REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 września 2020, 10:01 komentarzy 5
  Pracownia krawiecka przy ul. Puszczyka 18A

  Pracownia krawiecka przy ul. Puszczyka 18A (MO)

  Od sześciu lat, każdy kto szuka sprawdzonego krawca, zegarmistrza czy cukiernika może skorzystać z Warszawskiej Mapy Rzemieślników. Jej twórcy - stowarzyszenie Miasto jest Nasze - zaczynali od Żoliborza, a dziś mapa obejmuje dużą część stolicy, w tym Ursynów. Wystarczy kliknąć i wyszukać potrzebną usługę lub produkt! Teraz rusza druga część projektu - zbiórka na kieszonkowy przewodnik po małych firmach usługowych.

  Nasza dzielnica zadebiutowała w przewodniku przed rokiem. Jako pierwszy na wirtualnej mapie został zaznaczony warsztat szewca przy ulicy Na Uboczu 15. Wkrótce dołączyli kolejni. 

  - Od marca 2019 roku odwiedzaliśmy i zapraszaliśmy na mapę ursynowskie zakłady i małe punkty rzemieślnicze z różnych części dzielnicy, nie tylko leżących przy głównych ulicach. Chcieliśmy na początku zgromadzić około 20 takich punktów, ale mamy ich aż sto - mówi Małgorzata Osas ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, odpowiedzialna za ursynowską część mapy.

  W rezultacie trafiły na nią zakłady o długiej tradycji, ale też nowe, które zdążyły stać się ważne dla lokalnej społeczności. Są to punkty typowo rzemieślnicze bądź oferujące mieszkańcom codzienne usługi, np. szewc, kaletnik, krawiec, zegarmistrz czy tapicer, ale również: naprawa sprzętu agd lub rowerów.

  - Okazuje się, że na Ursynowie najwięcej jest zakładów krawieckich. Na naszej mapie jest ich aż trzynaście. Tylko o jeden mniej mamy punktów optycznych. Dużo też jest cukierników i piekarzy, złotników oraz szewców. Na uwagę zasługuje umieszczenie Bakcyl Studia, które specjalizuje się w tworzeniu ursynowskich murali. To też rodzaj rzemiosła, z którego dzielnica może być dumna - mówi Małgorzata Osas.

  Zbiórka z upominkami

  Praca nad pierwszą edycją ursynowskiej części wirtualnej Warszawskiej Mapy Rzemieślników jest już praktycznie zakończona. Zaczęły się za to przygotowania do wydania jej w wersji drukowanej.

  Stowarzyszenie Miasto jest Nasze, jako organizacja non-profit, utrzymująca się z darowizn i składek nie ma na to własnych pieniędzy i liczy na wsparcie darczyńców.

  - Mamy zbiórkę online, która pozwoli zebrać oddolnie fundusze na wydruk kieszonkowej ursynowskiej mapy pamiątkowej dla mieszkańców i rzemieślników. Tak robiliśmy już w ubiegłych latach w innych dzielnicach. Ta zrzutka jest jednak wyjątkowa, ponieważ oprócz wsparcia wydruku, chcielibyśmy podzielić się cząstką pejzażu rzemieślniczego Ursynowa - mówią pomysłodawcy.

  powyżej: tak wygląda przewodnik po punktach rzemieślniczych w innej dzielnicy, podobny ma powstać dla Ursynowa

  - Właściciele pracowni z naszej ursynowskiej mapy przekazali na ten cel rozmaite upominki, związane są z codziennością ich zakładów lub pokazujące, co takiego tam powstaje. Dodatkowo więc, wpłacając więcej niż 10 złotych, można otrzymać drobiazg z którejś z pracowni, np. ursynowskiej pracowni ceramicznej, krawieckiej lub optycznej - zachęca Małgorzata Osas.

  Ideą Warszawskiej Mapy Rzemieślników jest promowanie lokalnych działalności, a zakłady biorące udział w tej inicjatywie nic za to nie płacą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 34
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Kas-urs 5 25 dni temuocena: 100% 

   Drodzy rzemislnicy, droga fundacjo-oznaczcie sie porzadnie na google maps, podajcie prawdziwe godz otwarcia, telefon i aktualizujcie je-i drukowane "przewodniki" nie beda potrzebne. A klientow prwnie pozyskacie wiecej

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Elo 4 22 dni temu

   Czasami ci rzemieślnicy to starsze osoby, wykonujące zanikające już zawody.. Trudno, aby emerytowany ramiarz lub tapicer biegle korzystał z usług Google. Trochę to archaiczne fakt, ale miejcie trochę zrozumienia. Nie wszyscy mieszkańcy Ursynowa siedzą z nosem w komputerze....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~WAWA 2 3 25 dni temuocena: 100% 

   To chyba powinno przedsiębiorcom zależeć na reklamie.kuriozum

   Edytowany: 25 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legion 2 27 dni temuocena: 83% 

   Jak byla kwiaciarnia na stryjeńskich, to ZDM kazał właścicielce spadać, bo jest "jednostką społecznie nieużyteczną". Co z tego, ze kwiaciarnia była tu od lat, czlowiek placił podatki - a swietny punkt, obok przystanku, z parkingiem, mozna bylo kupic po drodze do domu. Tak sie wspiera w tym mieście prywatnych przedsiebiorców.

   Edytowany: 26 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Covid 1 27 dni temuocena: 81% 

   Czyli zrzuć się obywatelu na reklamę prywatnego biznesu. Czego jeszcze nie wymyślą?

   Edytowany: 27 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3689 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020