REKLAMAA1 DaGRASSO / KUCHARKI  14.11.2020 - 13.02.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  W oddali boisko przy sześciopasmowej ulicy

  W oddali boisko przy sześciopasmowej ulicy (KW)

  Rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 100 domagają się pilnego wybudowania ekranów akustycznych oraz posadzenia szpalerów zieleni, oddzielajacych boiska sportowe od ul. Puławskiej. Chcą w ten sposób ochronić swoje dzieci przed hałasem i smrodem przejeżdżających obok tysięcy samochodów. 

  Do szkoły przy ul. Tanecznej uczęszcza ok. 600 uczniów, wszyscy korzystają z zajęć sportowych organizowanych na dworze. Nie można jednak powiedzieć, że odbywają się one na świeżym powietrzu. Zarówno boisko do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki i bieżnia są w bliskiej odległości od ul. Puławskiej. Wprawdzie teren szkoły oddzielony jest od ulicy wysokimi drzewami, ale nie są one wystarczającą blokadą przed spalinami i hałasem, zwłaszcza w okresie, gdy nie mają liści. 

  Rodzice, nie godząc się na taki stan rzeczy, napisali petycję do burmistrza prosząc o pomoc, a konkretnie o odgrodzenie szkolnych boisk od Puławskiej ekranem akustycznym i dodatkową zielenią.

  W ciągu doby przejeżdża Puławską około 120 tys. samochodów. Piękne i nowoczesne boiska sportowe naszej szkoły pomagają w kształceniu zdrowych "Młodych Polaków". Jednak dobiegający hałas i spaliny z największej arterii ulicznej stolicy wzbudza w nas niepokój. Jest to jedyna szkoła w Warszawie zlokalizowana w bezpośrednim sasiedztwie sześciopasmowej ulicy

  - przekonują rodzice uczniów SP 100 przy Tanecznej.

  To nie pierwszy bój o ekrany

  Petycję, którą podpisało 40 osób, burmistrz skierował do Zarządu Dróg Miejskich, który administruje ul. Puławską i jej pasem drogowym. Dzielnica poparła rodziców.

  - Spaliny i dobiegający hałas nie sprzyjają rozwojowi dzieci i młodzieży. Dbałość o prawidłowy rozwój młodego pokolenia w sprzyjających warunkach jest sprawą priorytetową - argumentuje Robert Kempa.   

  Problem w tym, że Zarząd Dróg Miejskich twierdzi, że to nie on decyduje o postawieniu ekranów, ale miejskie biura - ochrony środowiska oraz polityki mobilności i transportu.

  - Jest specjalny zespół, który tworzy mapę akustyczną i decyduje gdzie oraz w jakiej formie potrzebna jest ochrona przed hałasem. Może to być ekran, ale też roślinność, a my tylko takie wytyczne realizujemy - mówi Karolina Gałecka, rzecznik ZDM.

  Jak wygląda to w praktyce przekanała się już dyrekcja szkoły, która walczyła już wcześniej o postawienie ekranów, ale bezskutecznie.

   - Wystąpiłam do urzędników dwukrotnie - w 2016 i 2017 roku - były nawet robione pomiary hałasu, pokazały one, że jest poważny problem, ale na fali ówczesnego sprzeciwu wobec budowy kolejnych ekranów, posadzono jedynie małe krzaczki wzdłuż ogrodzenia, które nic nie pomagają - mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 100 Halina Chaber.

  Zarówno rodzice, uczniowie oraz nauczyciele szkoły przy Tanecznej mają nadzieję, że dzięki petycji tym razem sprawa zakończy się sukcesem i z niecierpliwością czekają na decyzje urzędników. Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 24

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 4
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Dąb 6 12 miesięcy temu

   Głupota

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miejscowy 5 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Kiedyś boisko szkolne było od strony Tanecznej, niestety, ktoś oddał teren pod osiedle i teraz mamy problem z hałasem. Absolwent 100 z roku 1974.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wychowawca 4 12 miesięcy temuocena: 67% 

   Oj Kempa, Kempa... Rozumem nie grzeszysz.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Autochton 3 12 miesięcy temuocena: 100% 

   Nikt nie pomyślał o gęstym posadzeniu wysokich krzewów, kilka lat temu podczas remontu boiska. Teraz by zarosły i osłoniły boisko. Znowu same bezmózgowce wokół.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~GaJa26 2 12 miesięcy temuocena: 50% 

   Były tam gęste drzewa, ale ktoś je wyciął i zasadził niskie krzewy. Drzewa podobno były zagrożeniem. A mi się wydaje, że chodziło o to aby tak piękne nowe boisko i nowa szkołę było widać z Puławskiej. Jest się czym chwalić a tu rodzice chcą zasłonić. A tak na poważnie czasami nie da się tam oddychać od spalin, hałas masakra.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~abs 1 12 miesięcy temu

   Czytajcie ze zrozumieniem a w szczególnie co powiedziała dyrektor. A gęstego zadrzewienia to tam nigdy nie było.

   Edytowany: 12 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.354 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021