REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ4 czerwca 2019, 11:08

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że lepsza przyszłość dziecka wiąże się z umożliwieniem mu efektywnej nauki języków obcych. Kiedy pojawia się pierwsza myśl związana z lingwistycznym przygotowaniem maluchów do dorosłego życia, rodzice zadają sobie wiele pytań: Czy warto zaczynać wcześnie? Jeśli tak, to kiedy najlepiej? Jakie metody są najskuteczniejsze?

  5 POWODÓW, DLACZEGO WARTO ROZPOCZĄĆ NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH OD WCZESNYCH LAT DZIECKA

  1. Naturalna zdolność do nauki języków obcych

  Na wczesnym etapie rozwoju przyjmujemy naukę języka jako coś bardzo naturalnego, z przyjemnością chłoniemy wiedzę. Nabywanie umiejętności językowych we wczesnych latach naszego życia umożliwia nam dostosowanie się do otoczenia oraz wykształcenie umiejętności komunikowania się z nim. A kiedy zrobimy to lepiej i szybciej, jeśli nie w okresie, gdy nasze zdolności adaptacji błyskawicznie się rozwijają!

  2. Nauka pracy w grupie

  Kolejną zaletą wczesnego rozpoczęcia nauki języka obcego jest ćwiczenie umiejętności współpracy w grupie. Zadając pytania i odpowiadając na nie, pracując w parach lub w szerszym gronie, dzieci nabywają umiejętności, które ułatwią im późniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

  3. Brak wstydu przed popełnianiem błędów

  Nauka w grupie i naturalne środowisko sprawiają, że dzieci łatwiej przezwyciężają strach i uczucie zawstydzenia. Stają się bardziej otwarte i skłonne do słownej interakcji. Pozbywają się również bariery językowej, która często jest jedną z najtrudniejszych przeszkód w nauce języka w późniejszym wieku.

  4. Rozbudzenie ciekawości świata

  W trakcie zajęć dzieci nie tylko uczą się języka obcego, lecz także poznają świat dzięki wykorzystywaniu przez nauczycieli różnych przykładów z życia codziennego, służących prezentacji słownictwa czy ćwiczenia struktur gramatycznych. Na lekcjach niejednokrotnie bazuje się na tematach z dziedziny geografii, historii czy kultury, co pozwala dzieciom zdobyć dodatkową wiedzę i zainteresować się innymi zagadnieniami.

  5. Praca nad pamięcią

  Nauka języków obcych w dużym stopniu opiera się na poznawaniu słownictwa. Starając się zapamiętywać nowe wyrazy, młodzi uczniowie ćwiczą pamięć i poprawiają koncentrację. Istnieje bezpośredni związek między nauką słownictwa a poprawą pamięci długotrwałej, której jakość rzutuje później na wiele dziedzin naszego życia.

  Kiedy najlepiej rozpocząć naukę języków obcych?

  Odpowiedź jest prosta: kiedy nasza pociecha zaczyna mówić w rodzimym języku. W dzieciństwie nasz aparat mowy jest na tyle elastyczny, że jesteśmy w stanie nauczyć się wymawiać dźwięki, jakich dorośli zaczynający naukę języków obcych nigdy nie zdołają właściwie wypowiedzieć. Ich aparat mowy jest ograniczony do wymowy zgłosek zbliżonych do tych występujących w ojczystym języku, powtarzanych latami.

  Jakie metody wykorzystywać?

  Na pewno takie, które będą kojarzyły się dzieciom z zabawą. Takie, które będą się opierały na słuchaniu i powtarzaniu materiału zasłyszanego wcześniej. Jest to ważne w początkowym etapie nauki języka obcego. Dzięki temu dzieci będą utożsamiały ją z czymś przyjemnym.

  Język angielski metodą Disney English

  W szkołach ProfiLingua proponujemy kursy Disney English, które łączą naukę z doskonałą zabawą i są przeznaczone dla dzieci już od 4. roku życia.

  W trakcie zajęć uczniowie spotykają się z ulubionymi bohaterami Disneya, np. oglądają krótkie filmiki, których narracja jest podstawą do nauki wyrażeń w nich zawartych, lub wykonują ćwiczenia z tablicą interaktywną. Lekcje są prowadzone w salach specjalnie wyposażonych i udekorowanych postaciami Disneya, co dodatkowo sprawia, że nauka jest przyjemna i kojarzy się z zabawą.

  Podczas nauki wykorzystujemy tablice interaktywne, na których prezentujemy bogate i angażujące materiały: zadania interaktywne, gry i filmy. W trakcie zajęć korzystamy z różnorodnych materiałów dydaktycznych oraz zabawek, które tworzą świat bliski dzieciom. Dbamy o to, aby atmosfera na lekcji sprawiała, że uczniowie będą czuć się swobodnie i że będą zaangażowani w to, co dzieje się w klasie oraz zmotywowani do nauki.

  Doświadczeni i starannie przeszkoleni nauczyciele sprawiają, że przyswajanie języka angielskiego jest intuicyjne i naturalne − ta ważna zasada Disney English jest kluczem do sukcesu. Podczas nauki są wykorzystywane zabawy ruchowe, gry, piosenki i quizy, dzięki czemu dzieci biorą  aktywny udział w zajęciach. Lekcje odbywają się w całości w języku angielskim. Poznany materiał jest wykorzystywany na każdych kolejnych zajęciach, przy równoczesnym wprowadzaniu nowych zwrotów. Dzieci efektywnie utrwalają zdobytą wiedzę  i uczą się płynnie porozumiewać językiem angielskim w różnych sytuacjach.

  W szkołach ProfiLingua każde dziecko zasługuje na szczególną uwagę. Precyzyjnie dostosowujemy grupę do dojrzałości edukacyjnej, wieku i umiejętności dzieci. Dbamy o to, aby materiał omawiany na zajęciach odpowiadał ich zainteresowaniom, poszerzał wszystkie kompetencje językowe. Zajęcia są prowadzone w kameralnych, maksymalnie 8-osobowych grupach.

  Lektor regularnie informuje rodziców o postępach dzieci i udziela wskazówek dotyczących dalszej pracy. Postępy uczniów są szczegółowo omawiane z rodzicami po każdym półroczu nauki. Rodzice lub opiekunowie otrzymują raport o osiągnięciach dziecka, który pozwala na odpowiedni wybór kolejnych etapów nauki. Dodatkowo materiały kursowe do pracy w domu zawierają instrukcje w językach polskim i angielskim, tak aby można było na bieżąco wspierać dziecko w nauce. Niezbędny do pracy w domu jest także przewodnik dla rodzica, który ułatwia pracę ze wszystkimi komponentami kursu. 

  Serdecznie zapraszamy do szkół językowych ProfiLingua!

  Przyjdź lub zadzwoń i zapytaj o lekcję próbną swojego dziecka

  ProfiLingua

  Artykuł załadowany: 0.2067 sekundy
  REKLAMAA2-DZIELNICA-BO-16-09----22-09-2019