REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2021, 06:30 komentarzy 6

  (MSO)

  Skejci od ponad dwóch lat czekają na ten projekt z Budżetu Obywatelskiego. Wszystkie dotychczasowe próby znalezienia wykonawcy zakończyły się fiaskiem. Teraz dzielnica ogłosza dwunasty przetarg na realizację skateparku pod Kopą Cwila. - Chyba będziemy musieli wziąć sprawę we własne ręce - mówią deskorolkarze.

  Skatepark pod Kopą Cwila z Budżetu Obywatelskiego powinien zostać wykonany do końca 2019 roku. Minęły dwa lata, a po zapowiadanych rampach ani śladu. Ratusz bezskutecznie poszukuje wykonawcy tego projektu. Albo nie zgłasza się nikt, albo życzy sobie o wiele więcej, niż zakłada budżet.

  Urząd niezmiennie podejmuje działania w celu realizacji projektu z budżetu obywatelskiego. Jedenaste postępowanie, które przeprowadzone było w sierpniu, zakończyło się unieważnieniem z powodu braku ofert - informuje rzecznik ursynowskiego ratusza Kamila Terpiał.

  Projekt "przerósł wykonawców"

  Początkowo na budowę skateparku zaplanowano 550 tys. złotych. Gdy okazało się, że kwota nie jest wystarczająca na tak spektakularny projekt - odchudzono plany i pozyskano dofinansowanie z Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego. W tej chwili dzielnica ma zarezerwowane na tę inwestycję 730,5 tys. złotych.

  Projekt skateparku z 2019 roku / fot. UM Warszawa

  Skejci uważają, że wystarczy zrobić sam skatepark, a pumptrack to zbędna fanaberia - na którą i tak pod Kopą Cwila nie ma miejsca.

  Mieszkam obok Kopy i nie wiem, gdzie oni chcą to wszystko pomieścić. Moim zdaniem skatepark by wystarczył. Jak zrobią pumptrack i skatepark, to ani jedno, ani drugie nie będzie zrobione na 100%, a przetargi będą ciągnęły się w nieskończoność - mówi Cezary.

  Podobnego zdania jest firma skateparki.pl, która zrealizowała jedyny na Ursynowie skatepark, który mieści się w Parku Przy Bażantarni na Kabatach.

  Firmy zazwyczaj nie podejmują się realizacji dwóch zadań jednocześnie. Najprawdopodobniej będzie trzeba wybudować skatepark w pierwszej kolejności, a o pumptracku pomyśleć kiedy indziej lub z niego zrezygnować - mówi nam przedstawiciel firmy, tłumacząc dlaczego ratusz ma takie problemy ze znalezieniem wykonawcy.

  Kolejne, dwunaste postępowanie urząd planuje ogłosić jeszcze w tym roku, jednak z terminem zakończenia realizacji w trzecim kwartale przyszłego roku. Nie wiadomo czy ratusz postanowi rozdzielić projekt na część ze skateparkiem i część z pumptrackiem. Poprzednie rozbicie projektu na dwa oddzielne zadania inwestycyjne zakończyło się... ofertą wybudowania tylko skateparku - aż za milion złotych.

  Wkurzeni skejci

  Młodzi mieszkańcy Ursynowa w tej chwili mają do użytku tylko jeden skatepark, gdzie w godzinach popołudniowych nie da się jeździć, bo są tłumy. Na skatepark pod Kopą Cwila nie mają zamiaru czekać w nieskończoność. Jak zapowiadają... jak tak dalej pójdzie, to zrobią skatepark na własną rękę...

  Znam mnóstwo osób na Ursynowie, co kiedyś jeździło na deskorolce i gdyby ten skatepark został wybudowany, to na pewno by tam wrócili. Myślę, że w końcu ludzie się zdenerwują i sami coś wybudują - dodaje skejt.

  Byłaby to powtórka z poprzednich lat. Nielegalny skatepark był już pod Kopą Cwila i został przez dzielnicę w 2014 roku rozebrany. To właśnie w jego miejscu dzielnica chce wybudować coś profesjonalnego.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 21

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ryk 6 10 dni temuocena: 100% 

   Łakomy teren na deweloperów…

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 5 10 dni temuocena: 0% 

   Tak tak, kolejne rozjeżdżone zbocze jak ta cała kazurka, najlepiej za publiczne-czyli-niczyje pieniądze. Mało to skateparków w Ursynowie, że każdą górkę trzeba w niego zamienić?

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~vvariacik 4 10 dni temuocena: 100% 

   na ursynowie jest tylko jeden skatepark, mylisz chyba kazurę ze skateparkiem są to dwa różne obiekty. Prosze zobaczyć co się dzieje w godzinach popołudniowych na kabackim skateparku przy ul. Bażantarni

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Parufka 3 6 dni temu

   Jasne, lepiej drzeć dragi w krzalach.

   Edytowany: 6 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Imielina 2 12 dni temuocena: 75% 

   Za nowy skatepark powinni zapłacić z własnej kieszeni te urzędasy którzy zdecydowali o zniszczeniu poprzedniego.

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~DBC 1 12 dni temuocena: 100% 

   Podobno definicją szaleństwa jest robienie w kółko tego samego i oczekiwanie, że za którymś razem rezultaty będą inne...

   Edytowany: 12 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3837 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021