REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2021, 13:20 komentarzy 28

  (SK)

  Ogłoszono przetarg na zalążek przyszłego parku nad tunelem POW na Ursynowie. Z bogatej, robiącej wrażenie koncepcji parku z 2016 roku, na razie powstanie niewiele - posadzonych zostanie 700 drzew, tysiące krzewów oraz postawione ławki. A co z resztą obiecanych atrakcji?

  Przedłużająca się budowa tunelu POW i brak terminu jego otwarcia spowodowały, że plany powstania Parku nad POW pozostawały wielką niewiadomą. Do dziś Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie przekazała miastu terenu inwestycji, nie ma też wytycznych drogowców co do tego, jakie obiekty można stawiać na stropie tunelu. Mimo to miasto postanowiło zaryzykować i ogłosiło przetarg na wykonanie projektu pierwszego etapu ursynowskiego parku linearnego.

  To zaledwie zalążek parku, którego koncepcję przedstawiono mieszkańcom we wrześniu 2016 roku. W koncepcji architekt Katarzyny Łowickiej, prócz efektownej zieleni, wzniesień czy wijącego się strumyka, były obiekty sportowe, place zabaw, pawilony gastronomiczne, a nawet nieduży bazarek pod dachem. Burmistrz Robert Kempa w jednym z naszych wywiadów określał park linearny jako jego "drugie dziecko" i zapewniał, że do jego budowy na pewno dojdzie. 

  Na razie tylko sadzenie drzew i alejki

  Z tych planów nie za wiele zostało. Zarząd Zieleni m.st. Warszawy okroił koncepcję, albo ze względu na koszty, albo ze względu na warunki techniczne. Ponadto, ze względów budżetowych, całą inwestycję podzielono na kilka etapów. Ogłoszony dziś przetarg dotyczy przygotowania projektu pierwszego etapu.

  - Nad Południową Obwodnicą Warszawy posadzimy ok. 700 drzew, 28 tys. krzewów, stworzymy również wielogatunkowe łąki kwietne i rabaty bylinowe. Mieszkańcy będą mogli odpoczywać na nowych ławkach i piknikować na rozległych trawnikach - mówi Kamila Nowocin, zastępca dyrektora Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

  Oprócz nowych drzew i krzewów zbudowane zostaną alejki i chodniki, będzie oświetlenie i monitoring. Elementem przewodnim projektowanych terenów będzie promenada biegnąca od ul. Pileckiego do ul. Nowoursynowskiej oraz tzw. „żółta wstęga”, meandrująca przez wszystkie odcinki terenu, wykonana z różnych elementów i materiałów, których wspólną cechą jest barwa żółta.

  - „Wstęga” w jednym miejscu będzie nawierzchnią, w kolejnym zmieni się w roślinność, a następnie w element małej architektury czy też element zabawowy, w zależności od miejsca i jego funkcji - opisuje stołeczny ratusz. Ten element jako jeden z nielicznych z koncepcji parku z 2016 roku przetrwał urzędnicze cięcia.

  Plac miejski przy al. KEN

  Na odcinku od ul. Braci Wagów do al. Komisji Edukacji Narodowej powstanie plac miejski z fontanną posadzkową obsadzony drzewami, z miejscem na choinkę. Przewidziano tutaj rzeźbiarskie elementy zabawowe i drewniany podest o zmiennych nachyleniu – z których będą mogły korzystać również dzieci.

  Na zaprojektowanie oraz budowę nowego terenu zieleni nad POW w budżecie miasta zarezerwowano 10,3 mln złotych. Tymczasem sam podstawowy "zielony" etap parku to koszt ok. 15,2 mln złotych.

  W lutym Zarząd Zieleni zakładał, że przetarg, który ogłoszono dziś, ogłoszony zostanie pół roku wcześniej, a budowa pierwszego etapu parku nastąpi w 2024 roku.

  - Prace nad projektem potrwają 12 miesięcy od momentu podpisania umowy. Projektowany teren zostanie podzielony na sześć odcinków. Ogłoszenie przetargu na realizację podstawowego zakresu zagospodarowania terenu nad tunelem POW planowane jest na początku drugiego kwartału 2023 roku - informuje dziś stołeczny ratusz. O terminie rozpoczęcia budowy milczy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 76

  • 45
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 7
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 9
   BRAK SŁÓW

  28Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Plus 28 10 dni temuocena: 13% 

   Byłoby dziwne , żeby pozwolili działać Bazarkowi na dołku w tym rejonie , przecież tam będzie wyrzutnia spalin , nie jest dozwolona sprzedaż żywności w takim miejscu , chyba , że w pawilonach .

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ SZCZĘŚLIWY OBYWATEL 27 11 dni temuocena: 35% 

   CZYLI OJCIEC BAZARKU NA DOŁKU /były radny , a dziś właściciel bazaru /STRACI SWOJE DZIECKO jaka szkoda , tak mi Pana żal. Będzie wreszcie ład i porządek. BRAWA DLA MIASTA ZA BARDZO MĄDRĄ DECYZJĘ. DZIĘKUJĘ

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fago 26 11 dni temuocena: 31% 

   Bazarek na Dołku nareszcie zniknie z Ursynowa i w końcu będzie ład i porządek

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 37 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebix 25 11 dni temuocena: 80% 

   Tytuł sensacyjny a jak się przeczyta to widać że jednak dużo więcej zrobią

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~s 24 11 dni temuocena: 86% 

   bardzo dobrze że będzie początek

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 23 11 dni temuocena: 56% 

   A wychodzących z parku rozjadą rowerzyści pędzący ścieżką wzdłuż al. KEN. Już wiem jaki zgłoszę projekt obywatelski.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 22 10 dni temuocena: 67% 

   Progi zwalniające dla rowerzystów? Cokolwiek, żeby jednak pohamować te wyścigowe zapędy. Niestety przejazdy na pełnej prędkości ze ścieżki rowerowej wprost na chodni do rzadkości nie należą.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 21 10 dni temuocena: 67% 

   Trafiłeś :-) Ale zaraz podniesie się larum, że na progach będą wypadały komórki z ręki. Przecież ich przepisy nie obowiązują.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 8 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tytus de zoo 20 10 dni temuocena: 100% 

   Bardzo się zdziwię jak taki projekt dopuszczą do głosowania. Okaże się, że nie spełnia jakichś warunków, nie uzyskał akceptacji jakiejś instytucji itp. Gdyby stał się cud - chętnie zagłosuję.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 19 11 dni temuocena: 77% 

   Nędza, ale trzeba zrobić jak najwięcej się da, zanim morawiecki okradnie do końca samorządy z resztek pieniędzy. Zwłaszcza, że w badaniach wyszło, że pięćset plusy zaczynają żądać podwyżki, bo im darmowe pieniądze inflacja już zżera. Coraz większy syf w tym kraju się robi.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 53 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 18 11 dni temuocena: 48% 

   jasne jasne. Podobno parkingi nie były potrzebne, a teraz cały jest zajęty przez auta. Ciekawe co się bardziej ludziom przyda, parking czy idiotyczna inwestycja "parku" jak obok jest las.

   Edytowany: 11 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 76 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Po co tyle zieleni na Ursynowie? 17 11 dni temuocena: 48% 

   Niewątpliwie kolejne parkingi na Ursynowie są niezbędne. Wytnijmy więc kilkaset drzew i krzewów, wybetonujmy trawniki i przeróbmy je na parkingi. Miejsc parkingowych nigdy dosyć, a zieleni na Ursynowie jest stanowczo za dużo. No bo "obok jest las". Więcej betonu, parkingów, asfaltu! Zlikwidujmy parki i skwery!

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 60 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mej 16 11 dni temuocena: 48% 

   Kup sobie miejsce w garażu albo jeździj metrem. Jak ja chcę mieć fortepian ale nie mam miejsca na fortepian, to jest to mój problem a nie oczekuję że miasto przeznaczy teren w pobliżu na przechowalnię fortepianów.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 59 64 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 15 11 dni temuocena: 47% 

   @po co tyle zieleni - zwłaszcza, że jak się zabetonuje wszystko nie będzie problemu ze spadającymi liśćmi, ryczącymi dmuchawami, błotem, koszeniem trawników, sadzeniem krzaczków i sianiem wydumanych łąk kwietnych. No i woda szybkiej będzie spływać do Wisły. Same korzyści (to ironia, gdyby jakaś kurkawodna i tym podobne nie wiedziały).

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 56 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kurkawodna 14 11 dni temuocena: 53% 

   Nie kolejne parkingi tylko ten co był i został odbudowany. Nikt nie mówi o wycince i niszczeniu przyrody. Chcesz wszędzie zieleni to wracaj na ojcowiznę

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 67 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 13 10 dni temuocena: 26% 

   -kurka- Bez żartów. Do lasu naprawdę spory kawałek a fajnie wyjść na spacer niedaleko domu. Akurat na Imielinie zieleni jest niewiele w porównaniu z np. Ursynowem Północnym i ten park się naprawdę przyda a przecież to w sumie wąski pasek gruntu. P.S. Każdy na Ursynów skądś przyjechał - po co ten szowinizm?

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 11 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ats 12 10 dni temuocena: 71% 

   @~meju jak chcesz lasu, to się możesz równie dobrze przeprowadzić pod kampinos- rada tak samo sensowna, jak wciskanie wszędzie parku jednocześnie kasując, jak widać potrzebny, parking. Niestety ale miasto to miasto i próby zamiany go w las to nieśmieszne żarty- Tak jak pisze @kurkawodna, jak pragniesz zieleni, to czemu mieszkasz na ursynowie? Jeszcze zrozumiem wielką płytę, bo tam ta zieleń BYŁA WCZEŚNIEJ ZAPLANOWANA, a nie to co się teraz wyprawia, czyli ZMNIEJSZANIE ILOŚCI MIEJSC ŻEBY SOBIE ZROBIĆ PARK...

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 32 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 11 10 dni temuocena: 82% 

   Kronik, to jest Natolin, a nie Imielin.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 28 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 10 10 dni temuocena: 9% 

   ~Boom - ok. Na Natolinie też za dużo zieleni nie ma.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 9 10 dni temuocena: 20% 

   @Kornik halo tu Ziemia! Zostań obcy korniku tam skąd pochodzisz. Trwaj w przeświadczeniu, że na Natolinie nie ma dla ciebie nic do schrupania. Dzięki temu nasze drzewa, będą pięknie rosły.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dziadzia 8 10 dni temuocena: 7% 

   Jak zrobisz parking to wszyscy z okolicznych bloków będą protestować, bo jakby był park to mogliby wystawiać ogłoszenia ze swoimi mieszkaniami na sprzedaż za 18 000 zł/m2 a nie tylko 16000 zł/m2 :)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 2 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 7 10 dni temuocena: 4% 

   ~Misia - odleciałaś, czytaj uważniej - to Kronik. Niezbyt obcy bo z Imielina. A tych drzew na Natolinie zbyt dużo nie macie :-)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 6 10 dni temuocena: 60% 

   @Kronik z uporczywym, szkodnikiem mi się skojarzyłeś :-/ Natolin jeszcze ma dużo zieleni i drzew. Zadubowa nie jest tak dogęszczona. Znaczna część Natolina jest zarządzana przez SM Wyżyny, która rok w rok od lat (od dziesięcioleci, od lat 90 ubiegłego wieku) regularnie sądzi drzewa. Tu jest Górka Kazurka, Park Cichociemnych, Sadek Natoliński, Lasek Brzozowy i cała masa skwerów i zielonych przestrzeni wewnątrz osiedli. Jest zielono i pięknie:) Jak normalni ludzie mamy też samochody, które parkujemy zgodnie z oryginalnymi założeniami projektantów Natolina, czyli na zewnętrznych parkingach. I wszystko jest ok, rozwiązanie się sprawdza:) Zamiast się tam produkować z Imienia, przekrocz Płaskowickiej i przejdź się po Natoline:)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 5 10 dni temuocena: 4% 

   Misia - bardziej Ty się produkujesz. I przeżywasz luźną uwagę jak mrówka okres. Gdyby było tak przestrzenie to brak tych paru miejsc parkingowych nikomu by różnicy nie robił. :-)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 4 10 dni temuocena: 60% 

   @Kronik weź przekrocz rubikon (Płaskowickiej) i zobacz te "pare miejscac postojowych"...

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 3 10 dni temuocena: 13% 

   Przekraczam codziennie. I tak tam będzie park. Trzeba się z tym pogodzić. Działka nie jest własnością mieszkańców kilku osiedli na Natolinie. Zupelnie inna sytuacja bylaby gdyby np. twoja wspolnota/spoldzielnia dzierzawila ten teren od miasta a jej czlonkowie dzieki temu tam mogli parkowac. Jedyny powód dla którego nie stoją tam zreszta teraz bloki to POW a o zamiarach projektantów Ursynowa już dawno nikt prawie nie pamięta. Mamy 2021 r. o darmowe parkowanie coraz trudniej.

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Misia 2 10 dni temuocena: 33% 

   @Kronik chcesz park? To u siebie zorganizuj:) Zamiast parkingu może:) My mamy park na osiedlu i przy osiedlu. Problem po tej stronie rubikonu jest brak parkingów, nie parków. W nowej koncepcji zagospodarowania terenu nad POW parking zostaje. I całe szczęście!

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 3 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 10 dni temuocena: 6% 

   Jakiej konkretnie koncepcji? Bez zlosliwosci proszę o konkretną informację. Bo już ten zalążek likwiduje jedną z kilku parkingowych wysepek. P.S. oczywiście jeśli parking zostanie to chyba sam tam zacznę parkować, Rubikon nie jest szeroki.

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3917 sekundy
  REKLAMAA2 ROSSO 28.09.2021 - 27.10.2021