REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Tak jak zamiana starych płyt w chodnik w lasku przy Parku Przy Bażantarni ucieszyła spacerowiczów, tak zamiana piaszczystej dróżki za Tesco w chodnik z prawdziwego zdarzenia ucieszyła mieszkańców Kabat. Szkoda, że dzielnica nie jest tak sprawna z innymi przedeptami na Ursynowie.

  Dróżka za hipermarketem Tesco prowadząca od pętli autobusowej do bloków przy Zaruby od lat jest popularnym skrótem dla mieszkańców południowej części Kabat. Deszcz nie deszcz, śnieg nie śnieg - chadza się tędy codziennie do przystanków autobusowych, dla niektórych to także dobra droga do marketu. 

  Tym bardziej dziwi fakt, że dopiero w tym roku udało się wybudować tu chodnik z prawdzwego zdarzenia. Powstał w zaledwie kilka dni.

  - Cieszę się, że powstał ten chodnik, chociaż niestety nie został dociągnięty do ul. Sępa-Szarzyńskiego, nad czym ubolewam. Brakuje także znaków o tym, że chodnik jest chodnikiem. Od strony Zaruby wychodzi on od ścieżki rowerowej, więc formalnie też jest on ścieżką - komentuje Bartek Dąbal, pomysłodawca powstania chodnika.

  - Pochwalam takie inwestycje! - mówi pani Hanna, którą spotykamy na eleganckim chodniczku za Tesco. - Wreszcie jest tu równo, mam nadzieję, że zimą nie będzie ślisko. To już dawno powinno być zrobione - dodaje mieszkanka.

  Dzielnica zabrała się za chodnik na prośbę mieszkańców Kabat. W kwietniu Bartek Dąbal wysłał do ratusza maila z propozycją budowy chodnika, interpelację w tej sprawie złożył również radny Kamil Orzeł z Projektu Ursynów. Okazuje się, że przez lata nikt wcześniej w urzędzie dzielnicy nie wpadł na pomysł ucywilizowania dróżki. 

  - Gdy sprawdziliśmy, że teren należy do miasta i może tu powstać chodnik, od razu stwierdziliśmy, że trzeba to zrobić - mówi burmistrz Robert Kempa. 

  Początkowo budowę dzielnica zaplanowała na przyszły rok, ale szybko okazało się, że pieniądze znajdą się już w tegorocznym budżecie remontowym. Na początku lipca chodnik był już gotowy. Wybudowano ok. 180 metrów chodnika o szerokości półtora metra. Prace pochłonęły prawie 70 tysięcy złotych.

  Na podobną sprawność urzędników dzielnicy liczą mieszkańcy wielu innych rejonów. Mapę przedeptów, które można zastąpić chodnikami, często niewielkim kosztem sporządziło niedawno stowarzyszenie Otwarty Ursynów. Mieszkańcy na wspólnie tworzonej mapie wskazali urzędowi aż 71 takich miejsc. 

  O ile jednak do inicjatywy, w którą włączył się koalicjant, burmistrz podszedł życzliwie, o tyle do pomysłów opozycyjnego Otwartego Ursynowa ze sceptycyzmem.

  - Plan remontów dróg na 2017 rok został już przyjęty i opublikowany, wobec czego dodatkowe prace mogą być wykonywane tylko w wypadku uzyskania oszczędności przy realizacji zaplanowanych pozycji - odpowiedział społecznikom Robert Kempa.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zły porucznik 9 6 miesięcy temu

   Bardzo się cieszę, że ten chodnik powstał, ale jestem zaniepokojony poziomem jego wykonania. Po ostatnich deszczach widać wyraźnie, że już niedługo bruk po prostu spłynie w stronę płotu Tesco - nikt z geniuszy projektujących i budujących chodnik nie wpadł na pomysł, że na wodę działa grawitacji i spływa ona z góry na dół. Brakuje zabezpieczeń oraz wzmocnień chodnika przy płocie z Tesco. Jeszcze kila burz z intensywnym opadem i będzie można spokojnie zacząć remont.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kazik 8 6 miesięcy temuocena: 38% 

   A ja się cieszę, że jest chodnik. Polityki do tego nie mieszam.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 7 6 miesięcy temuocena: 40% 

   Z pana ust takie słowa, burmistrzu?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Thomas 6 6 miesięcy temuocena: 71% 

   A kiedy napiszecie o tym, że pętla na Baletowej została wykonana niezgodnie z prawem - nie było pozwoleń na budowę, decyzji lokalizacyjnej i pewnie wielu innych decyzji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 5 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Też o tym słyszałem. Sądzę, że redakcja jest na tyle obiektywna, że opiszę sprawę, która dobitnie świadczy o niekompetencji pana burmistrza.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Orła cień 4 6 miesięcy temuocena: 71% 

   Kempa jak zwykle na pasku Orła, tańczy jak mu Orzełek zagra. Co za pajac, więcej robi dla PU niż dla swoich radnych PO. Niesamowite jak można się bać o swój stołek.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mieszkaniec 3 6 miesięcy temuocena: 50% 

   Jak widać można.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Joe 2 6 miesięcy temuocena: 57% 

   bez sensu.... najlepiej wszystko wybrukować, zabetonować..... czy wtedy będzie dobrze????

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hbk 1 6 miesięcy temuocena: 88% 

   Panie redaktorze, dobrze by było, gdyby jeszcze sfotografował Pan betonową wylewkę, która brukarze pozostawili na składowisku materiałów na prace przy chodniku. Wylewka znajduje się tuż za byłym piaskowym boiskiem do siatkówki, 50 m na południe od nowego chodnika. Czy nikt z dzielnicowych inspektorów nie zauważył tego niechlujstwa?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1196 sekundy
  REKLAMA