REKLAMAA1 BYŚ 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 sierpnia 2021, 08:17 komentarzy 2

  (KW)

  Nowy chodnik przy Dembowskiego już cieszy mieszkańców. Martwi ich natomiast, że podczas prac zniszczone zostały inne osiedlowe uliczki. Spółdzielnia obiecuje przyjrzeć się sprawie.

  W połowie czerwca ruszył remont chodnika przy ul. Dembowskiego na odcinku wzdłuż szkoły - ostatni niewybrukowany chodnik należący do Spółdzielni Mieszkaniowo-Budowlanej "Jary". Wykonawca zakończył już prace. Stary i dziurawy asfalt zastąpiła kostka, a mieszkańcy mogą teraz przejść odnowionym chodnikiem bez potykania się co dwa kroki.

  - Bardzo dobrze, że robią ten chodnik, bo był już w fatalnym stanie. Cały połatany, dzieciaki, które jeżdżą tutaj na rolkach i hulajnogach, non stop się wywracały - mówiła w czerwcu pani Marta.

  Jak wskazują mieszkańcy okolic na remoncie ucierpiały pobliskie uliczki łączące chodnik na Dembowskiego z ul. Herbsta, jak na przykład ciąg pomiędzy budynkami przy Herbsta 1 i Dembowskiego 2. To między innymi tamtędy wykonawca dojeżdżał na plac budowy.

  - Wszystko wygląda pięknie, ale tylko na remontowanym odcinku. Drogi dojazdowe do chodnika, z których korzystali budowlańcy, są teraz w fatalnym stanie. Murki na trasie przejazdu ciężarówek są popękane i uszkodzone, skrawek asfaltu tuż przy nowym chodniku - pełen kolein. Trawnik zaraz obok - rozjeżdżony i tylko od niechcenia przysypany ziemią - zauważa pan Przemysław, który zwrócił się z problemem do naszej redakcji.

  Inspektorzy zbadają sprawę

  Zdaniem mieszkańca okolic przed remontem zniszczeń nie było. Tym bardziej zastanawia się, jak to jest: jednym poprawiono estetykę osiedla, drugim wręcz odwrotnie. Jeszcze inni uważają, że uszkodzenia drogi to nie tyle efekt remontu chodnika, co parkowania na niej samochodów - kierowcy wyjeżdżając stamtąd, potrafią zahaczyć o tamtejsze słupki i otrzeć się o pobliskie murki.

  Tak czy inaczej SMB "Jary" odpowiada: wcześniej skarg odnośnie do złego stanu uliczki nie było. Mimo tego spółdzielnia po naszej interwencji obiecała przyjrzeć się sprawie.

  - Wyślemy inspektorów, którzy przyjrzą się problemowi, obejrzą murki, drogę i trawniki - mówi Jarosław Jadzewicz, kierownik działu technicznego SMB "Jary".

  Jeszcze jedną, istotną dla bezpieczeństwa, kwestią jest brak latarni w pobliżu budynku przy Dembowskiego 3. Jak zapewnia Jadzewicz, ta się w końcu pojawi. Ale mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę poczekać - wszystko przez długi czas oczekiwania na dostawę słupów.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~mietek 2 miesiąc temuocena: 33% 

   Droga redakcjo, proszę być bardziej dokładnym, stan drogi pomiędzy Dembowskiego 2 a Herbsta 1 to wynik łamania przepisów przez parkujących tam kierowców. słupki naprawiane były co kilka tygodni, murek też został rozwalony przez jednego z kierowców - akurat byłem przy tym. czasem z wózkiem nie da się przejść, tyle aut. Owszem pojawiły się pewne szkody, ale z tego co widziałem to wykonawca usuwał je po zakończeniu remontu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 miesiąc temuocena: 91% 

   Z murkami wierzę. Natomiast szkód na kawałku asfaltu na początku nowego chodnika nikt nie usunął, zresztą widać na zdjęciach. A te na 100% powstały podczas remontu.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3963 sekundy
  REKLAMAA2 GIGANT500 spoxschool 06.09.2021 - 29.09.2021