REKLAMAA1 SanGiovanni 01.09.2021 - 30.09.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 września 2016, 11:58 komentarzy 7

  (SK)

  Nowe wiadomości w sprawie planu dla północnych Stokłosów. Władze Ursynowa zdecydowały się poprzeć kilka postulatów mieszkańców. Jest nowa, poprawiona uchwała w sprawie Placu Wielkiej Przygody.

  Projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla północnej części osiedla Stokłosy - pomiędzy Jastrzębowskiego, aleją KEN, Rodowicza "Anody" i Doliną Służewiecką - budzi ogromne emocje. Mieszkańcy i spółdzielnia "Stokłosy" walczyli o to, aby dwuhektarowa działka w środku osiedla - czyli Plac Wielkiej Przygody pozostała niezabudowana. W lipcu dzielnica zaproponowała taką zmianę, w sierpniowej wersji projektu planu działka ta jest zaliczona do terenów zielonych. 

  Mieszkańcy mieli też mnóstwo innych uwag do projektu planu. Zastanawiała ich projektowana droga od ul. Dzwonniczej przez Plac Wielkiej Przygody po przychodnię na Zamiany. Sporo emocji na spotkaniu z radnymi 18 sierpnia wywołała też informacja, że w projekcie planu - dzięki odpowiedniemu wyznaczeniu nieprzekraczalnych linii zabudowy wokół uczelni Vistula - są zapisy umożliwiające rozbudowę szkoły na terenie obecnych kortów tenisowych.

  Ludzie sprzeciwiają się również wytyczeniu pod ich oknami dojazdu do działki pomiędzy ul. Koncertową a Doliną Służewiecką, gdzie przewidziano budynek biurowo-usługowy (użytkownikiem wieczystym terenu jest spółdzielnia "Simur") oraz przeznaczeniu obecnych parkingów wzdłuż alei KEN na zabudowę wielorodzinną. Z kolei sąsiedzi działki przy Jastrzębowskiego 3, gdzie deweloper chce zbudować wysoki na 40 metrów budynek, protestują przeciwko tym planom.

  Wszystkie uwagi mieszkańców przedstawione na sierpniowym posiedzeniu komisji architektury oraz inwestycji komunalnych spisano a 23 sierpnia Rada Dzielnicy, nie bez emocji i awantur, uchwaliła stanowisko w tej sprawie, zawierające postulaty sąsiadów ze Stokłosów.

  Uchwała była, ale nikt o niej nie wiedział

  Uczestników sierpniowego spotkania w ratuszu najbardziej wzburzyła informacja, jaka dotarła do nich tuż po nim. Okazało się, że zarząd dzielnicy na dzień przed posiedzeniem komisji, a więc 17 sierpnia, uchwalił już swoje stanowisko w sprawie projektu planu. Wiceburmistrz Piotr Zalewski na spotkaniu nie był w stanie powiedzieć co się w nim znajduje. 

  Okazało się, że w uchwale nr 757 uwagi zarządu są podobne do tych, które przedstawiali mieszkańcy, ale nie ma tych najważniejszych: stanowiska w sprawie wysokości bloku przy Jastrzębowskiego 3, parkingów przy Koncertowej, terenów wokół Vistuli oraz nowej drogi dojazdowej do Placu Wielkiej Przygody.

  Radny Paweł Lenarczyk na sesji 23 sierpnia apelował do zarządu dzielnicy o przygotowanie nowej uchwały, która zawierałaby wszystkie tematy, które zgłaszali mieszkańcy. - Stanowisko Rady Dzielnicy może zostać uznane za dokument mniej wiążący dla Biura Architektury i Planowania Przestrzennego niż uchwała zarządu, szczególnie, że na obecnym etapie "wewnętrznych" konsultacji planu to burmstrz był proszony o opinie a nie rada Dzielnicy - pisał radny w swojej interpelacji.

  Ale jeszcze przed tą interpelacją - jak mówi burmistrz Kempa - władze Ursynowa postanowiły zmienić uchwałę w sprawie planu. W uchwale nr 768 z 31 sierpnia 2016, której treść przekazał nam urząd dzielnicy, są trzy nowe punkty, których w poprzedniej uchwale nie było.

  Pierwszy z nich dotyczy parkingu przy ul. Koncertowej wzdłuż al. KEN. Zarząd postuluje zmianę przeznaczenia terenu z "zabudowa wielorodzinna" na "parking z dopuszczeniem możliwości realizacji parkingu wielopoziomowego".   - Teren ten będzie przekazany spółdzielni "Stokłosy" w użytkowanie wieczyste, więc jeśli spółdzielcy nie chcą tam budynku, to go nie będzie - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Drugi punkt to sprawa nowej drogi od al. KEN przez Plac Wielkiej Przygody do przychodni. Burmistrz zmienia swoje stanowisko - uznaje, że ta droga nie jest konieczna. Wystarczające będzie przedłużenie ciągu od Jastrzębowskiego (obok przychodni) na południe w kierunku Vistuli z miejscem do zawracania samochodów i wybudowania miejsc parkingowych. 

  W trzecim punkcie nowej uchwały zarząd wypowiada się na temat planowanego budynku przy Jastrzębowskiego 3. Zdaniem władz Ursynowa powinien on mieć maksymalnie 18-20 metrów wysokości, czyli do 5 pięter.

  Czego nie ma w nowej uchwale?

  Nie wszystkie wnioski mieszkańców i spółdzielni "Stokłosy" zarząd uwzględnił. W nowej uchwale nie ma np. rezygnacji z wyznaczenia dróg, które obsługiwałyby placówki oświatowe - od strony ul. Bartoka. Nie ma też ani słowa o dojeździe do przyszłego pawilonu usługowego przy Koncertowej. Bez zmian pozostaje stanowisko ws. linii rozgraniczających, które umożliwiają przyszłą rozbudowę przychodni przy ul. Zamiany.

  W sprawie dróg burmistrz pozostaje nieprzejednany. - Mamy obowiązek zapewnienia dostępu do drogi publicznej każdemu użytkownikowi wieczystemu - mówi Robert Kempa. To oznacza, że dojazd do przyszłego pawilonu usługowego przy Koncertowej może prowadzić przez osiedle. Dzielnica szuka też innego rozwiązania - nie wyklucza poprowadzenia dojazdu od strony Rodowicza "Anody", co wiązałoby się ze zniwelowaniem pagórka przy Elegijnej. 

  Co dalej z projektem planu? Kończy się etap konsultacji wewnętrznych. Prawdopodobnie jeszcze jesienią projekt planu zostanie wyłożony do wiadomości publicznej. Wtedy rozpocznie się najważniejsza część procedury. Swoje uwagi i wnioski będą mogli zgłaszać wszyscy zainteresowani a miasto będzie musiało - już oficjalnie - się do nich odnieść. Na końcu gotowy już plan uchwalają radni m. st. Warszawy. Wg deklaracji szefa miejskiego Biura Architektury i Planowania Przestrzennego może stać się "dość szybko" - w ciągu roku.

  TREŚĆ NOWEJ I POPRZEDNIEJ UCHWAŁY ZARZĄDU 

  ARTYKUŁY POWIĄZANE

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • Paweł Lenarczyk - radny 7 ponad rok temuocena: 100% 

   Dzień dobry, ja mam tylko jedno pytanie. Dlaczego na projekcie planu miejscowego, który mogliśmy zobaczyć 18.08 w Urzędzie Dzielnicy na działce przy Jastrzębowskiego 3 (dawna Pizzeria VaBene) czytamy wysokość zabudowy do 20 metrów, a Zarząd Dzielnicy Ursynów w drugiej uchwale prawie to samo "przepisuje" dając jedynie widełki na otarcie łez, tj. wysokość budynku 18-20 metrów (B.32.MW). W takim razie jakich interesów pilnuje Zarząd Dzielnicy Ursynów? Deweloperów czy zwykłych mieszkańców? Pytałem się o to Burmistrza R.Kempę (PO) ale niestety milczy w tej sprawie. Z poważaniem Paweł LENARCZYK, radny Dzielnicy Ursynów

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gizmo 6 ponad rok temuocena: 88% 

   Te komentarze wyraźnie są pisane na zamówienie developerki albo urzędników z ratusza, żeby robić ludziom wodę z mózgu. Z tego co się orientuje to: dzielnicą rządzi POowski zarząd (w koalicji z Projektem Ursynów i Inicjatywą Mieszkańców Ursynowa), a liczba nowych budów, bloków, lidlów etc. dobitnie świadczy, że władze dzielnicy siedzą w kieszeni deweloperów. I stąd te ataki na radnego Lenarczyka, który staje w obronie mieszkańców, Niepokorny radny psuje im biznes.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boję się 5 ponad rok temuocena: 7% 

   Chodzi o PiSowski zarząd spółdzielni ty intelektualnie niekompetentny mapecie. Czytaj ze zrozumieniem. Lenarczyk zbija kapitał nie tylko polityczny przy pomocy tych drani. Nie wiesz co w czerwcu 2015 się wydarzyło na Stokłosach? Jesli jesteś z Ursynowa to wiesz.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ciągle się boję 4 ponad rok temuocena: 0% 

   Odpowiedz godna PISowca. Brak ci argumentów więc używasz wulgaryzmów i obrażasz mnie. Jesteś typowym przedstawicielem swojego gatunku życiowo nieporadnych nieudaczników. Żal mi ludzi takich jak ty. Tobie nawet terapia nie pomoże. Tylko izolacja.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gizmo 3 ponad rok temuocena: 100% 

   Nie wiem dlaczego mój komentarz został skasowany. Nie był wulgarny i nie obraziłem 'boję się'. Zaleciłem tylko z troski, że skoro 'boję się' tak się boi to może 'boję się' powinno iść do apteki i kupić sobie jakieś lekarstwa na lęki. A może 'boję się' powinno się zgłosić na policję? Może tam ten wielki wstrętny PiS się nie wślizgnie, żeby zjeść 'boję się'... Serio, to nie wiem co Ty masz w głowie trollu, ale na pewno nie wiele, skoro piszesz takie bzudry. Nie jestem żadnym PiSowcem. Mam tak samo wywalone na sektę smoleńską jak i na peowską mafię reprywatyzacyjną. Pozdro.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~boję się 2 ponad rok temuocena: 14% 

   PISowski zarząd z Lenarczykim oszukuje ludzi na każdym kroku. A ta nowa rada nadzorcza to już poprostu dno. Kolesie z znikąd. Jeden to prywatny fotograf Gosiewskiego reszta to jakieś dziadki leśne i stare kobiety z wyraźną demencją. Wszystko zaczęło się gdy odwołali wspaniałego człowieka pana Prezesa Żuka. Jemu jednemu zależało na dobru mieszkańców. Potem zwolnili bez podstaw resztę zarządu ludzi oddanych spółdzielni. Chucpa w stylu Kaczora. Co będzie dalej? Oddadzą to działkę na kościół? Będą lustrować mieszkańców?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 1 ponad rok temuocena: 9% 

   Nie tam. Oddadzą działkę swoim kolesiom deweloperom i tyle.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.9891 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 25.08.2021 - 24.11.2021