REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 01.01.2022 - 30.06.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2021, 10:42 komentarzy 7

  (SK)

  Grudzień już za pasem. Świąteczna atmosfera powoli puka do naszych drzwi i wszyscy z utęsknieniem czekają na kolorowe choinki i światełka. W tym roku nie będzie iluminacji świątecznej w alei KEN, ani w parku Jana Pawła II. 

  Jak co roku w okolicach Mikołajek pod urzędem dzielnicy stanie choinka, a ścianę ratusza od strony ul. Ghandi przyozdobi świąteczna dekoracja. Centralny punkt Ursynowa będzie jednak w tym roku jedynym, który rozbłyśnie w te święta. A co ze skromną iluminacją w parku im. Jana Pawła II? Co roku na drzewach wisiały świecące sople i łańcuchy świetlne.

  W tym roku nie będzie oświetlenia świątecznego w Parku im. Jana Pawła II. Po demontażu stwierdzono zły stan techniczny większości elementów oświetlenia świątecznego parku - poinformował ratusz.

  Na montaż tegorocznej choinki i dekoracji urzędu dzielnicy przeznaczono 49 tys. złotych. To kwota zbliżona do tej z zeszłego roku.

  Z roku na rok coraz skromniej

  Iluminacja świąteczna na Ursynowie zawsze była skromna, ale dzielnica starała się przynajmniej przyozdobić aleję KEN na całej długości. Niezadowoleni mieszkańcy w 2018 roku wybrali projekt radnego Krystiana Malesy z Budżetu Obywatelskiego, który zakładał zakup efektownej iluminacji na własność dzielnicy. Mimo to ratusz zainwestował te pieniądze ponownie w wynajęcie jednorocznej instalacji świątecznej. Z pierwotnego pomysłu radnego nic nie wyszło, a ursynowianie znów krytykowali skromny charakter ozdób.

  - Wisi dokładnie to samo co dwa lata temu, a przecież wystrój miał być z prawdziwego zdarzenia. To oznacza, że lepszy, ładniejszy, efektowniejszy niż ten wcześniej. Żadnej różnicy nie widać, a chciałoby się, żeby na Ursynowie było wyjątkowo - mówili w 2019 roku mieszkańcy.

  Urząd dzielnicy uznał wówczas, że zakup instalacji świątecznej przekracza możliwości budżetu i bardziej opłaca się ją wynajmować. Z roku na rok rosną ceny wynajmu światełek, więc jest ich coraz mniej. Jest też inny powód coraz skromniejszych akcentów bożonarodzeniowych na Ursynowie. Wrażenie ma robić efektowna instalacja świąteczna w centrum Warszawy, która już powstaje. W dzielnicy magia świąt ma być zaledwie zaznaczona.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 60

  • 6
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 4
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 23
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rozczarowanie 7 5 miesięcy temuocena: 89% 

   Czy Burmistrz choć raz wsłuchałby się w głosy swoich wyborców? Na iluminacje nie ma, na park nad POW nie ma, na nasadzenia nad POW nie ma. Ścieżki rowerowej wzdłuż Płaskowickiej nie ma. Ale projekt zadaszenia bazarowych pasiaków będzie. Dodatkowo robiony przez biuro, które ma w portfolio nieudany Bazar Różyckiego. Czy mógłby w końcu zrobić coś dla swoich wyborców?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julekabo 6 5 miesięcy temuocena: 88% 

   Najwazniejsze, ze jest na kladke rowerową za 120 mln.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Max 5 5 miesięcy temuocena: 94% 

   Ale za to jest hajs na betonozę zielonej ursynowskiej górki lansowaną przez radnego że Stowarzyszenia Polska 2050. Problem w tym, że notowania tego ugrupowania politycznego spadają i za chwilę zniknie ono w otchłani niebytu, betonoza zostanie, a świątecznego oświetlenia Ursynowa nie ma. Czy burmistrz Ursynowa dba o mieszkańców dzielnicy?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamilu 4 5 miesięcy temuocena: 19% 

   Napiszcie skargę do Sasina za ceny prądu

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Julkaproabo 3 5 miesięcy temuocena: 21% 

   I bardzo dobrze. Im mniej nachalnego kiczu z chińskiego plastiku tym lepiej. Święta są dla katoli. Dla mnie to zwykły obrzydliwy jesienny miesiąc i cieszę się że będzie mniej nachalnego wisiowego badziewia. A katolikom się dziwię że tolerują spłaszczenie narodzin tego swojego Jezusa do festiwalu kiczu i marnowania żywność.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Legionista 2 5 miesięcy temuocena: 68% 

   Rozumiem że do pracy normalnie chodzisz we wszystkie święta katolickie ?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 19 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 1 5 miesięcy temuocena: 64% 

   Słaby trolling. Po co w ogóle autor posta to popełnił? Czuje się zagrożony w wyznawaniu swej wiary?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3719 sekundy
  REKLAMAA2 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022