotkań zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi artystami.

  Jazz na Starówce

  Po raz 28. odbędzie się Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem stolicy i przez dwa wakacyjne miesiące będzie bić w jazzowych rytmach. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy i jazzowe odkrycia, planowane są też powroty legendarnych formacji.

  Pierwszy festiwalowy koncert odbędzie się 2 lipca - wystąpią Ewa Bem & Andrzej Jagodziński Quartet. Koncerty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

  Warsaw Summer Jazz Days

  Już 7 lipca rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days - festiwal jazzowy, organizowany od 1992 roku w Warszawie przez Mariusza Adamiaka. To cztery dni koncertów gwiazd światowego jazzu oraz występy polskich muzyków, zarówno tych znanych, jak i młodych, będących na początku kariery. Wśród wykonawców w tym roku znaleźli się m.in.: Delvon Lamarr Organ Trio, Theo Croker, Makaya McCraven, Kris Davis, Cécile McLorin Salvant oraz laureaci konkursu „Fonograficzny Debiut Roku”. Festiwal potrwa do 10 lipca.

  Pamięci Tomasza Stańko

  11 lipca o godz. 20 na placu Defilad odbędzie się koncert z okazji 80. rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy - Tomasza Stańko. Program koncertu przygotowany został we współpracy z córką artysty, Anną Stańko. Wystąpią Marcin Wasilewski Trio ze specjalnym udziałem norweskiego trębacza Nilsa Pettera Molværa
  i zespół EABS. Wstęp wolny.

  Jazz w parku

  Dreszer Jazz to letni cykl mokotowskich koncertów plenerowych, które odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinie 17 w parku Dreszera (pomiędzy ulicami Puławską, Odyńca, Krasickiego i Ursynowską). Wśród tegorocznych wykonawców znaleźli się m.in. Old Timers Quintet, Szymon Łukowski Quartet, Judyta Nowak-Labuń Kwartet czy The Warsaw Dixielanders. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

  Jazz w Łazienkach

  Koncertów jazzowych wysłuchać będzie można także podczas Festiwalu Strefa Ciszy w Ogrodach Łazienek Królewskich. W cztery weekendy lipca na darmowych koncertach plenerowych wystąpią także wykonawcy jazzowi. Program koncertów dostępny jest na stronie festiwalu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3686 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022