REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Alicja Borkowska, która wystąpiła w niedzielę przed ursynowską publicznością, miłość do twórczości Kaliny Jędrusik i Julie London wyssała z mlekiem matki. Jej jazzowych aranżacji utworów dwóch wielkich dam muzyki słuchały tłumy mieszkańców z całego Ursynowa.

  „Jazz i klasyka na Kabatach” to seria koncertów, które odbywają się w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Pomysł organizowania latem takich plenerowych muzycznych spotkań okazał się strzałem w dziesiątkę, o czym świadczy wysoka frekwencja na każdym z wydarzeń.

  Wczoraj, na placu przy fontannie u zbiegu ulic Bronikowskiego i Wańkowicza, mieszkańcy w skupieniu wysłuchali Alicji Borkowskiej z zespołem. Liderka to aktorka musicalowa i filmowa oraz wokalistka. Występowała w pierwszej obsadzie musicalu Metro, a także na scenach polskich i zagranicznych teatrów. Ma na swoim koncie dwie główne role kobiece w filmach fabularnych.

  Podczas układania programu koncertu „Kobiety, które wielbię” Alicja Borkowska sięgnęła po repertuar dwóch artystek, które uwielbia od zawsze: Julie London - gwiazdy lat czterdziestych i pięćdziesiątych oraz niezapomnianej polskiej artystki - Kaliny Jędrusik.

  To właśnie utwory polskiej gwiazdy w szczególności zachwyciły ursynowską publiczność, przenosząc znaczną część widowni do wspomnień z czasów młodości. Przeboje gwiazdy Kabaretu Starszych Panów w jazzowych aranżacjach brzmiały oryginalnie, ale jednocześnie nie utraciły swojego charakteru. Docenili je także przypadkowi słuchacze.

  - Na koncert przyszedłem szczerze mówiąc przypadkiem, ale zostałem, bo jest świetny klimat. Ciepły wieczór, delikatny jazz - mówi pan Michał.

  Wśród słuchaczy byli również prawdziwi koneserzy, którzy nie odpuszczają żadnego z muzycznych wydarzeń na Ursynowie. Deklarowali, że z pewnością nie zabraknie ich na ostatnim koncercie z tegorocznego cyklu, który odbędzie się 8 września o godz. 19:00 w Parku Przy Bażantarni obok Orlika.

  Na scenie wystąpi Agnieszki Hekiert z zespołem – ich domeną są słowiańsko-bałkańsko rytmy i melodie z polskimi tekstami. W programie zostaną zaprezentowane utwory z nowonagranej płyty pt. Agnieszka Hekiert – Soul national.

  W GALERII ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEGO KONCERTU:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2917 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020