REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 grudnia 2017, 15:07 komentarzy 34

  (GDDKIA)

  REKLAMA

  Wojewoda Mazowiecki wydał ostatnie pozwolenie na budowę ok. 4,6 km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, przebiegającego Ursynów i Wilanów. Już na początku stycznia teren budowy zostanie przekazany drogowcom. Bazarkowi "Na dołku" grozi przymusowa eksmisja.

  Decyzja wojewody dotyczy zadania „A” - czyli całego ursynowskiego i części wilanowskiego odcinka przyszłej trasy - od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km. Projekt zakłada budowę m.in.: dwupoziomowych węzłów „Ursynów Zachód” i „Ursynów Wschód” oraz budowę tunelu o długości 2,3 km. Zgodnie z październikową decyzją dyrekcji ochrony środowiska, wojewoda nie uwzględnił żądań mieszkańców co do zainstalowania filtrów spalin na dwóch wyrzutniach umieszczonych w rejonie portali tunelu.

  - Zgodnie z warunkami kontraktu przekazanie placu budowy po pozyskaniu decyzji ZRID nastąpi w ciągu 7 dni, natomiast planujemy przekazać go wcześniej - mówi Małgorzata Tarnowska z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

  To oznacza, że w ciągu ok. dwóch miesięcy od kolejnego wezwania będzie musiał zniknąć także bazarek "Na dołku", który zajmuje plac nad przyszłym tunelem obwodnicy. Budowlańcy nie chcą się jednak wypowiadać na temat dalszego istnienia targowiska. Kupcy nie mają jeszcze zgód na budowę pawilonów na zlikwidowanej pętli autobusowej przy ul. Benedykta Polaka. Nie mają się więc gdzie przenieść.

  Jeśli nie dojdzie do porozumienia między GDDKiA, Astaldi i bazarkiem, w którym wyznaczony zostanie inny termin wyprowadzki (kupcy powinni się wyprowadzić do końca sierpnia tego roku), bazarkowi grozi scenariusz siłowy - czyli eksmisja, być może nawet z udziałem policji.

  - Zgodnie z prawem po uzyskaniu decyzji ZRID teren będący w liniach rozgraniczających stał się własnością Skarbu Państwa. Jeżeli wykonawca zgłasza brak możliwości prowadzenia robót, GDDKiA występuje z wnioskiem do Wojewody Mazowieckiego o przeprowadzenie postępowania egzekucyjnego - tłumaczy Małgorzata Tarnowska z generalnej dyrekcji.

  Komisja GDDKiA, która będzie przekazywać teren wykonawcy została już powołana. Dziś przy Braci Wagów przy ogrodzeniu bazaru spotkali się przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Astaldi. Były to przygotowania do przejmowania terenów pod budowę POW.

  - Zobaczymy, co komisja stwierdzi w protokole - odpowiada "Gazecie Wyborczej" rzecznik Astaldi, Mateusz Witczyński, na pytanie co dalej z bazarkiem.

  Jak informuje Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich, formalny wniosek o przekazanie terenów zarządzanych przez ZDM (w tym część bazarku) wpłynął kilka miesięcy temu, ale miejscy drogowcy wezwali Astaldi do uzupełnienia go. Brakowało pozwolenia na budowę, które dziś wydał wojewoda. Jak zaznacza Pieńkos, dziś firma nie dostarczyła pozwolenia, ale gdy je przekaże drogowcy nie będą zwlekać z oddaniem działek.

  Odcinek drogi ekspresowej S-2 przebiegający przez Ursynów i Wilanów jest ostatnim, na który wojewoda wydał zezwolenie. Od 9 miesięcy na skrzyżowaniu al. KEN z ul. Płaskowickiej trwają prace, na które drogowcy mieli pozwolenie. Odkopano tunel metra, przygotowując go do budowy tunelu. 

  - Za pomocą specjalnej konstrukcji żelbetowej umieszczonej po obu stronach tunelu, opartej na ścianach szczelinowych, tunel metra stanie się „tzw. wiaduktem” nad tunelem Południowej Obwodnicy Warszawy - tłumaczy Mateusz Witczyński, rzecznik Astaldi.

  Trasa ekspresowa POW ma być gotowa do 2020 roku. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 140

  • 66
   BARDZO PRZYDATNY
  • 8
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 26
   WKURZONY
  • 14
   BRAK SŁÓW

  34Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Imielinczyk 34 6 miesięcy temuocena: 58% 

   Kreowanie problemu autostrada - bazarek powinniśmy zamienić na problem autostrada - brak filtrów - zdrowie mieszkańców Ursynowa

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 33 6 miesięcy temuocena: 20% 

   Bawią mnie teksty o tym że koszt likwidacji pętli (czytaj: przedłużenia tras o nowe przystanki) to 100 tys. złotych. Dlaczego mnie bawią? Bo głoszą je ludzie przez których wywalono miliony złotych na kretyńskie pasy rowerowe na Dereniowej i Cynamonowej. Nie wstyd wam???

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spec 32 5 miesięcy temuocena: 100% 

   kretynem to jest ignorant, który twierdzi że pasy rowerowe są niepotrzebne

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzeju 31 6 miesięcy temuocena: 74% 

   Bazarek na Dołku blokuje budowę obwodnicy? Burmistrz Kempa robił wałek polityczny, żeby ogarnąć dobre miejsce na budy swojego kolegi radnego? Lokalni działacze, tacy jak Pomianowski czy Orzeł zamiast bronić interesów mieszkańców biorą udział w tym procederze? Polska to jednak skorumpowany kraj, gdzie liczą się tylko pieniądze i układy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~P 30 6 miesięcy temuocena: 82% 

   Dla mnie sprawa bazarku to taka Polska w pigułce pokazująca jakość lokalnej (i nie tylko) polityki. Moje przemyślenia. - Radny Karczewski, który przez lata nie był w stanie pokazać, że jest dobrym zarządcą. Wieczny syf, który tam panował nie był związany z tymczasowością tego miejsca. Pan Karczewski nie przekonał okolicznych mieszkańców, że w nowym miejscu będzie inaczej. Bo niby dlaczego? Żałosne bilboardy na przyczepach ( z jego facjatą) były ostatnim aktem desperacji. - Piotr Skubiszewski. Samozwańczy obrońca mieszkańców przy Polaka i okolicznych bloków i żulerskiej pętli autobusowej. Gość, który był w ugrupowaniu Guziała, a teraz cały w bieli walczy o dobro mieszkańców i swój powrót do polityki. Swoimi skutecznymi działaniami doprowadzi do znikniecia bazarku i wqr....ienia dużej części mieszkańców Ursynowa dla których bazarek ze swoimi mankamentami jest/był częścią dzielnicy, a zakupy rytułałem. - Burmistrz, który zamiast doprowadzić do wymiany Karczewskiego ....CDN

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec ul.Meander 29 5 miesięcy temuocena: 100% 

   nie chcemy bazarku!! czy ktoś to w końcu zrozumie!?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekNatolin 28 6 miesięcy temuocena: 73% 

   Trzeba będzie przed wyborami samorządowymi znaleźć komitet, który obieca przywrócenie ukradzionej pętli autobusowej

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aua 27 6 miesięcy temuocena: 27% 

   Pani/Panie Dziennikarzu, jako mieszkanka Ursynowa oczekiwałabym raczej rzetelnej informacji do kiedy mogę robić zakupy na bazarku i czy okazjonalni sprzedawcy (nie mający bud i nie potrzebujący pozwolenia na budowę) mogą w weekend handlować w innym miejscu. W tym artykule tego nie znalazłam i mam wrażenie że interesuje Pana/Panią tylko robienie sensacji z możliwości siłowej eksmisji i awantury o pętlę. Zamiast tego przydałaby się po prostu informacja dla zdezorientowanych tym artykułem mieszkańców.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 26 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Proszę podejść w najbliższy weekend do stróżówki w bazarze to może coś powiedzą. Ogólnodostępny portal nie jest tablicą ogłoszeniową dla prywatnych inicjatyw

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 29 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MarekNatolin 25 6 miesięcy temuocena: 79% 

   Przecież w artykule są dokładnie opisane warunki przejęcia terenu przez wykonawcę autostrady! Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Swoją drogą, mam nadzieję że ta wylęgarnia szczurów zostanie jak najszybciej zrównana z ziemią.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 33 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janek@ 24 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Administracja bazarku od lat wiedziała o inwestycji. Od miesięcy wiedziała, że zbliża się czas by się wyprowadzić. Dać im góra 2 tygodnie na uprzątnięcie bardzo dokładne tego bajzlu i obciążyć karami za bezumowne zajmowanie terenu. Panie Burmistrzu Kempa, chroni Pan administrację bazarku. Doprowadził Pan do tego, że każda osoba płacąca podatki w Warszawie ponosi koszt 100tys zł dziennie za likwidację pętli. Proszę by te koszty w całości poniosła administracja bazarku. Za Pana sprawstwem dzieje się marnowanie grosza publicznego. Proszę natychmiast usunąć bazarek.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~witch 23 6 miesięcy temuocena: 21% 

   ale się produkujesz pod różnymi nickami, nie trzeba być wielkim stylistą żeby poznać te twoje nędzne wypociny, wysil się trochę, chcesz mieć spokój, wróć do rodzinnej wsi i sławojki za stodołą

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s. 22 5 miesięcy temuocena: 100% 

   ...dobrze prawisz...a "witch" sam na wieś niech wraca, bo widzę że na bazarze się urodził to niech tam gnije dalej

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Artek 21 6 miesięcy temuocena: 75% 

   Nareszcie ten syf będzie eksmitowany. Niestety ten barłóg ma dużo zwolenników wśród mieszkańców Ursynowa. Chyba tylko dlatego, że przypomina im syf ich rodzinnych wsi, z których niedawno wyjechali.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 20 6 miesięcy temuocena: 73% 

   nareszcie wyrzucą ten bardak gdzie kilo makowca przed świętami kosztował 35 zł. a kaki pewnie w Lidlu zakupione i na bardaku sprzedawane po 6 pln. Ot to cały cudowny "bazarek ze świeżymi warzywami z Lidla i ciastami w cenie jak od Bliklego

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~witch 19 6 miesięcy temuocena: 32% 

   odezwał się amator makowca po 10 zł /kg z mąki po 60 groszy za kg, margaryny po 90 groszy ( z oleju palmowego), bez jaj i z masą makową o zawartości 10 % maku, smacznego

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Amarez 18 6 miesięcy temuocena: 84% 

   Witch - cena akurat 35 zł za makowca idealna biorąc pod uwagę sprzedaż bez VAT'u, podatku czyli wszystko na lewo - ogarnij się chłopie, baba która tą sztruclę tworzyła zajrzała najprzód do Biedronki aby miała z czego to coś zrobić

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 27 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobek 17 6 miesięcy temuocena: 82% 

   sam byłem świadkiem jak handlarz rozmawiał z drugim o tym ile zapłacił na Broniszach za kilogram ziemniaków ( 90gr. ) a za ile sprzedają na dołku ( 2,90zł) niestety po za kilkoma stoiskami to są to sami handlarze, mieszkający pod Warszawą, którzy założyli sobie taki biznes. Bazarek BYŁ fajny do czasu kiedy handlowali tu ludzie swoim towarem, później zrobiło się to co mamy :(

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 23 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martek 16 6 miesięcy temuocena: 79% 

   Czy administrator bazarku zostanie obciążony karami za bezpodstawne zajmowanie terenu oraz opłatami w kwocie 100tys zł dziennie za likwidację pętli?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 34 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyborca 15 6 miesięcy temuocena: 47% 

   Szanowałem Pomianowskiego za to ze starał się walczyć z układami, ale muszę przyznać, że straciłem do niego wszelki szacunek bo wszedł po uszy w układy, układziki dla stołka który dostał jako rekompensate lojalności wobec krytykowanych wcześniej układów. Do tego jeszcze nie potrafi pisać pod swoim prawdziwym nazwiskiem. Co władza robi z człowieka ??? Pozostaje tylko życzyć aby IMU całkowicie zatonęło, bo do dna szamba już sięgneło.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysiek 14 6 miesięcy temuocena: 22% 

   Czy pan Skubiszewski, Dominiak i Wałkuski zostaną obciążeni opłatą kilku milionów złotych za bezsensowne pasy rowerowe? Bo to oni najgłośniej krzyczą o tych "100tys zł" za pętlę a jakoś sami nie widzą ile kasy przez nich utopiono.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Michał 13 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Niedługo na ursynowie będzie można kupić okazyjnie wywrotkę tłucznia, piach, źwir, cement itp. Chińczycy pilnowali swoich dostawców / podwykonawców i dlatego byli niedobrzy.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~egon 12 6 miesięcy temuocena: 31% 

   mam nadzieję, tak jak większość dotychczasowych kupujących ,że spotkamy się wkrótce na bazarku na byłej pętli autobusowej, do zobaczenia

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Italiano 11 6 miesięcy temuocena: 76% 

   Raczej adijos :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 32 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAzi 10 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Zwłaszcza dla Karczewskiego

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mieszkaniec Ursynowa 9 6 miesięcy temuocena: 73% 

   Budować budować wreszcie i tak nas to nie ominie. Bazarek zlikwidować na amen! Wstyd w centrum dużej dzielnicy takie budy i syf z nimi związany. Pętla pusta, autobusy stoją na Płaskowickiej zasłaniając przejścia dla pieszych samochody wymijają jazda na 3-go. Tylko patrzeć jak dojdzie do jakiejś tragedii. Bazarek amen! Jest szansa zaorać i pożegnać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 43 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adela 8 6 miesięcy temuocena: 25% 

   Mieszkańcu! Weź i sam się zlikwiduje bo wstyd dzielnicy przynosisz! I bądź łaskaw nie wypowiadać się za innych. Niezmiennie od wielu już lat Dołek jest moim ulubionym miejscem zakupów. Kupuje tam szeroki asortyment od przepysznych ogórków chilli po kapcie domowe. Także bądź łaskaw nie wypowiadać się za zwolenników bazarku.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 7 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Prasa podała, że ZTM w związku z likwidacją pętli i koniecznością wydłużenia dotychczasowej długości linii przebiegu, ponosi koszty 100 tys. zł. na miesiąc. ZTM jest utrzymywany z pieniędzy podatników, a rządząca całym miastem i dzielnicą PO beztrosko trwoni pieniądze, które można by było przeznaczyć na zaspokojenie innych pilnych spraw. Okazuje się że dla rządzących miastem i dzielnicą ważniejszy jest prywatny biznes ich partyjnego kolegi niż potrzeby komunikacyjne mieszkańców dzielnicy. W Warszawie dzięki takiej polityce nie są zaspokajane pilne potrzeby, a lekką ręką wyrzuca się 100 tys. zł. miesięcznie z pieniędzy podatników.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lambada 6 6 miesięcy temuocena: 25% 

   Ta wiadomość to masakra!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MAzi 5 6 miesięcy temuocena: 78% 

   Zwłaszcza dla Karczewskiego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 25 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issa 4 6 miesięcy temuocena: 88% 

   rozumiem, że mieszkasz przy ul. Płaskowickiej?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~8 3 6 miesięcy temuocena: 33% 

   Daj chłopu spokoj. Nie rozumie co czyta.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antosik 2 6 miesięcy temuocena: 17% 

   Ten tunel to bzdura. Czytałem, że samochody wcale nie zanieczyszczają powietrza tak bardzo. To piece (głównie z Zielonego Ursynowa) trują nas codziennie, nawet w lecie, gdy sezon grzewczy zastępuje się sezonem grillowym. Będzie petycja w tej sprawie. Razem zmieniamy Ursynów!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tubylec 1 6 miesięcy temuocena: 96% 

   Jak ci nie przeszkadza smród spalin samochodowych, to powinieneś codziennie postać choć godzinkę np. przy skrzyżowaniu Puławskiej z Poleczki. Ciekawe jak będziesz się czuł po tygodniu takiego eksperymentu na własnych płucach. Tym tunelem ma w/g założeń 100 tys. samochodów dziennie, a obecny ruch to 20 tys. samochodów. Czy uważasz, że pięciokrotne zwiększenie ruchu pojazdów nie wpłynie negatywnie na zdrowie mieszkańców dzielnicy?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 26 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1412 sekundy
  REKLAMA