REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Baranowski/AKPA)

  W piątek kolejny wieczór autorski w Ursynotece. O życiu znanej i lubianej satyryczki i pisarki Marii Czubaszek opowie autorka jej biografii Violetta Ozminkowski.

  Ostatnim gościem impresariatu Ursynoteki był znany wszystkim prezenter pogody i podróżnik Jarosław Kret, który przybliżył nam obraz Ziemi Świętej. Tym razem gościem będzie pisarka i dziennikarka Violetta Ozminkowski.

  Ozminkowski opowie o swojej ostatniej książce „Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć”, w której odkrywa kilka tajemnic z życia zmarłej w 2016 roku wybitnej pisarki i satyryczki.

  - Maria Czubaszek, postać wyjątkowa, dla wielu kontrowersyjna, mistrzyni ostrych sądów i czułej drwiny, skradła serca milionom Polaków. Niechętnie mówiła o sobie, zasłaniając się kilkoma dyżurnymi anegdotami. Nie lubiła dzieci, zdrowego trybu życia, podróży, kochała palenie i psy. Zapamiętaliśmy ją jako piekielnie inteligentną i dowcipną starszą panią z papierosem. Zawsze uśmiechniętą, zawsze gotową wbić czułą szpilę - zapowiada wydawca.

  Ozminkowski osobiście znała Marię Czubaszek. Za życia satyryczki przekomarzała się z nią, że jeśli nie poczęstuje jej papierosem, napisze jej biografię. Jak widać, nie poczęstowała...

  Wieczór autorski rozpocznie się w piątek, 23 kwietnia o godzinie 19. Poprowadzi go Marcin Michrowski. Spotkanie odbędzie się w formie online i każdy może wziąć w nim udział. Transmisja będzie dostępna na Facebooku Ursynoteki.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Adam44 1 21 dni temuocena: 0% 

   Bardzo ciekawa osoba. Uwielbiałem jej dystans do siebie i celne riposty.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3827 sekundy
  REKLAMAA2 Kaar-Med 01.04.2021 - 30-06-2021