REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (mat. prasowe)

  Świadomość dotycząca zdrowego odżywiana z roku na rok rośnie. Klienci nie traktują już ekologicznego jedzenia jako modę, ale coraz więcej wiedzą na temat zdrowej żywności. W internecie można znaleźć mnóstwo blogów poświęconych gotowaniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też usługi dietetyków oraz wyspecjalizowanych dietetycznych cateringów oraz restauracji. Większy procent osób zdaje sobie sprawę z tego, że to co jemy ma wpływ na nasze zdrowie, wygląd i samopoczucie.

  Poniżej znajdziesz informacje, jakich oznaczeń szukać na żywności podczas codziennych zakupów. 

  Żywność bez GMO

  Certyfikat non gmo to gwarancja, że dany produkt powstał bez udziału organizmów genetycznie modyfikowanych. Zgodnie ze standardem organizacji VLOG w takich produktach nie może być także enzymów, witamin, czy innych dodatków, które powstały z użyciem GMO. A zwierzęta hodowlane nie mogą być karmione paszą zawierającą GMO.

  Warto wiedzieć, że zarówno żywność pochodzenia roślinnego np. owoce i warzywa, jak i zwierzęcego np. mięso i mleko może posiadać certyfikat non gmo. Na opakowaniach żywności należy szukać logo organizacji VLOG, czyli jasnozielonego rombu z białą obwódką, białym napisem Ohne Gentechnik i potrójnym listkiem w środku. Czasami zdarza się też, że producenci stosują własne autorskie oznakowania, które zostały wcześniej zatwierdzone przez VLOG. Dlatego warto dobrze wczytywać się w napisy na etykiecie.

  Ekologiczne jedzenie

  Drugim certyfikatem wartym uwagi jest dotyczący ekologicznego pochodzenia żywności. Takie produkty powstawały bez sztucznych dodatków, nawozów itd. w środowisku wolnym od zanieczyszczeń. Żywność pochodząca z ekologicznych gospodarstw jest oznaczona listkiem składającym się z dwunastu białych gwiazdek na jasnozielonym tle.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.1217 sekundy
  REKLAMA